Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ? 2


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Chcesz sprzedać, a wymieniasz olej w skrzyni biegów?

 

jak napisał krd na razie nie ma kupców, więc nie sprzedajemy, a nie należę do osób, które zajeżdżają samochody i robią z nich złom. Olej nie jest drogi, a wymiana banalna. W felici jak brakuje oleju lub jest przepracowany skrzynia zaczyna piszczeć, więc nie fajnie tak z piszczącą skrzynią jeździć. Teraz jest cisza ;)

Poza tym postaw się na miejscu kupującego. Ja wolałabym kupić auto sprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I własnie gdyby wszyscy ludzie tak podchodzili to nie byłoby tyle "okazji- min". Każdy sie wścieka że kupujac auto trzeba pare miesięcy szukać narobić setki kilometrów i obejrzeć dziesiątki wraków, a jak ktos po prostu dba o auto nie patrzac na to czy będzie sprzedawał czy nie to jest zdziwienie..

Ode mnie szacun..sam tez mam takie podejscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram przedmówców i podejście.

Niestety większość podchodzi tak, że kupuje - jak się zaczyna coś psuć -> sprzedaje dalej. I tak jeżdżą setki złomów ...

 

Najlepsze, że ludzie zupełnie nie kumają tematu ... myślą, że jak na przykład auto stare to musi jeździć jak złom (u nich by tak zapewne było) - i taki koleś wysiadając z 7 letniej Vectry czy innego A4 wsiada do mojej 155 z 1992 roku i japa otwarta, że cicho, sztywno, nic nie skrzypi/puka, klima elektroniczna działa, fotele elektryczne działają a odpycha się jak 2x jego :)

A jak zapytasz kiedy wymieniał olej w skrzyni czy wspomaganiu albo zaglądał do zawiechy to głupia mina ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+1 nie wiem jak można jeździć nie zrobionym samochodem. Wszystko wymieniam na bieżąco jak tylko zauważę niedomaganie a części w MB nie należą do najtańszych. Nawet przed sprzedażą nie ma różnicy. Znajomy kupił ode mnie samochód rok temu i nie włożył nic do dzisiaj. JEździ tu i tam i cały czas chwali jaki dobry zakup bo wie co kupił. Sprzedałem tylko dlatego że chciałem coś bardziej komfortowego i lepiej wyciszonego od Forda a nie bo coś się sypało jak robi 90% Polaków niestety. Ktoś mi powie że jesteś porąbany bo tyle ciśniesz kasy w auto...śmieje się z tego bo jak wystawiam auto na aukcji to idzie do 24h a jak ci co się śmieją wystawiają to potem sprzedają po pół roku a i tak tego nikt nie chce...jak dbasz tak masz.Żona się śmieje czasem że kupiłbym nowe a i tak by coś nie było mi halo ..nikt nic nie słyszy jak coś puka tylko ja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ... na tym forum akurat miło bo w większości ludzie (z racji naszej pasji) podchodzą do aut inaczej niż do "wozidła".

 

Ja uważam, że szczególnie auto detailera stanem technicznym powinno równać do stanu zewnętrznego - a więc wiadomo jakiego :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Felicią 1.6 jeździłem stale przez ok. rok i stwierdzam, że jakiekolwiek zabiegi w tym samochodzie są zbyteczne. On po prostu traci swój charakter - charakter auta dla człowieka z kapeluszem, dumnego ze swojego "nabytku".

Tak to widzę.

Wszystko w tym samochodzie mi nie odpowiada:

- kierownica za mała jak na pojazd bez wspomagania (taki niestety użytkowałem);

- podparcie lędźwi dziwnym trafem wypada na odcinku krzyżowym;

- zjada olej. 75-80tkm a zuzycie takie, że zawsze litr musiał być na podorędziu;

- za wąskie fabryczne opony (165/70 r13) - niestety (lub stety) 75 km na to auto czyni z niego "rakietę"; takie opony tylko utrudniają jazdę.

Z "plusów dodatnich" wymienić trzeba, że jest cichszy od Poloneza - i więcej argumentów "za" brak. Sorry, ale sporo tym pojeździłem i stwierdzam, że wymiana oleju w silniku i skrzyni to przy wszystkich mankamentach tego samochodu - detal, nie warty swojej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powoli przygotowuję się do wiosny :)

Na koła wjechało 4nano RP - po wcześniejszym deIronizerze ABDL - PricktBord - VP BG - IPA

Nowe oponki i druga warstwa 4nano a na oponki 2 warstwy SG B2B

Byle do wiosny i korekty auta :)

gXy0Dbv.jpg

ldYWU60.jpg

va5nNns.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.