Skocz do zawartości

Mainz Honey Bee Quick Detailer


grabek246

Rekomendowane odpowiedzi

Test sponsorowany przez dystrybutora marki:

 

b5c96c5285d0.png

 

Krótki opis ze strony producenta:

 

Wysokiej jakości Quick Detailer zawierający naturalny wosk Montan oraz brazylijski wosk Carnauba. Dzięki Quick detailerowi za pomocą kilku ruchów Twój lakier uzyska efektowny połysk, ochronę oraz usunie ślady po wodzie. Quick Detailer wspaniale sprawdzi się, również po każdym myciu jako utrwalacz istniejącego już wosku na samochodzie.

 

Wskazówki sposobu użycia:

Rozpyl środek na element karoserii, następnie przy użyciu ściereczki z mikrofibry rozetrzyj środek do uzyskania połysku.

 

Oto zawodnik:

 

cec58a30d9f2.jpg

 

Jak widać na zdjęciu QD rozwarstwia się, ale kilka ruchów i już mamy jednolity żółty kolor.

 

8fb350266620.jpg

 

0737e503a0f8.jpg

 

Jak zwykle krótki opis odnośnie aplikacji

 

5248cafc85e2.jpg

 

Już chyba moje ulubione atomizery :oops:

 

c56f6dedae6f.jpg

 

Aplikujemy na lakier

 

9f7cd0474796.jpg

 

c05941005479.jpg

 

Jedną strona rozprowadzamy produkt, drugą polerujemy na błysk. Polerowanie bez żadnego problemu, nie zostają żadne smugi ani mazy. Lakier nabiera plastikowego looku

 

cf34640a1da9.jpg

 

2af5661bd919.jpg

 

d8f82352a4b8.jpg

 

05a11855e426.jpg

 

52b87d75d783.jpg

 

dd5ab7b71469.jpg

 

004ac4cb052f.jpg

 

234cbe7c4a3e.jpg

 

Tyle poszło na całe auto

 

142875924635.jpg

 

 

Podsumowanie

Mainz Honey Bee to świetny QD który nie tylko nadaje niesamowitego looku ale również zabezpiecza istniejącą warstwę wosku. QD ma bardzo specyficzny zapach ale tylko wprost z opakowania, podczas aplikacji praktycznie wcale niewyczuwalny. Bardzo łatwy do spolerowania, nie robią się żadne mazy ani tym podobne historie. Delikatnie przyciemnia lakier. Bez problemu radzi sobie z water spotami. Bardzo ekonomiczny, praktycznie wcale go nie ubywa. Honey Bee kosztuje 34,99 zł za 500 ml co jest bardzo dobrym wynikiem.

Dziękuję za możliwość testu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BarooN,

 

Teoretycznie Quick Detailer nie ma być samodzielną powłoką a raczej odświeżaczem istniejącej. Do tego celu polecamy Honey Bee wosk w sprayu lub Sealant nano :)

 

Naturalnie QD też można używać, ale na pewno jego trwałość będzie mniejsza. Honey Bee spray w wosku spokojnie utrzymuję się około 3-4 miesiące z bardzo fajnym kropelkowaniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad.am,

 

Spray w wosku może być rozcieńczany jako Quick Detailer w proporcji 1:5. Jednak wprowadziliśmy na Polski rynek Quick Detailer gotowy do użycia z dwóch powodów:

 

- Niższa cena

- Problemy z różną jakością wody do rozcieńczania.

 

Produkt rozcieńczany jest przez producenta w Anglii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Użyłem rozcieńczonego z wodą destylowaną jako Quick Detailer w proporcji 1:5. Bardzo łatwy w użyciu, nie maże się, fajnie się dociera i nieźle kropelkuje. Efekt śliskości bardzo przyzwoity, choć u siebie nie zauważyłem przyciemnianiania lakieru.

Poza plusami, jeden wielki minus - zapach - jak, zawsze oczywiście jest to rzecz gustu - ale dla mnie nie do przyjęcia. I bynajmniej nie jest to zapach chemiczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza plusami, jeden wielki minus - zapach - jak, zawsze oczywiście jest to rzecz gustu - ale dla mnie nie do przyjęcia. I bynajmniej nie jest to zapach chemiczny.

 

Zgodzę się, że zapach jest bez żadnej nuty aromatycznej, natomiast czy podczas aplikacji jest on mocno wyczuwalny? Rozmawialiśmy na ten temat z producentem, nowe dostawy przyjadą już do nas z zapachem toffee lub karmelu. Jednak nie będzie to do końca "czysty zapach", ponieważ chemia zawarta w Honey Bee zmienia zapach olejków zapachowych.

Jak dostaniemy nową partię z innym zapachem dam znać jak to wyszło w praniu :good: Zachęcam do przetestowania innych produktów, ręczę rękami i nogami na zapachy pozostałych produktów w naszej ofercie (wykluczając bri,unstucka i apocalypse - ten typ tak ma).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Moderator

Bawiłem się wczoraj Honey Bee.

Rozcieńczyłem w stosunku 5:1 z woda z demineralizowaną.

Na początku wydal mi się zbyt wodnisty, nawet "swoje" kropelki kreował, myślałem że brakuje mu gęstości i kleistości. Zrobiłem test z FK 425.

FK 425 jest bardziej wodnisty, prawie momentalnie spłynął. Także konsystencja Honey Bee jak dla mnie najbardziej na plus.

 

 

th_255245441_2015_04_0413.59.04_122_366lo.jpg th_255249949_2015_04_0413.59.07_122_375lo.jpg th_255256481_2015_04_0413.59.15_122_525lo.jpg

th_255266895_2015_04_0413.59.19_122_1059lo.jpg th_255271386_2015_04_0413.59.23_122_469lo.jpg th_255277488_2015_04_0413.59.54_122_830lo.jpg

th_255283399_2015_04_0414.00.00_122_582lo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Dzięki za swoją opinię, powiedz mi tylko czy rozcienczales QD? Ponieważ tylko spray w wosku jest koncentratem. Quick detailer może być tylko lubrykantem do glinki :)

 

Mainz Honey Bee Quick Detailer 1L

 

Rozcieńczyłem 5:1.

 

th_263837224_2015_04_0521.52.28_122_139lo.jpg th_263843217_2015_04_0521.52.36_122_543lo.jpg

 

 

Wedle ulotki 5:1 jako QD, 8:1 jako lubrykant pod glinkę.

 

Spray w wosku to inny produkt ? Pomyliłem coś w tym świątecznym amoku ?

:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domel, moim zdaniem (choć nie wiem co wsadziłeś do koszyka) kupiłeś "MAINZ Honey Bee - Quick Detailer 1 L" który jest gotowym QD i jego się nie rozcieńcza z wodą i jest go 1 litr. Durgi produkt to "MAINZ Honey Bee - Naturalny Wosk W Sprayu 500 ml" i ten można stosować w rozcieńczeniu no i analogicznie pojemność jego to 500 ml a cena taka sama. U sprzedawców jest to opisane więc chyba się pomyliłeś. Choć z drugiej strony na naklejce jest zmazany Naturalny Wosk i został tylko napis QD, ale pod spodem receptura jak go rozcieńczać już została co mogło wprowadzić w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troskę tak na Polskę jest gotowy produkt juz rozcienczony na przodzie zamazane jest Quick wax a na etykiecie Polskiej oraz na stronie www nie ma informacji o rozcienczeniu. Jest też spray wax który można rozcienczac żeby zrobić z niego qd. Zrobiliśmy to dlatego, że nie każdy dodawał wodę zdeminarelizowana a np z dużą zawartością kamienia i mogłoby to mieć zły wpływ na produkt.

W ofercie jwst spray wax za 59.99 zł / 500 ml który jwst koncentratem. Quick detailer można rozcienczac tylko pod lubrykant do glinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Troskę tak na Polskę jest gotowy produkt juz rozcienczony na przodzie zamazane jest Quick wax a na etykiecie Polskiej oraz na stronie www nie ma informacji o rozcienczeniu. Jest też spray wax który można rozcienczac żeby zrobić z niego qd. Zrobiliśmy to dlatego, że nie każdy dodawał wodę zdeminarelizowana a np z dużą zawartością kamienia i mogłoby to mieć zły wpływ na produkt.

W ofercie jwst spray wax za 59.99 zł / 500 ml który jwst koncentratem. Quick detailer można rozcienczac tylko pod lubrykant do glinki.

 

No to trochę taki misz-masz. Ulotka polska jedno a angielska drugie, plus ta angielska zamazana jakby ktoś po godzinach markerem malował ;)

Ja staram sie czytać zawsze wszystkie informacje z opakowania produktu.

Dobrze by to było ujednolicić bo nie jeden jeszcze sie pomyli jak ja.

No ale dobrze ze sie wyjaśniło, pozostałych 800ml nie będę rozcieńczał :)

A sprawy wax tez zakupie do testów.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delikatny misz-masz jest dlatego, że producent nie ma QD w ofercie a nie mogą zmienić dla nas etykiet - minimalne zamówienie 10 tyś sztuk. Jeżeli chodzi o marker, to wręcz trafione 100 % bo mazane były po dostawie około 1 w nocy :D sprawdzę, czy Polską etykietą możemy zakleić angielską. Ogólnie trzeba kierować się opisami na sklepach/www.mainz.pl i polskich etykietach :) tylko z tym produktem wygląda tak sytuacja bo za wszelką cenę chcieliśmy wprowadzić Quick Detailer gotowy do użycia za 34,99 zł/500ml :) ale dzięki za spostrzeżenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu trafiłem na fajną pogodę i mogłem przetestować produkt, który dostałem do testów firmy Mainz - Honey Bee Quick Detailer :mrgreen:

Nie będę się zbytnio rozpisywał ponieważ wszystko zostało już opisane wcześniej :)

Produkt dostałem w fajnej 100ml buteleczce z świetnym atomizerem :good:

Zapach nieprzyjemny, chemiczny. Na dworze zbytnio go nie czuć.

Kilka postów Mainz napisał, że zapach zostanie troszkę zmieniony - oby było lepiej :)

 

35077c54cdd0.jpg

 

Dwa strzały na fibre i na lakier i polerujemy :)

7c0aecb98022.jpg

 

Efekt ciężko uchwycić, nie zauważyłem żadnego przyciemnienia natomiast lakier dostał fajnego połysku, śliskość tez nie najgorsza :)

 

a na koniec coś co wszyscy lubimy czyli kropelki :-]

e7fa32532084.jpg

 

Podziękowania dla dystrybutora Mainz za wybranie do testów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też dzisiaj przyszło poużywać honey bee qd

 

nie wiem czy dostałem starą partię czy już poprawioną (zakup w ostatnich dniach u mix nowicki) ale zapach jak najbardziej ok, bardzo podobny do miodowego mydła w płynie które ostatnio miałem przyjemność używać ;)

 

sam qd bardzo fajny, wydajny, jeden psik na panel i zero jakichkolwiek mazów, problemów z docieraniem, świetny atomizer :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.