Skocz do zawartości

Gtechniq G1


krd

Rekomendowane odpowiedzi

  • Partner forum

hoffmann, Możesz użyć przed G1, AG CGP z tym że przed aplikacja G1 mocno trzeba odtłuścić powierzchnię bo CGP zostawia coś po sobie na szybie.

 

Po aplikacji G1 nie używaj CGP, uszkodzi powłokę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CAR CRAZY jakiś konkretny specyfik polecasz do odtłuszczenia powierzchni szyby ?

 

ale szyby np MEGUIARS GLASS CLEANER raczej mogę myć bez obaw? Wurth Blitz jako płyn do spryskiwaczy również będzie w porządku?

 

Gdy powłoka będzie się kończyła nastąpi osłabienie efektu uciekających kropel + jakieś inne utrudnienie w przejrzystości szyby ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

621051 ale szyby np MEGUIARS GLASS CLEANER raczej mogę myć bez obaw? Wurth Blitz jako płyn do spryskiwaczy również będzie w porządku?

 

tak możesz używać zwykłych płynów do szyb, a raz na jakiś czas przetrzeć IPA.

 

621051 Gdy powłoka będzie się kończyła nastąpi osłabienie efektu uciekających kropel + jakieś inne utrudnienie w przejrzystości szyby ?

 

tylko kropelki będą słabsze i wolniej będą uciekać, ale to dopiero po jakichś 20 tys. km chyba, że na okrągło używasz wycieraczek to wtedy wcześniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

I ja parę dni temu położyłem powłokę Gtechniq G1 .. powiem tak - TRAGEDIA. Powłoka kupiona w ShiningCar w Krakowie. Zestaw 2x15ml.

 

Szyba przygotowana tzn -> przepolerowana tlenkiem ceru -> wymyta i wysuszona -> następnie auto wjechało na halę / garaż i szyba jeszcze umyta płynem do szyb i na koniec przetarta IPA.

 

 

Nałożyłem dwie warstwy na przednią szybę płatkami kosmetycznymi które były w zestawie. Na dwie warstwy zużyłem prawie 2/3 z buteleczki ( nakładałem powłokę ruchami kolistymi i po prostu po chwili płatek przestawiał zostawiać jaki kolwiek ślad.. (wysychał) ) Po tym wydawało mi się, że coś jest nie tak z tą powłoką bo o jej wydajności słyszałem całkiem co innego.. a pierwszy raz powłoki nie nakładam.. no ale niech będzie, może to przez płatek kosmetyczny.

I tak -> jedna warstwa -> 10 min odczekałem ~ -> druga warstwa 25 min odczekałem ~ Następnie środek nr 2 na płatek kosmetyczny i starłem pozostałości + wypolerowałem suchą fibrą na zero.

 

( Temp. 20 stopni, na zewnątrz normalny słoneczny dzień, auto w środku, szyba nie nagrzana ).

Auto zostawiłem na 22h~ zamknięte w garażu aby powłoka doszła do siebie. Po paru dniach jazdy wreszcie zaczął padać ( lać właściwie ) deszcz i co? Woda jakoś zaczyna uciekać powyżej 100km/h. Przy 70km/h krople (duże stosunkowo ) STOJĄ. Co lepsze wycieraczki które wcześniej chodziły OK, teraz piszczą / skaczą ( tak po 2cm... ).

 

To jest jakaś tragedia. I tu pytanie do Was forumowicze którzy mieli styczność z tą NW .. Co jest grane ? Mi przychodzi do głowy tylko, że coś z samą NW (zawartością) jest nie tak.. bo nie widzę za bardzo innego wytłumaczenia. I gdyby to była NW za 20zł to poleciała do kosza i tyle, ale 75zł za 15ml.. i coś takiego ?

 

Ehh, jak nie znajdziecie jakiegoś ewidentnego błędu który mogłem popełnić i mi on umyka, to chętnie bym podjechał do jakiegoś obytego forumowicza (z nw i tą konkretną NW ) zabrał swoją resztę G1 i nałożył przy nim / z nim lub po prostu mu dał do nałożenia ten produkt. Ewentualnie bym wysłał do jednej z osób które mam na oku, żeby sprawdziła i przetestowała.. no nie powiem rozczarowałem się mocno.

 

Filmiki:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
644430 Na dwie warstwy zużyłem prawie 2/3 z buteleczki

 

Strasznie dużo. Mi 15ml wystarcza na cały samochód ze szklanym dachem włącznie.

644430 nakładałem powłokę ruchami kolistymi

 

Tu na pewno pierwszy błąd. Powłokę nakładamy ruchami góra-doł, lewo-prawo. Zawsze nieparzysty numer warstwy zgodnie z opływem wiatru.

 

644430 zostawiać jaki kolwiek ślad.. (wysychał)

 

6-8 przechyleń buteleczki na płatek powinny wystarczyć na całą przednią szybę ( 1 warstwa).

 

Spróbuj jeszcze porządnie przetrzeć szybę czystą IPĄ. Jak nie pomoże to po prostu do nałożenia ponownie. Wątpię by z powłoką było coś nie tak, ale przypadek jest ciekawy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

644430 Na dwie warstwy zużyłem prawie 2/3 z buteleczki

 

Strasznie dużo. Mi 15ml wystarcza na cały samochód ze szklanym dachem włącznie.

644430 nakładałem powłokę ruchami kolistymi

 

Tu na pewno pierwszy błąd. Powłokę nakładamy ruchami góra-doł, lewo-prawo. Zawsze nieparzysty numer warstwy zgodnie z opływem wiatru.

 

644430 zostawiać jaki kolwiek ślad.. (wysychał)

 

6-8 przechyleń buteleczki na płatek powinny wystarczyć na całą przednią szybę ( 1 warstwa).

 

Spróbuj jeszcze porządnie przetrzeć szybę czystą IPĄ. Jak nie pomoże to po prostu do nałożenia ponownie. Wątpię by z powłoką było coś nie tak, ale przypadek jest ciekawy...

 

Właśnie tak mi się wydaje, że dużo.. na filmikach widziałem jak ludzie moczyli płatek 2-3 razy i robili pół szyby, a ja zamoczyłem 2-3 razy i po ćwiartce już jechałem prawie suchym płatkiem.

 

Co do nakładania, zawsze powłoki nakładam jak opisujesz, góra-dół wiadomo, jednak w tym przypadku zasugerowałem się oficjalnym filmikiem:

- jednak wątpię, że sposób nałożenia miał by aż takie znaczenie ?

 

 

Z IPĄ dobry pomysł -> spróbuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
644436 jednak wątpię, że sposób nałożenia miał by aż takie znaczenie ?

 

Wszystkie powłoki powinno się tak nakładać. Justyna mnie tak nauczyła i działa zawsze tak jak trzeba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On na filmie nakłada prostymi ruchami ( i dzieli szybę ) , tylko tak mocno przyśpieszyli, że wydają się okrężne.

Napisałeś o dwóch warstwach, czemu tylko dwie?

Pierwszą zawsze pionowo, po 10 minutach drugą bez usuwania nadmiaru, drugą poziomo, znów 10 minut, trzecią pionowo i tu czeka się 15 minut. Po tym G2, ja nie lubię na płatek, tylko spryskuje szybę IPĄ lub np. Megsowym GC i myję normalnie szybę. G1 nie musi stać w garażu po aplikacji, już kilka godzin po aplikacji można lać wodą.

 

Moja tak aplikowana trzyma się już drugi rok, a często używam wycieraczek.

Według mnie u Cb winne jest za mała liczba warstw i sposób nakładania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do chłopaków podjadę ale pewnie aby zakupić po prostu inną NW tak coś czuję :D

Jutro wypróbuję sposób z IPĄ.., a potem ew. nałożę resztę buteleczki na przednią szybę tym razem tak jak zwykle = prostymi ruchami i zobaczę.

 

On na filmie nakłada prostymi ruchami ( i dzieli szybę ) , tylko tak mocno przyśpieszyli, że wydają się okrężne.

Napisałeś o dwóch warstwach, czemu tylko dwie?

 

Według mnie u Cb winne jest za mała liczba warstw i sposób nakładania ;)

 

Miały być 3 ale po lekkim rozczarowaniu co do wydajności obawiałem się czy mi starczy na tylną szybę gdzie chciałem też położyć G1..

a na mój rozum doszedłem do wniosku, że ta 1 warstwa mniej może ew. osłabić działanie G1 w późniejszym czasie i wytrzyma tam 12mc a nie 1,5 roku. Może się myliłem..

 

Dzięki Panowie za informacje ;)

 

 

EDIT:

I sprawa wygląda tak -> umyłem szybę płynem i potem IPA na bogato 2x. kropling ewidentnie się poprawił(kropelki miały kształt...) ale jak spryskałem szybę wodą i włączyłem wycieraczki to dalej odgłos był jak by miało się coś urwać.. i wycieraczka chodziła tak: ( TY TY TY TY TY ) :kox:

 

No nic, nie ściągałem tej warstwy tylko jeszcze szyba dostała 2x IPĄ, i poszła reszta powłoki, już nakładałem zgodnie ze sztuką.. Jak płatek przysychał to dociskałem mocniej i rozprowadzałem dalej aż przestawał zostawiać ślad -> i tak udało mi się położyć 2 dokładne warstwy. ( W sumie są 4.) I po buteleczce. Po 20 min, na szybę poszedł Megs GC + trochę IPY i dotarłem ( dzięki Piotrek za info, tak jest duużo łatwiej/lepiej. )

 

Zobaczymy co będzie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

No siemanko:D

Przejrzałem temat ten, kilka innych, zainteresowałem się tematem. Chcę położyć G1, takim procesem jak poniżej, proszę sprawdźcie mnie czy owa instrukcja jest prawidłowa , nie chciałbym popełnić błędu ;)

1. CarPro CeriGlass - tu chciałbym nałożyć ręcznie, mam maszynę DA natomiast czytałem, że nie służy ona dobrze. Mogę ręcznie spokojnie ?

Bądz zastanawiam się jeszcze nad tańszym odpowiednikiem: AUTOGLYM CAR GLASS POLISH, nie jest zły, również ręcznie chciałbym nałożyć

2. Odtłuszczanie - ważny proces więc nie będę oszczędzać.

a) IPA

b) GTechniq G4

c) CarPro ERASER

3. G1

Pierwsza warstwa, ruchy pionowe, nakładane wacikiem, odczekać 15 min bez wycierania warstwy, następna warstwa ruchy poziome, również bez wycierania nadmiaru, trzecia warstwa ruchy zamienne (pionowe i poziome) (3 warstwy, w przypadku szyby przedniej), tu również zostawiam nadmiar,

4. G2 - po 15 min (chyba, że niższa temperatura to dłużej np.30min) nakładamy G2

5. IPA

Gotowe.

Jestem otwarty na Wasze opinie, sugestie :):ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Czy aplikujac G1 wystarczajace bedzie umycie szyby glass scrub i odtluszczenie czy to za mało?
Jeśli nie planujesz usuwać rys, to wystarczy dowolny produkt typu glass polish, powiedzmy dwukrotnie zaaplikowany twardym padem, kilkukrotne odtłuszczenie i wtedy G1 (ale daj odparować alkoholowi przed aplikacją powłoki).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.