Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ? 2


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Parę dni temu znajoma zadzwoniła z pytaniem, czy nie ogarnąłbym jej koledze nowego zakupu.

Nic nadzwyczajnego, jedynie jakiś zaciek z naprawy lakierniczej był do usunięcia.

 

Auto to BMW E46.

Umówiłem się z właścicielem na oględziny.

Auto stawiło się lekko brudne, padał deszcz, oglądamy pod parasolkami, właściciel pokazał zacieki (widziałem ich może ze 4 sztuki).

Dowiedziałem się, że auto było malowane całe po jakiś delikatnych obcierkach.

 

Kilka dni później właściciel podstawił auto do roboty.

Tak autko wyglądało po przyjeździe:

 

Kyrie eleison!!! Wałkiem to ktoś malował czy pędzlem??? :shock: Ja rozumiem, że czasem gdzieś może jakiś paproch zostać itp ale taaaaakie gluty pozaciekane? I jeszcze za coś takiego zapłacić??? :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wneki wyczyszczone w mondeo mk3. Niby czyste a syf w wiadrze do plukania MF jakbym blota nawrzucal ;) cale szczescie, ze nie kluje juz w oczy. Apc ADBL w stezeniu 1:4 dalo rade! Niestety brak zdjec. Oczywiscie deszcz mnie zlapal i tylko uchwycilem kropelki na 3 tygodniowym wosku dodo white diamond wax polozonym na achillesa i ma sie to tak! : [mod=krd]Za duże zdjęcie...[/mod]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakąś godzinkę temu wpadłem na pomysł aby sprawdzić czy będzie efekt jakaś roznica po wypolerowaniu felgi w ojca E38.

Zacząłęm od Aluxa 1:1 przy okazji liznąłem troszke wewnętrzną strone, potem tuga, pric.

FG400+mały, niebieski, karbowany "no name", potem PF2500 i czerwony nat.W międzyczasie benzyna ekstrakcyjna.Na koniec RD 1:1, ponownie benzyna i wosk Finish Care 1000.Srebrny to jednak wdzięczny kolor, fajny szklisty efekt jest teraz.

Przed:

DSC07154.jpg

W trakcie:

DSC07159.jpg

DSC07168.jpg

DSC07169.jpg

Po:

DSC07170.jpg

DSC07173.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj testowo użyłem zielonej Tugi. Niby do codziennej pielęgnacji, niby tylko z lekką funkcją deironizatora, ale na kołpaczkach z Vectry coś tam jednak zdziałał:

 

20150602_171852.jpg

 

20150602_171901.jpg

 

Kołpaki w stanie kiepskim. Spryskałem Tugą i zostawiłem na 10-15 minut.

 

20150602_172734.jpg

 

20150602_172741.jpg

 

Spłukanie myjką pod ciśnieniem, zero pędzelkowania:

 

20150602_173117.jpg

 

20150602_173125.jpg

 

Ponowna aplikacja:

 

20150602_174459.jpg

 

20150602_174504.jpg

 

Znowu metoda bezdotykowa 100%, spłukanie pod ciśnieniem:

 

20150602_174620.jpg

 

20150602_174626.jpg

 

 

Za trzecim razem już użyłem pędzelka i szczoteczki i wyszło prawie idealnie. Zdjęć nie wiem czemu nie zrobiłem. :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez 3 dni walczyłem z C-maxem lecz za mało zdjęć na relacje to pochwale się tutaj

lakier mega zajechany wszędzie rysy. fabryczny tylko dach. co drugi element inaczej lakierowany, do każdego trzeba było podchodzić inna kombinacja past i padów

91d9a7f4b845.jpg

4b4c2054f5ed.jpg

 

wszechobecne rysy które trzeba było ciąć papierkami, praktycznie na każdym elemencie 2-3 razy zabawa z cięciem rysy

ca50478830f8.jpg

 

jakieś tam marne 50/50 tutaj po zielonym korku 3M

6fba034d059c.jpg

af6a353eae43.jpg

c922f5be4391.jpg

8b78e4a661ad.jpg

 

obraz na całość prac

 

905c2105092a.jpg

 

i wyjazd do mycia po etapie cięcia

24e393e0ac5c.jpg

4abfb0a9bd5b.jpg

później był żółty korek i antihologram od kocha i znów mycie, a wyszło to wszystko tak

6eecc6f9e9f9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj robiłem zdjęcia a wczoraj całą resztę

Karoseria piana i dwa wiadra, felgi tuga zielona, opony 701 i megs, szyby Bri 10, ranty i wydech autosol Stainless a na koniec Zymol FG położony na trzy tygodniowego Zymola Concours, wnętrze jak co tydzień odkurzanie i SG Apple (stosuję go jako QD do wnętrza na NL), zmiana Bobra na intensywny/pobudzający i do tego CG stripper

 

KA1_zpsp4evhe8c.jpg

ka2_zps14tvgkez.jpg

ka3_zpsm0pwzbpi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierniczę kliknąłem w programie opcję "popraw" i samo poprawiło zdjęcie moim zdaniem nie znacznie od oryginału, nic specjalnego w tych zdjęciach nie widzę jak samochód wygląda na żywo tak i na zdjęciach. I o to tyle szumu... jak nie spełniają jakiegoś regulaminu to niech administracja to usunie a jak się nie podoba to nie oglądajcie. Na tyle ludzi z forum zawsze znajdzie sie dwóch co się im coś nie podoba albo po prostu im szkoda bo innej przyczyny nie widzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to było robione kalkulatorem, betoniarką, domofonem czy aparatem ortodontycznym to trzeba przyznać, że auto wygląda świetnie. Felga z rantem wygląda super, szczególnie w ruchu, bo rotor się odcina i rancik robi shine :) Jeden minus: szybko się rant brudzi, albo tylko ja mam taką budowę felgi, bo mi prze okrutnie :)

 

brakuje shadow line, ale o tym ostatnio już chyba wspominałeś coś :)

 

cheers,

Art

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.