Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ? 2


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Geno po ilu pierwszy olej planujesz .?

U mnie po 3-4tysiacach trzeba było zmienić i nie wyobrażam sobie jeździć dłużej od nowego silnika.

A spalanie bajka :good:

Ja też dziś trasa łódź -Wrocław 75 min ale spalanie 12 l wyszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj deszczeowe mycie Audi

 

2563871_2015-05-3015.04.51.jpg

 

a dzisiaj montaz DRL do Astry i czyszczenie skóry :)

 

2563870_2015-05-3120.15.05.jpg

 

Moze ktos podrzucic jakie srodki do skóry najlepiej sprawdza sie w cabrio często bede zostawiał otwarte auto wiec potrzebowałbym cos co dobrze zabezpieczy skore przed słoncem i innymi warunkami atmosferycznymi, a nie wiem czy zestawi Gliptone bedzie wystarczający?? :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym osiedlu?? Wojtek :P

 

Widzę kolega sąsiad :D

 

Faktycznie drugi bezdotyk budują, choć na tym przy stacji kontroli pojazdów nikt nie goni jak się myje własnymi środkami - co tydzień praktykuję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym osiedlu?? Wojtek

 

Widzę kolega sąsiad :D

 

Faktycznie drugi bezdotyk budują, choć na tym przy stacji kontroli pojazdów nikt nie goni jak się myje własnymi środkami - co tydzień praktykuję ;)

Tak ;-)

 

 

Jestem ciekaw jaki czas ustawia na tym bliżej osiedla..

 

Na tym obok Grześka (OSK) raz mi się zdarzyło że gość mnie poprosił żeby nie używać chemii ale tylko dlatego że szef miał przyjechać za chwilę :-P Ale ciśnienie na tej myjni średnie :-P na Wojska Polskiego lepsze i czas dłuższy dlatego jak wracam z pracy to częściej jadę tam niż do nas opłukać auto :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę dni temu znajoma zadzwoniła z pytaniem, czy nie ogarnąłbym jej koledze nowego zakupu.

Nic nadzwyczajnego, jedynie jakiś zaciek z naprawy lakierniczej był do usunięcia.

 

Auto to BMW E46.

Umówiłem się z właścicielem na oględziny.

Auto stawiło się lekko brudne, padał deszcz, oglądamy pod parasolkami, właściciel pokazał zacieki (widziałem ich może ze 4 sztuki).

Dowiedziałem się, że auto było malowane całe po jakiś delikatnych obcierkach.

 

Kilka dni później właściciel podstawił auto do roboty.

Tak autko wyglądało po przyjeździe:

 

l1qxjlec28aq.jpg

 

swubuwulrkke.jpg

 

ell0stzbluf1.jpg

 

dmnqfq16fwv1.jpg

 

4zpm2exwk1al.jpg

 

Rzut oka na te "kilka" zacieków:

 

bcajrhby605k.jpg

 

ldmeg9gcf859.jpg

 

it7tqzg99mjg.jpg

 

yybeoste56g1.jpg

 

nw6ez1vloh9r.jpg

 

Widząc co się dzieje zrobiłem jeszcze jedno ciekawe foto i po umyciu auta wstawiłem je do garażu:

 

tfwybo3zabq3.jpg

 

Mój entuzjazm do tej roboty minął.

 

Następnego dnia, na spokojnie, pod halogenem i latarką "powyklejałem" taśmą papierową na lakierze znalezione na szybko defekty, o których właściciel nie powiedział lub nawet nie wiedział.

Kilka najciekawszych:

 

1z78vs89naln.jpg

 

x4ptm3bpeidr.jpg

 

bnl4ac97j799.jpg

 

0dstridesmvj.jpg

 

vjbbydwfu2go.jpg

 

ljxfw0lxd74u.jpg

 

lctpvmuocu2o.jpg

 

tao1wam55ghn.jpg

 

knntxtd44ec3.jpg

 

f7v3h37fwvul.jpg

 

Nie podjąłem się pracy przy tym lakierze, ponieważ czarodziejem nie jestem ;)

Lakiernik okazał się niezłym malarzem :)

 

Liczne makabryczne zacieki, elementy z łuszczącym się lakierem, nie wyszlifowana szpachla pod lakierem... Tutaj nic nie mogłem nawojować.

 

Podsumowując (aby było w temacie ;) ): umyłem i zrobiłem kilka fotek BMW E46 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Tu akurat deszcz zmył :D a nomalnie to drugie wiaderko zmywa :D

Ogolnie mycie to najpierw wizyta na koncu ulicy na bezdotyku( budują juz drugi bliżej :D) i tam oprysk piana i jazda a reszta pod domem :D

Na tym osiedlu?? Wojtek :P

 

No właśnie słyszałem ze drugi bezdotyk będzie - dwa obok siebie. W tym kolo stacji obsługi wiem, ze ktoś siedzi ale nie myłem tam jeszcze na dwa wiadereczka.

Zawsze jak jechałem gdzieś na bezdotyk strzeżony to kulturalnie pytałem czy można umyć swoimi środkami lub na dwa wiadereczka szybciutko i tylko raz w Będzinie mi nie pozwolono :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.