Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ? 2


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Poszedł link do odpowiedniego tematu tzn: viewtopic.php?t=26450&start=30

 

W Sharanie mi nie sprawdza wstecznych żarówek, w BMW z tego co wiem to też nie, chociaż tam nie jestem pewien bo ledy powkładałem prawie wszędzie i powyłączałem sprawdzanie żarówek :kox:

Tak więc u mnie na desce nic się nie świeci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W BMW - przynajmniej u mnie w e39 - oświetlenie tablicy rejestracyjnej jest także sprawdzane (jak nie świeci to jest błąd KENNZEICHEN LICHT PRUFEN).

Wczoraj był wolny dzień więc umyłem auto, wyglinkowałem, przeleciałem Menzerną 2500 (celem miało być lekkie odświeżenie lakieru) - będzie potrzebna poprawka Menzerną 3000 bo gdzie niegdzie po samej 2500 zostały lekkie "duszki" i na koniec Soft99 Fusso Coat (robi robotę ten szpej lepszą niż FK 1000 Hi Temp - podbicie głębi koloru, szklistości i metaliku oraz efekty "wodne" lepsze niż FK).

Nie było czasu specjalnie na jakieś duże ilości zdjęć więc kilka z efektów.

 

Glinka na poziomych płaszczyznach była trochę bardziej brudna (na pionowych nie było tyle syfu).

sfjZ2f8.jpg

 

Próbowałem uchwycić 50:50 ale widać tylko bardzo lekkie odświeżenie lakieru (miał delikatnie szarawy odcień i teraz zyskał czerń).

WHnAdl3.jpg

m1fF2kT.jpg

 

Efekt finalny:

u6xlZIg.jpg

CYqLlgh.jpg

VbUl0hx.jpg

sRytuIV.jpg

6ac5USl.jpg

VdQEJC8.jpg

eAWya77.jpg

rH4okpT.jpg

 

Kropelki bardzo przyjemne:

yi2uRZF.jpg

 

Na zdjęciu tego tak nie widać ale w słońcu ziarno metaliku bardzo odżyło:

070xKV0.jpg

 

Zostały jeszcze koła i plastiki zewnętrzne bo nie były ruszane gdyż zrobił się wieczór.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manolito77,

Ta w e46 też miałem błąd żarówek w tablicy rej.. to musiałem się pobawić trochę w kodowanie i już jest OK :D

 

Świetna e39 ! Ohh tak jak lubię, niżej.. szerzej.. czarno / ciemno ! Teraz jest idealnie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manolito - jest bandyta, jeszcze ciemne szyby z przodu i "malyna" :D

Nie, nie - ciemnych szyb z przodu nie będzie bo nie chcę się potem co chwilę ścierac z zabieraniem dowodu. ;)

Jeszcze tylko tylna szyba będzie doklejona i to wsio. :)

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedwczoraj i wczoraj zabrałem się w końcu za odseparowanie kloszy z lamp przednich mojego e39. Niestety mam już lampy, które klejone są płynną gumą/klejem do szyb, który trzeba fizycznie rozciąć bo nie jest podatny na podgrzanie. Generalnie robota mego żmudna i czasochłonna. Pierwsza lampa zajęła mi 7 godzin (po 6 godzinach udało mi się zdjąć klosz) - robota polegała na odcięciu kawałka kołnierza obudowy lampy, który zasłaniał spoinę. Potem żmudne podcinanie kleju różnego rodzaju nożami, ostrzami itp. Z drugą lampą poszło szybciej bo już miałem obczajone co i jak - po 3 godzinach klosz miałem już na wierzchu.

 

10RxR6w.jpg?1

 

Powodem tej operacji były klosze brudne od środka w stopniu, który strasznie mnie denerwował i był nieakceptowalny. Wyglądało to tak:

WtX3XNJ.jpg?1

CaHe5wC.jpg?1

 

Tu już klosz po umyciu od wewnątrz.

VkByTTd.jpg?1

8gLUUei.jpg?1

 

Największym plusem operacji jest to, że teraz klosze skleiłem butylem (dokładnie tym czego używali fabrycznie w lampach do 2001 roku) więc w razie potrzeby wystarczy podgrzać spoinę i odchodzi bez większych problemów. No i wygląd samych lamp dużo lepszy. Jeszcze z zewnątrz je trochę przepoleruję i będę malina.

 

Przy okazji robót odświeżyłem kierownicę bo już miejscami pozłaził bezbarwny lakier i skóra robiła się matowa/wytarta. W ruch poszedł zestaw Colourlocka - teraz kierownica ma na całej powierzchni równy, lekko satynowy look. Wygląda lepiej niż przed zabiegiem. Jestem ciekaw jaka będzie trwałość tego zestawu.

 

Sqbm0Py.jpg?1

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zestawu to ten Colourlock w butelkach 3x 50ml. Tam jest rozpuszczalnik GLD, farba tonujaca i utrwalacz farby. Zestaw kosztuje około 40 pln i ponoć wystarcza na 2 kierownice i 2 mieszki biegów.

Co do czyszczenia kloszy to najpierw gorąca woda z szarym mydłem a potem miękka mikrofibra i preparat do mycia szyb na bazie amoniaku przez co nie zostawia smug.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem temat rozklajania takiej lampy, łącznie robiłem to przez kilka dni bo traciłem cierpliwość.

Nie dziwię Ci się - ja po 6 godzinach walki z pierwszą lampą też miałem już moment zwątpienia czy dam radę i chciałem sobie odpuścić. Ale chwilę odpocząłem, łyk zimnego piwa, głęboki wdech i uznałem, że nie poddam się - udało się. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny zapierdzielacz :) ... kiedyś chciałem takie autko ale wybrałem S16 :)

 

Co do lamp... rozklejałem ostatnio INpro bo nie chcę ringów i zaczynam zabawę z podwójną soczewką... miska i woda 50stopni ... broń boże wrzątek. Po leżakowaniu na 15 min. lekko naciąłem boczny silikon i podważyłem ściągaczem tapicerskim, cała zabawa z dwoma lampami trwała godzinkę ;) polecam.

 

Ja to dzisiaj poszedłem gruza umyć wreszcie ale zabiegi upiększające zostawiam na "jak przyjdzie paczka" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy może boleć jak ktoś się nie spodziewa xD

 

 

U mnie szybkie czyszczenie podszybia, bo byłem chyba pierwszy od 20 lat :) odpływy zatkane, jednego nie było w ogóle widać pod skorupa ziemi a drugi jeszcze dawał rade coś tam puszczać...

 

add4102db6691631995ca8ea940b6871.jpgbac42628a083bea81c21b1850b1d69f3.jpg

 

Po czym autko odstawione do lakiernika, w piątek planowany odbiór :)

 

Wysłane z mojego C1905 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.