Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ? 2


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o reduktor AC150 to jestem nie zadowolony z niego :/ już kilka razy miałem go wymienianego i nadal cieknie płyn z kolanek nawet wymiana uszczelek przesłanych z działu serwisu nie pomogła :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziś, ale ostatnio trochę porządek w komorze w końcu zawitał taki jaki chciałem

 

6855849_DSCF7767.JPG

 

6855848_20161023_160155.jpg

 

Jeszcze wpadł bandaż na kolektor i nawet coś tam daje. Wymieniona uszczelka miski przy okazji i zobaczę czy w końcu spadnie "zużycie" oleju :mrgreen:

Tylko szkoda że drugi raz w ciągu 2 miesięcy się ukręciła ośka...

 

Ceny gazu to porażka, 20zł na butli od wakacji. przy tankowaniu co 2 dni boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C.d. z "Krótkie pytanie..." viewtopic.php?f=6&t=21223&start=10590

Znów kilka godzin mycia "Nitrem". Szmaty można było wykrecać :D Coś tam wychodzi.

Fotka 1 góra po zmyciu, 2 po przejeździe PF2500

 

http://imgur.com/a/11Eu2

http://imgur.com/LrYBkgY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C.d. z "Krótkie pytanie..." viewtopic.php?f=6&t=21223&start=10590

Znów kilka godzin mycia "Nitrem". Szmaty można było wykrecać :D Coś tam wychodzi.

Fotka 1 góra po zmyciu, 2 po przejeździe PF2500

Twój? Z tego co czytam, to niezły idiota z tego "tunera". Przecież taki Focus jest jeszcze warty kupkę pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jadąc do pracy moje 4 kółka troche mnie zawiodły. Pod sama pracą cos strzelilo i nie chciał jechac. Po pracy szybka diagnoza, cewka do wymiany więc nie czekając wymieniona i auto odzyskło wigor

 

TapTap from G2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziś, a przedwczoraj skończyłem letnie koła z wozideł rodziców. Te bardziej szprychowe to STMy (chyba, bo logo jakieś takie) z New Beetle'a z 2005 roku, które miały na sobie jeszcze oryginalną, amerykańską smołę ;), zaś drugie to typowe volkswagenowskie Aspeny z Sharana z 2012 roku. Chciałem robić dwie godziny, a natyrałem się jak osioł - pięć godzin. Czyli jak zwykle. Felgi miesiąc temu wymyte, a ostatnio grane: ADBL Tar&Glue Remover, płyn do garów w stężeniu "na oko" :D, Shiny Garage Pure Paint Cleaner, IPA z demineralką 1:1, Collinite 845 Insulator Wax w dwóch warstwach i Good Stuff Black Mamba. Foty z patefonu, ale muszę się pochwalić, bo za fest się narobiłem.

 

fele1.jpg

 

fele2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odszczurzanie felg narzeczonej, według opowieści nigdy nie myte od wewnątrz. Samochód ma 14 lat.. Możecie mi wierzyć lub nie, ale felga z lewej po myciu wstępnym szamponem z APC i szczotkowaniu. Stan felgi potwierdza prawdomówność kobiety :/ W dodatku felgi posiadają rowki od wewnątrz na feldze, tak jakby gwintowana co utrudniało wydostanie brudu..

 

Co było grane :

3x Tenzi Alux

2-3x Prickbort

1x Tuga (o dziwo, na tyle sobie poradziła, że nie wymagało ponownej aplikacji)

i mnóstwo szczotkowania !

 

ji2qpBn.jpg

 

Nikomu nie życzę tak zaszczurzonych felg i w dodatku rowkowanych.. Na 3 felgi straciłem prawie 8h, na czwartą zabrakło mi cierpliwości :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powyższe koła, ale osiem, nie cztery, robiłem łącznie dziewięć godzin (4+5). Początkowo byłem wkurzony na ilość pracy, którą mnie łącznie kosztowały, ale teraz się cieszę. :) Uważam, że wyszło super, jeżeli brudu na zewnątrz brak (bo sorry, ale bieżnika na mega ubłoconych początkowo oponach szczotkować pedantycznie nie będę), a jedyne ślady eksploatacji od wewnątrz to obicia od kamieni i resztki taśmy ze starych ciężarków, których Tar&Glue nie chciał rozpuścić - i to tylko na tych starszych, z lewej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.