Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ? 2


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Nankang jakąś tam renomę ma, Imperial (podobnie jak jego siostra Minerva) - niekoniecznie. Poza tym zimą jakość opon ma przecież jeszcze większe znaczenie niż latem. Dla mnie po prostu dziwne jest oszczędzanie na jedynym elemencie, który styka się z drogą. Zresztą - na zimę kupiłeś Nokiany, right? No więc widzisz sam. Ja teraz na zimę też mam Nokiany, chociaż latem jeżdżę na oponach ze średniej półki - Uniroyal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]Michał126[/ref], zapytam jeszcze raz jeździłeś na "chinczykach" czy ufasz w testy auto świata lub innych fachowych pism ? A może tylko "słyszałeś" że chińskie opony są beznadziejne.

 

Bo ja znam je dobrze od wielu lat latam na różnych oponach .

W swojej karierze za kółkiem zrobiłem już trochę kilometrów ( z 300 k będzie ) . Miałem styczność z oponami za 800 za szt i z takimi za 800 za komplet .

Nie latam wyczynowo po torze a zgodnie z przepisami i nigdy ! Nie odczułem strachu w różnych dziwnych sytuacjach drogowych tylko dlatego ze jadę jak to nazwałeś na zacnej oponie .

 

Najlepszy przykład kupilem 3 lata temu michelin'y za 2500 i 2 tyg temu je wywaliłem bo nie nadawaly sie do jazdy w zimie auto uciekalo w zakretach nie mówiąc już o problemach w lekkim sniegu i małą górka. A tak byly chwalone i polecane

 

Szlag mnie trafial jak brat na zacnych oponach śmigał aż miło w takich samych warunkach .

 

Więc teksty o oponach proszę zachowaj dla siebie . I nie pisz tekstów że dziwisz sie jak ktos oszczędza na bezpieczeństwo.

Lepiej kupić co dwa sezony nowego chinczyka niz tyrać 10 letnego markowego marketingowego wychwalanego gracza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuje się obiema rękami pod tym co napisał [ref=#00aa00]Pajko[/ref], od kiedy wyguzowały mi Pirelli p zero nero które miały być zajebiste i kosztowały nie mało zaryzykowałem i kupiłem chińskie opony Good Ride.

Pirelli po 3 latach zrobiły się tak twarde że na mokrym asfalcie przód jechał prosto na rondzie a na chu****ch chińczykach przez 20 tys km ani razu przód nie wyjechał.

Czasy chińskiego badziewia mijają a zaczynają wygrywać jakością i ceną w porównaniu z tym co wyrobiło sobie markę i reklamę w latach 80-90 a w obecnie jest robione z planowanym zużyciem.

Jest to temat rzeka ale cieszy mnie że są klienci którzy płacą za 1 oponę tyle ile mnie kosztował komplet chińskich dzięki temu przez długi czas chińskie rzeczy będą wygrywyłay ceną na tymi z EU :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nankang jakąś tam renomę ma, Imperial (podobnie jak jego siostra Minerva) - niekoniecznie. Poza tym zimą jakość opon ma przecież jeszcze większe znaczenie niż latem. Dla mnie po prostu dziwne jest oszczędzanie na jedynym elemencie, który styka się z drogą. Zresztą - na zimę kupiłeś Nokiany, right? No więc widzisz sam. Ja teraz na zimę też mam Nokiany, chociaż latem jeżdżę na oponach ze średniej półki - Uniroyal.

Zamówić zamówiłem, ale to tej pory ich nie zostałem. W innej firmie gdzie są dostępne na drugi dzień, są po 407 złotych i taka cena nie jest już do zaakceptowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem na różnych oponach. Na szczęście na chinolach tylko w cudzych autach i swoje zdanie na ten temat mam. No cóż, jestem jednym z tych frajerów, którzy lubią być waleni i kupują markowe, dzięki czemu macie tanio. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie nankang coś tam reprezentuje ale za tą cenę nie ma co narzekać. Niestety większość chińskich opon zwłaszcza zimowych szybko się kończy z tej racji, że lamelki mają strasznie płytkie nacięcia. Ogólnie lepiej dołożyć parę złotych do innych budżetowych opon pokroju semperita czy Apollo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku zmieniłem letnie w Astrze z ContiSportContact 3 na Barumy Bravuris 3HM i muszę przyznać że nie zauważyłem między nimi takiej różnicy jak niektórzy piszą. A jesli chodzi o głośność to nawet mam wrażenie, że Barumy sa cichsze.

 

Wysłane z SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku zmieniłem letnie w Astrze z ContiSportContact 3 na Barumy Bravuris 3HM i muszę przyznać że nie zauważyłem między nimi takiej różnicy jak niektórzy piszą. A jesli chodzi o głośność to nawet mam wrażenie, że Barumy sa cichsze.

 

Wysłane z SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Tu się zgodzę z kolegą ojciec miał na mercedesie conti premium contact nówki za 3 patole jeździło się dobrze ale dwa sezony i na śmietnik w zeszłym roku założył nowe barumy bravuris 3hm za połowę kasy i powiem szczerze miłe zaskoczenie po wyjazdach do niemcowni i Holandii zrobiłem łacznie z 5tys. i zachowanie opon super i właśnie ta przyjemna cisza zwróciła moją uwagę także godne polecenia...

 

Wysłane z mojego Tornado 348 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko ogarnąłem auto lubej czyli prysznic z presta sudzz na aucie leży miesięczny fk pink wax kładziony przez nią osobiście hehe i jak widać ma się dobrze zrzut wody na dobrym poziomie połysk również a dla smaczku prysnąłem hanie fk extra slick final body shine. Wewnątrz odkurzanie i sg quick interior detailer ale nie mam fotek Bo w kolejce czekało jeszcze volvo teścia presta sudzz, sg tg, cieniutka warstwa fk pink wax, megs endurance a wewnątrz adbl interior qd, odkurzanie i szybki. Fotki standardowo amatorskie patefonem.

 

ecf94eb744524f11192954682985cda9.jpgd88bf9c678573922a7998dcd338e3833.jpg88f586949be64264101a245f48e80d74.jpg8ad6e78bb5a96cc82286aa6aa5ca29d2.jpg

2dcf2cdf05db48036bb74b77a27da612.jpgcfc426c154442223761214b9b5c3bcad.jpg1a1ea4038f6deb559719a90fd9efd607.jpga8a6c63583c3912c981911cc57c82291.jpg22b1a0edc1949fc25c73c6cdacecd1a0.jpg

 

Wysłane z mojego Tornado 348 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dupy nie urywa, ale jak na popołudniówkę jestem bardzo zadowolony. Beżowa tapicerka nie była prana chyba nigdy. Zdjęć przed nie zrobiłem, bo myślałem że się zrzygam. Poza poobcieranymi od wsiadania miejscami na zewnętrznych krawędziach foteli zeszło wszystko, a plama była plamą przykryta. Grane: ekstrakcja przy użyciu Nielsena Nap Low Foam rozcieńczonego na bogato 1:10, beżowe boczki APC 1:10, deska tylko przetarta płynem Sonaxa do czyszczenia wnętrz, wnęki umyte wodą z szamponem, uszczelki wypędzelkowane także APC 1:10 i posmarowane sztyftem Turtle Waxa. Bagażnika ani podsufitki nie ruszałem.

 

w169_1.jpg

 

w169_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
677504 Kratek Ci zazdroszczę .

znajomy ma firme w Będzinie co robie te kraty jak cos ;)

677542 Jaką funkcję pełni ta krata na której stoi samochód?

Głownie na wiosne i jesien i zimę. Opony nie stoją w wodzie albo jak myję ;)

2015_11_13_20_15_19.jpg

IMG_20160916_133615.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
@Domel, to Ty w tym garażu dajesz radę umyć auto i mieścić się z lancą od myjki?

Nie,

K2 służy mi tylko do opłukania auta zaraz po deszczu przed wjazdem do garażu.

Do ewentualnego mycia w garażu, mam dwa wiadra i Pompe Gardena z normalna końcówka ogrodowa. :D

Plus kratownice na podłodze żeby auto nie stało w wodzie i odpływy ;)

 

viewtopic.php?f=35&t=10984&p=674689#p674689

 

Dodane po 1 minucie 43 sekundach:

677784 Pełna profeska (już zacząłem się za takimi kratkami rozglądać )

jakby co http://promet-bedzin.pl/ ;)

wiem ze daleko ale jakbys cos chcial dal znac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.