Jump to content

Założenie firmy


TurboCustoms
 Share

Recommended Posts

Witam. Szukałem informacji na forum, ale niestety nic nie znalazłem (może nie umiem za dobrze szukać :( )

Otóż zastanawiam się nad założeniem firmy detailingowej. Planuję wykonywać usługi głównie z dojazdem do klienta, ale większe prace będę wykonywał u siebie. Mam duży garaż (kilka stanowisk) i tu mam problem. Jeżeli zarejestruję firmę na adres domowy, to czy muszę spełniać jakieś specjalne wymogi np. ochrony środowiska ze względu na używane produkty chemiczne? Jeżeli to ważne, to w garażu mam kratki ściekowe odprowadzające wodę do głównej kanalizacji. Nie muszę przerabiać takiej instalacji? Może to dziwne pytanie, ale nie chcę płacić potem jakiś kar... wystarczy mi ZUS do opłat ;/

Link to comment
Share on other sites

Myślę że nikt tutaj nie udzieli Ci takiej odpowiedzi co jak i dlaczego w necie masz podstawowe informacje jak otworzyć auto detailing i jakie przepisy są wymagane nie jeden tutaj zdzieral włosy z głowy aby przez to wszystko przejść aby tak łatwo dzielić się informacjami

Link to comment
Share on other sites

udaj się do swojego urzędu miasta i wszystkiego się dowiesz :D separator, zezwolenia, przystosowanie odpowiednie miejsca pracy,itd. to podstawa. A to wszystko sporo kosztuje, wystarczy poczytać o myjniach ręcznych co potrzeba.

Link to comment
Share on other sites

Właśnie gdzieś wyczytałem - co urząd to inne wymagania, więc jutro się wszystkiego dowiem. Na początku ma to być jednoosobowa firma, więc na pewno kontrole sanepidu odpadną ;) Dzięki za wskazówki, ale nie obrażę się jakby ktoś coś więcej napisał ;)

Link to comment
Share on other sites

Każda gmina ma uchwalony regulamin utrzymania czystości, tam będą podstawowe wymagania dot. mycia pojazdów, w szczególności co do podłoża, odprowadzenia ścieków etc.

Jeżeli będziesz mieć dalej pytania i wątpliwości, wtedy idź do urzędu uzbrojony w tę wiedzę i nękaj ich pytaniami.

Jest jeszcze kwestia wydziału ochrony środowiska w urzędzie danej gminy, może oni mają jakieś konkretne recepty

Link to comment
Share on other sites

a ogólnie budżet na rozpoczęcie masz? bo to nie małe koszta są a ty raczej tego nie ogarniasz skoro o takie podstawy pytasz które można łatwo znaleźć w necie.

 

Oczywiście, że mam. Inaczej to bym głowy nie zawracał ;) (lokalizację mam dobrą, sprzęt, materiały, to w sumie też już mam, ale i tak dodatkowo ponad 100 tys na rozwój firmy zachowałem na koncie...) Chodzi właśnie o to, że w necie nie tak łatwo znaleźć te wymogi. No nic, w takim razie dowiem się jutro wszystkiego z urzędu. Dzięki za pomoc ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Moderator
założenie firmy to zrobisz w jednym wydziale w UM. Nigdzie nie musisz chodzić

 

A do ZUSu i skarbowego i tak trzeba isc :)

Link to comment
Share on other sites

założenie firmy to zrobisz w jednym wydziale w UM. Nigdzie nie musisz chodzić

 

A do ZUSu i skarbowego i tak trzeba isc :)

 

W Krk cztery lata temu wszystko załatwiłem w jednym miejscu.

ZUS, US i GUS mają swoje oddziały w budynku Urzędu Miasta (wszystko praktycznie w jednej sali).

Link to comment
Share on other sites

krd, do ZUSu faktycznie trzeba się udać, aby złożyć deklarację, natomiast do US nie ma obowiązku. Miesiąc, może dwa do tyłu chcąc być płatnikiem VAT należało się udać do US, złożyć deklarację i zapłacić coś około 170 złotych. Teraz jeżeli nie potrzebujesz "papierku", że jesteś płatnikiem VAT, to nie musisz się udawać do US. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Godzinę temu, cagmyjnia napisał:

Jak wygląda sprawa z prowadzeniem kosmetyki samochodowej ? Nie myjni, tylko samej kosmetyki.

Urząd Miasta -> Wydział Ochrony Środowiska. Każda gmina ma inne wymogi 

Link to comment
Share on other sites

A czym sie rozni kosmetyka aut od myjni ??

Jak nie bedziesz myl samochodu co jest niemozliwe przy auto kosmetyce no to wybacz ale nie tędy droga .

Czy to ręczna myjnia czy jedno stanowisko czy 10 czy tez detailing nie zmienia faktu tego samego Pkd 45.20.z, nawet warsztat samochodowy prawnie ma miec separatora sybstancji ropopochodnych , a pewnie 1 na 10 posiada reszta nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji  , wykonywanie uslug w pomieszczeniu gospodarczym jest niemozliwe,  prawnie ma byc lokal uslugowy ,masz miec separator i na wszystko projektanta ktory zrobi projekty , ale uprzednio twoja gmina czy starostwo ma uchwalony plan zagospodarowania przestrzennego , wiec w pierwszej kolejnosci tam uderzasz , jezeli plan pozwala na uslugi z myjnia no to lecisz dalej zdonywasz pozwolenia wodnoprawne , zaswiadczenia itd itd itd w rok moze uda sie cokolwiek zrobic 😁

  • Super 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.