Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ? 2


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

GracjanS4, ile ty już masz tych aut na podwórku :song::good::kox:

 

Trochę się tego nazbierało ;)

 

GracjanS4, nawet nie wiedziałem, że w Rybniku mamy hamownie i ogólnie zakład zajmujący się chip-tuning'iem.. jak ich oceniasz? bo powoli w planach mam jakiś lekki soft ;)

 

Wiesz co, soft robił mi znajomy ( firma Pro-Tune ) u nich byłem tylko na hamowni. Nie mam zastrzeżeń, auto bezpiecznie zostało "przypięte", hamownia nowa, nawiew wystarczający, podejście do klienta też odpowiednie. Co do ich softów w autach to się nie wypowiem bo nie mam pojęcia, uderz do Pro-tune, zrobi i będziesz zadowolony.

 

GracjanS4 dobry wynik, sprzęgło serja?

 

Nowy komplet seria ( dwumas, tarcza, łozysko i docisk ), w razie uślizgu tarcza jedna leży gotowa do okucia kevlarem. Z wyniku będę zadowolony jak będzie 240KM i 550Nm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

suchy3022, Fiesta pierwsza klasa . W przyszłym roku będę na taka polować tyle ze 5d i automat . Choć żona lobbuje za Fiatem 500 , bo autko ma byc dla niej

Celujesz w auto przed FL czy po FL ? i proponuje min. 1.4, a najlepiej 1.6, bo w 1.2 przy kilku osobach auto wcale nie jedzie, nawet się nie odpycha. Ja mam 1.4PB 100km, i raczy mnie miłym 5.5L spalaniem (80%miasto, 20%trasa) i jakoś to się odpycha jak na mieszczucha. Ale czuć bagaże i większą liczbę osób na pokładzie, a wtedy to już męka, a nie jazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto tylko dla żony i synka i tylko miasto , znajomy ma 1,0 z turbo 100 konne i daje radę az miło spalanie 5-6 w mieście. Raczej szukał bym po FL

 

Do wypadów mam swoje mondeo, tu typowe auto do miasta. Zawieźć synka do przedszkola, na zakupy i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja pochwalę się swoim majowym odświeżaniem :D

 

Było już psikane to czerwone cudo od PA? :-]:-]

Tak, efekt na foto. Zdjęć z pracy nie mam, bo byłem na początku mega zdenerwowany. Aplikuje i zgodnie z etykietą czekam 20 min na finalne wypolerowanie. Po tym czasie zero szału, ani dobrego przyciemnienia, praktycznie żadnego wet look'u. W dotyku lakier tępy, nie wiedziałem o co chodzi:dontknow:. Dopiero po jakiejś godz. lakier zaczął robić się szklisty. Praktycznie dopiero po dobie od aplikacji, wosk się związał. Takiej szklistości to jeszcze nie widziałem. Ogólnie podsumowując to zapewnienia producenta o wypełnianiu zarysowań można schować między wiersze, w minimalnym stopniu coś maskuje. Przyciemnienia lakieru też jakiegoś mega nie zauważyłem. Jedynie szklistość i wyciągnięcie ziarna na najwyższym poziomie. Jako wosk letni to jest naprawdę mega. Z czystym sumieniem mogę polecić.

Ps. dzisiaj albo jutro podskoczę na bezdotyk zobaczyć jak kropelkuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z turbiną to inna sprawa, i zawsze można wirusa wrzucić i wykrzesać dużo więcej koni ;) Tyle, że te całe Ecoboosty i Downsizing mnie nie przekonują. Jakoś nie widzę w tym przyszłości :?

Dałem tylko taki przykład nie może być wersja wolnossąca , diesla też nie wykluczam . Ale tak jak mówie nie wcześniej niż przyszły rok więc czas do wyboru itp jeszcze jest na spokojnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

MrcinKsi, dzięki za info :good:

CARNAUBA ARTS w czarnej wersji, już zamówiona :)

Jeszcze podpytam o tą instrukcję. O tych 20 minutach na dotarcie to jest napisane na butelce? Na stronie PA takich informacji nie znalazłem :o Przyznaję się też że nigdy nie pochyliłem się aby sprawdzić co też oni na tych swoich butelkach wypisują :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest tak napisane. Trochę czytam o innych produktach PA na ich stronie i opis czy to powłok czy cleanerów właśnie mają, żeby pozostawić do wyschnięcia na 20-30 min.

Ps. zamawiasz na polskiej stronie producenta ? Bo słyszałem, że ostatnio miałeś paczkę na następny dzień, a ja czekałem tydzień :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

MrcinKsi, idę zaraz na lekturę etykiet moich butelek PA. Mam nadzieję że nie są napisane w rodzimym języku Pana Aloisego bo to język dla mnie kompletnie obcy :/

 

Dotychczas zamawiałem trzy paczki z PA i wszystkie miałem w domu w ciągu 1,5 dnia od daty kliknięcia zamówienia... :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem wolny dzień i odszczurzyłem mamowóz. Było: dekontaminacja, 2x mycie na dwa wiadra, glinka, cleaner Achilles Prep, Fusso Coat. Myślę, że jak na kilka godzin pracy wyszło całkiem znośnie :)

 

1JHvSXsl.jpg

Em9qlcUl.jpg

qGcODdxl.jpg

RfRuc8Tl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja pochwalę się swoim majowym odświeżaniem :D

Świetny :good: Policja się nie czepia o rejestracje? Dziwne, że nie miałem okazji napotkać :) Bytom taki duży ? :D

 

[mod=piotr13]Nie cytujemy zdjęć ;)[/mod]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny :good: Policja się nie czepia o rejestracje? Dziwne, że nie miałem okazji napotkać

Raz poleciał dowód, a raz policjant machnął ręką i kazał jechać dalej.

 

Bytom taki duży ? :D

Jak widać tak ;) Ja głównie urzęduję na Miechowicach :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.