Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ? 2


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Myjka to Nilfisk C130.2.

Za 2 tygodnie będzie kolejna próba i zobaczymy co wtedy wyjdzie ale cudów bym się nie spodziewał :-/

Na dzień dzisiejszy najbardziej prawdopodobna opcja jest ta trzecia bo myjke i czas piany na aucie raczej bym wykluczył.

Swoją drogą wy po jakim czasie płuczecie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze, coś musi być nie tak, używałem PA z Techkar'u do marketowej myjki za 500zł z pianą Unique z neutralnym pH i domyła samochód idealnie, piana gęsta jak diabli ;) trzeba szukać problemu, ale sprzętowego.

 

Piana to jest gęsta ale ... po prostu nie działa.

Nakładasz ją, czekasz 10 minut, spłukujesz i nie zmienia się kompletnie nic ;/

Za 2 tyg. kolejna próba.

 

Dzisiaj wpadła nowa gałka.

Jak na chińszczyznę to jestem mile zaskoczony jeśli chodzi o jakość.

9acf1f61e4153.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzisiaj wpadła nowa gałka.

Jak na chińszczyznę to jestem mile zaskoczony jeśli chodzi o jakość.

9acf1f61e4153.jpg

 

Ja juz nigdy nie będę brał zamiennika - mój na pierwszy rzut oka tez wyglądał po , po pół roku sie rozpadł ale na szczęście firma tyle solidna ze kazali mi odesłać i zwrócili cała kasę , kupiłem ori używana :)

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszek jeszcze był w miarę , obszycie gałki sie rozpadło i zaczęło przecierać po tak krótkim czasie - zrobiłem jakieś 8 tys km. Za ten zamiennik dałem około 100 zł

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą powiem wam szczerze, że jestem mocno rozczarowany piana od SG. Wiem, że piana nie umyje mi auta na błysk ale ona kompletnie nie robi nic :-/ auto brudne jakby z kopalni wyjechało, a piana pod autem biała. Nie widzę dalszego sensu stosowania tego zabiegu przed myciem na dwa wiadra jeśli wszystkie piany z neutralnym ph tak "myją". Tracę przez to tylko czas i kasę na wg mnie zbędna czynność. Pianownica PA, 100/900ml.

 

Też mam tą myjkę i po zakupie myjki z pianownicą PA i pianą SF Perfect Active Foam i Fruit Snow Foam podjarany na maksa leciałem umyć auto. Najpierw Fruit`em umyłem granatowe lekko brudne auto szwagra, piana mega gęsta, auto calutkie białe. Jak spłukałem i auto wyschło to zastanawiałem się czy auto było myte. Później moje auto,białe, użyłem Perfect active foam i było nieco lepiej ale i tak szału nie było. Aby wszystko dokładnie umyć musiałem lancą z odległości max 10cm kawałek po kawałku psikać. Samą wodą z takiego bliska schodziło tak samo. Jakiś czas później do testu wziąłem starego Opla Astrę i piana Tenzi Truck. Piana mniej obfita a po zmyciu szału nie było.

Zawsze robię stężenie 1/10 i mycie było w okolicach 15st C. woda z kranu lub beczki o temperaturze zbliżonej do temperatury powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również nie iestem zadowolony z piany sg, nie widze sensu nakladac jej przed myciem, nic nie robi. Kupuje teraz z nie neutralnym ph i zobacze

 

Ja dam jej drugą szansę za jakieś 2 tyg. jak się nie spisze to trafi do działu sprzedam :)

Zgodnie z poradami kolegów we wcześniejszych postach wykluczyłem moc myjki oraz długość "siedzenia" piany na aucie, pozostaje jedynie opcja, że za daleko trzymałem lancę przy płukaniu, ale to się okaże przy najbliższym użyciu.

 

Swoją drogą mówicie, że brud zdziera głównie przy płukaniu, ale podczas samego swobodnego spływania piany z auta ona nie powinna się już nieco zabrudzić jeśli w jakimś małym stopniu narusza ten brud ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]pawelus668[/ref], [ref]stawek[/ref], nie wiem co Wy macie nie tak z tą pianą. Jak wiadomo auto po niej idealnie czyste nie będzie, ale warto zajrzeć tu i zobaczyć jak inni są wręcz zadowoleni z produktu...

 

viewtopic.php?f=228&t=22397

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie że ! Piana nie ma U-M-Y-Ć auta ma rozpuścić zalegający brud ! Nigdy sama piana nie domyje tak jak mycie ręczne . Aczkolwiek ja często pianuje auto i auto jest względnie czyste ale ja mam UNC-r'a na aucie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie że ! Piana nie ma U-M-Y-Ć auta ma rozpuścić zalegający brud ! Nigdy sama piana nie domyje tak jak mycie ręczne . Aczkolwiek ja często pianuje auto i auto jest względnie czyste ale ja mam UNC-r'a na aucie .

 

no właśnie, na przykładzie tego co zrobiłam dwa dni temu,

brud prawie miesięczny, pod brudem zabezpieczenie ceramiczne

 

brudne auto/w trakcie pianowania/po pianowaniu i spłukaniu (TTS)/ auto na gotowo po szamponie (Autoglym)

PA302891.jpg

PA302898.jpg

PA302899.jpg

PA302912.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

675586 Pamiętajcie że ! Piana nie ma U-M-Y-Ć auta ma rozpuścić zalegający brud ! Nigdy sama piana nie domyje tak jak mycie ręczne . Aczkolwiek ja często pianuje auto i auto jest względnie czyste ale ja mam UNC-r'a na aucie .

Piotrek, ludzie tego nadal nie rozumieją. Piana powinna maksymalnie przygotować powierzchnię do ręcznego mycia, aby jak najbezpieczniej umyć samochód rękawicą z szamponem z najbardziej przywartego do powierzchni brudu. Winę za to ponoszą sami producenci kosmetyków, pisząc dość często o spektakularnych efektach mycia, wprowadzając tym samym ludzi w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.