Skocz do zawartości

Nasze pieszczochy 2


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jakie sa ceny części w ASO Renault bo praktycznie caly czas jezdzę BMW zaczynajac od E36 ale jeśli chodzi o części w ASO BMW to chyba podajesz ceny po rabatach . Fakt że nowe części OEM są czasami droższe na allegro niż w ASO ale ceny są dość wysokie, zwłaszcza części eksploatacyjnych takich jak tarcze, klocki, płyny oleje itp. Nie mówiąc już o cenie roboczogodziny w serwisie. Fajne jest to że każdy może sobie sprawdzić ceny na bmwstore.pl itp stronach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, franz80 napisał:

Nie wiem jakie sa ceny części w ASO Renault bo praktycznie caly czas jezdzę BMW zaczynajac od E36 ale jeśli chodzi o części w ASO BMW to chyba podajesz ceny po rabatach emoji16.png. Fakt że nowe części OEM są czasami droższe na allegro niż w ASO ale ceny są dość wysokie, zwłaszcza części eksploatacyjnych takich jak tarcze, klocki, płyny oleje itp. Nie mówiąc już o cenie roboczogodziny w serwisie. Fajne jest to że każdy może sobie sprawdzić ceny na bmwstore.pl itp stronach.

Miałem na myśli konkretne przykłady.

Klocki, tarcze - owszem są droższe w ASO ale... akurat do serii F muszą być ORI, gdyż każdy zamiennik jest robiony w innej technologii i większości osób się wichruje (wihruje)?.

Płyny oleje - nie zgodzę się. Płyn chłodniczy bardzo dobry, koncentrat czasem za 27zł można wyrwać. Olej... hmm ten w BMW mimo ze robi go Shell jest bardzo dobry i jego cena nie jest dużo wyższa niż w ASO Renault.

Roboczogodzina - inna sprawa.

Rabaty są od 3 do 18% zależnie od kategorii części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej do skrzyni BMW koszt ok 1500zl za 10l a olej ZF plus miska ZF to ok 1000zl więc jak dla mnie duża różnica. Tarcze BMW OEM też się krzywia . . .więc mówienie że muszą być ori to trochę przesada. Obecnie mam ori w X5 i po 10 tyś krzywe a koszt ich 2x większy niż dobry zamiennik. To trochę zależy na jaka partie się trafi. W E60 mam ATE już 20 tyś i proste . .

Temat rzeka . Każdy ma tam jakieś swoje doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, franz80 napisał:

Olej do skrzyni BMW koszt ok 1500zl za 10l a olej ZF plus miska ZF to ok 1000zl więc jak dla mnie duża różnica. Tarcze BMW OEM też się krzywia . . .więc mówienie że muszą być ori to trochę przesada. Obecnie mam ori w X5 i po 10 tyś krzywe a koszt ich 2x większy niż dobry zamiennik. To trochę zależy na jaka partie się trafi. W E60 mam ATE już 20 tyś i proste . .

Temat rzeka emoji16.png. Każdy ma tam jakieś swoje doświadczenia.

Zależy od punktu widzenia widocznie bo.

Ja 10l oleju ZF wraz z miską do ZF 8HP ORI kupiłem za 1100zł, a nie za 2500zł (wg Twoich cen). Nie wiem skąd je bierzesz.
Tarcze BMW OEM też się krzywią ale od złego montażu a nie same z siebie.

W E60 jest inna historia niż w serii F - zauważ że pisałem o serii F.

X5 masz F15 rozumiem że piszesz o tarczach?

Montaż oraz inne elementy układu hamlcowego, zawieszenia, felgi a nawet wloty powietrza z klapami mają wpływ.

No ale... 🙂 można wierzyć w co się chce, a jak jest tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny ASO są ogólnodostępne na bmwstore.pl. Nic nie trzeba wymyślać. Ja nie piszę w co wierzę tylko to co sam doświadczyłem przez lata użytkowania BMW. Tarcze i klocki czy to w e36, czy F15 czy innym modelu są podobne. Kazdy model ma kanały do studzenia tarcz. To prawda że mogą się skrzywic od złego montażu ale miałem już parę kompletów zarówno OEM jak i dobrych zamienników i nie ma reguły że te z ASO do końca będą proste. Mam paru znajomych którym te z ASO montowane w ASO po jakimś czasie zaczęły rowniez bić. Dobra koniec tych wywodów . Każdy kto chce kupić BMW może sobie sam sprawdzić ceny części OEM w sieci i ocenić czy jest to dla niego akceptowalne czy nie.
Jak większość miłośników tej marki rowniez uważam że po modelu E39 samochody BMW są tworzone przez księgowych. . I również BMW wypuszcza wiele wadliwych silników.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał82
@#kris

Dzięki, nie zamierzam montować tablicy. Na relację trzeba będzie jeszcze trochę poczekać, lakier musi siąść. Ale zaczniemy od wnętrza.

O dystansie pomyślę jak wszystko ogarnę, a co so felg to bardziej podobają mi sie ori niz coś custmowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomas-sg
Wszystko omówię w swoim czasie. Mam w planach relacje w PSB. Z tym powoływaniem w dobie kamer itp to jest słabo , czasami lepiej nic nie mówić bo można sobie tak biedy napykać , że głowa mała.
Przedewszystkim to auto to moje marzenie, ma mnie cieszyć sprawiać radość 😃

@therioon
Dramat? Dla mnie to top 3 ulubionych elementów auta, ale cóz o gustach sie nie dyskutuje . Dla mnie to najładniejsze auto na forum 🤣🤩

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomas-sg napisał:

O ile dobrze pamiętam pracujesz w Policji 😉

W razie problemów powolujesz się na to czy jakoś prawo zezwala na jazdę bez tablicy ? 😁

Chyba jest jakis przepis (ale nie jestem pewien) ze jesli nie ma wyznaczonego mijesca na tablice rejestracyjna - to nie ma obowiazku jej miec. (z przodu, z tylu jest obowiazek)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fitte fajnie się prezentuje  ale felgi białe? Niee 
Co za motorek? 
Prawdopodobnie będą inne za niedługo ale te mi się akturat podobają w bieli 126km czyli bez szału

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.