Skocz do zawartości

CarChem Car Care Shampoo 1900:1 LC 261


krd

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Kolejny test/prezentacja produktu od firmy CarChem

logo.png

 

Dzis w akcji szampon:

RbOGqY.jpg

Bardzo silny koncentrat szamponu samochodowego o neutralnym pH

 

Szampon samochodowy do mycia auta CarChem Car Care Shampoo 1900:1, to przyjemnie kolorowy i pachnący szampon, który z łatwością usuwa zabrudzenia. Mocny produkty w świecie auto detailingu. Pomimo ogromnego skoncentrowania i dużej siły myjącej, nie usuwa istniejących warstw wosku z lakieru. Specjalne dodatki dają uczucie delikatności podczas przecierania zewnętrznych powierzchni pozostawiając je czyste, natomiast długotrwałe namydlanie usuwa bezpiecznie cząsteczki brudu.

 

Cechy

- nie usuwa wosku

- nie skraca żywotności powłoki woskowej

- potężny koncentrat 1900:1

- przyjemny zapach

- pH neutralne

- biodegradowalny

- 1 litr koncentratu = 1901 litrów gotowego do użycia szamponu

 

Zaczynamy!

PVWoC9.jpg

sNLvR9.jpg

 

Odmierzone 5ml i wlane do wiadra:

QZPESO.jpg

 

Pienimy!

dvMX7y.jpg

 

I lecimy...

JQiNNn.jpg

l5lL8b.jpg

 

Piana swiezo wyjeta z wiadra, jak widac jest jej sporo :)

eQJTgZ.jpg

 

Moja ocena? Calkiem fajny produkt, mocno skoncentrowany, bardzo dobrze sie pieni w wiadrze i na rekawicy, na lakierze po paru minutach piana splywa ulatwiajac splukiwanie. Zapach teoretycznie gumy balonowej, w opakowaniu go czuc, w trakcie mycia powiedzialbym raczej, ze to jakas nuta owocowa, lekko wyczuwalna, ale jest. I co mnie zdziwilo, rzeczywiscie dziala przy takim malym stezeniu, co czyni go najtanszym szamponem na rynku! (na jedno mycie w wiadrze 20L, przy mniejszych wiadrach wychodzi proporcjonalnie taniej :))

100 ml - 20 myc - 23zl/20=1,15zl

250 ml - 50 myc - 45zl/50=0,90zl

500 ml - 100 myc - 66zl/100=0,66zl

1 litr - 200 myc - 78zl/200=0,39zl

5 litrów - 1000myc - 232zl/1000=0,232zl

Mysle, ze jak ktos jest wlasnie na wykonczeniu swojego 'budzetowego' szamponu to moze mu dac szanse :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domywa jak każdy inny szampon, bo nie wyobrażam sobie myć brudnego auta szamponem. Od tego jest pre wash, aby większość usunąć. Fabia na zdjęciach wygląda na czystą, bo wcześniej miała pre wash pianą od Mainz, którą wrzucę dziś wieczorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Hitchhiker, samochod wczesniej byl myty 10 stycznia. Od tego czasu specjalnie na potrzeby testu nie mylem samochodu nigdzie, nawet woda na bezdotyku. Teraz byl psikniety piana i splukany. Przed myciem jak na moje standardy byl bardzo brudny. Zaschniety, 3-tygodniowy zimowy brud. Mniej wiecej taki:

 

Xzbo0J.jpg

 

I tak jak Kamil - nie spotkalem sie jeszcze z niedomywajacym szamponem...

 

MatthewG, mam dokladnie takie same obawy dlatego czesto leje wiecej jak zaleca producent, aczkolwiek na potrzeby testu poszlo dokladnie tyle ile sobie zyczy CarChem i bylo ok. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jakoś nie zapamiętałem, że jest już na forum test tego szamponu, ale mam nadzieję, że Krzysiek nie ma nic przeciwko

:good:

Szamponem zainteresowałem się kiedyś przeglądając wyniki Najlepszego Produktu Roku według Detailing World. Marki nie znałem, tym bardziej zaskoczyło mnie pierwsze miejsce a, że na forum pojawił się dystrybutor to "skleiłem" zamówienie, żeby przekonać się osobiście ;)

 

OPAKOWANIE:

Moje pierwsze spotkanie z marką. Jest minimalistycznie, czytelnie. Butelki które każdy zna + prosta etykieta z opisem:

 

DSC01957a420c.jpg

DSC019586bab9.jpg

DSC01959b46a1.jpg

 

Jak widać szampon jest czerwony, według mnie pachnie jakąś mieszanką owocową, dosyć gęsty:

 

DSC0196178a66.jpg

 

PRZYGOTOWANIE:

Już w samej nazwie mamy podaną koncentrację, która robi wrażenie. Ze względu na braku kubeczka z dokładniejszą miarką użyłem tego lakierniczego. Zalecane stężenie, lekko przekroczone, użyłem około 10 ml na 12 litrów wody.

 

DSC019622e9f0.jpg

DSC0196431d7d.jpg

 

MYJEMY:

 

LSP obecne:

 

DSC01965f1ad5.jpg

DSC01967a8c4e.jpg

DSC019689441c.jpg

 

Tak jak wcześniej wspomniałem, prawie 12 litrów wody w wiaderku:

 

DSC019690218d.jpg

 

Wlewamy:

 

DSC01970710d8.jpg

 

Po dobiciu myjką pojawiła się piana :mrgreen:

 

DSC0197337c92.jpg

DSC019745806f.jpg

 

Jak widać piana obecna jest w wiadrze i na lakierze, ale według mnie mogło by być jej więcej:

 

DSC019766ddaf.jpg

DSC0197750245.jpg

DSC01979f63a4.jpg

DSC01980e2043.jpg

DSC019819a214.jpg

DSC019826fe29.jpg

 

Płukanie:

 

DSC01983ca15f.jpg

DSC01984c8c4e.jpg

 

LSP jest bezpieczne:

 

DSC019850db3b.jpg

DSC01986377b5.jpg

DSC019877abd4.jpg

 

Finalnie, po wysuszeniu:

DSC0198859225.jpg

DSC01989b99eb.jpg

DSC0199026f21.jpg

DSC01991bd1db.jpg

DSC019925e3cb.jpg

PODSUMOWANIE:

Szampon według mnie jak najbardziej dobry, poprawny. Domywa, nie przysycha, nie pozostawia brzydkich śladów. Dodając do tego przyjemny zapach (mógł by być bardziej wyczuwalny podczas mycia) oraz dobrą śliskość jest naprawdę przyjemnie. Jednak jak na tego który wykosił całą konkurencję spodziewałem się czegoś co będzie miało to unikalne "coś". Jednak biorąc pod uwagę, czyste "osiągi" i ich stosunek cena/jakość polecam :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
e36ace, mam obydwa, używałem ich i nie jest to to samo...

Krzysiu wiem że znasz się na rzeczy ale to ten sam szampon ;) być może był jak w nazwie bardziej skoncentrowany co nie zmienia faktu że od jednego producenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.