Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ? 2


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Też mam u siebie folię 3M (zakładana bez rozbierania boczków w RR Customs w Kielcach - polecam swoją drogą), ale bodajże 35% przepuszczalności - zależało mi na osiągnięciu wizualnego efektu podobnego do oryginału.

Kumpel ma u siebie w aucie właśnie 5% - i powiem Ci tyle: w nocy tragedia :D

 

Z 35% nawet w największym słońcu jest z tyłu komfortowo, a w nocy nie ma odczuwalnej różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze co do oświetlenia z wcześniejszego tematu :D udało się cyknąć jakieś fotki

 

I nawet porównanie:

 

Po lewej postojowe smd 2 gen ( 40%~ ) po prawej ringi CCFL.

 

0atrdoG.jpg?1

 

Po lewej smd 2 gen 100% (dzienne) po prawej CCFL.

 

fkHnzOF.jpg?1

 

No i zenon ;)

 

RFjByny.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrek305, manual :P

 

kupusso, wymieniłem w domu filtr powietrza, na identyczny MANN który byl zamontowany oryginalnie, dostałem upomnienie w ASO żebym sam nie grzebał przy takich rzeczach. jak do tego doszli? nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...albo coś źle zrobiłeś (ale błąd mógłby też popełnić serwisant) albo oznaczają w jakiś sposób części ( pod UV? ). No chyba, że ktoś na Ciebie doniósł ;) (życzliwy sąsiad).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geno, o właśnie, i wystarczy że zielonej kropki nie ma na wymienionym przez kupusso, filtrze oleju czy korku spustu i jest jasne że ktoś dłubał przy oleju. Tak jak mówiłem, przyżydzenie 100zł może kosztować Cię utratę gwarancji. Warto? :D:o

Oczywiście rób jak chcesz, ale ostrzegam, że w 5F gwarancja się przydaje :)

 

Dodane po 5 minutach 40 sekundach:

Hmm...albo coś źle zrobiłeś (ale błąd mógłby też popełnić serwisant) albo oznaczają w jakiś sposób części ( pod UV? ). No chyba, że ktoś na Ciebie doniósł ;) (życzliwy sąsiad).

Źle nie dałoby się filtra włożyć, ma dwie dziury na śruby które nie wchodzą w żadnej innej pozycji w swoje otwory, sąsiada też wykluczam, widuje go rzadziej niż mój samochód myjnię automatyczną :D:D:D

Obstawiam oznaczenia, jakieś kropki, hologramy pod UV czy inne, widocznie takowe są na częsciach montowanych w fabryce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, tylko wg wyroku unii europejskiej nie musisz serwisować samochodu w Aso na gwarancji, są warsztaty które maja uprawnienia. One nie musza stosować filtrów "z kropka", mozesz graty przecież swoje przywieźć. Wiec takie groźby to sobie można olać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak jeśli wiesz o co chodzi w tym momencie, to zapewne zdajesz sobie sprawę, że garaż domowy kolegi kupusso takowych zezwoleń nie posiada. A żeby mieć podkładkę pod gwarancje, owszem można robić poza ASO, ale chyba wypadałoby mieć jakiś paragon czy cokolwiek że oni to robili? Nie masz filtra z "kropką" spoko, ale udowodnij że nie wymieniałeś tego sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Vertix, ja sie odnoszę do tego ze Aso podważa wymianę oleju. Tak naprawdę nic ich to nie powinnointeresowac, jeżeli chcą podważyć gwarancje to muszę Ci udowodnić ze filtr był złe założony i to on spowodował usterkę. Wiem ze to mnóstwo przepychanek kosztuje.

 

Natomiast jestem zdania takiego jak Ty, ze na wymianie oleju nie ma co oszczędzać bo często w Aso to śmieszne kwoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

642710 Tak naprawdę nic ich to nie powinnointeresowac, jeżeli chcą podważyć gwarancje to muszę Ci udowodnić ze filtr był złe założony i to on spowodował usterkę.

 

czyli co, jak w umowie, którą podpisujemy przy zakupie samochodu jest napisane, że samochód musi być tylko serwisowany w ASO i w innym wypadku traci się gwarancję, to jest to nieważne? :o:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

642710 Tak naprawdę nic ich to nie powinnointeresowac, jeżeli chcą podważyć gwarancje to muszę Ci udowodnić ze filtr był złe założony i to on spowodował usterkę.

 

czyli co, jak w umowie, którą podpisujemy przy zakupie samochodu jest napisane, że samochód musi być tylko serwisowany w ASO i w innym wypadku traci się gwarancję, to jest to nieważne? :o:o

 

 

Jeżeli samochód jest serwisowany zgodnie z zaleceniami producenta to nic im do tego czy robisz to w aso czy w innym warsztacie. Niemniej jednak musisz miec jakiś dowód że taki przegląd był wykonany.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Block_Exe ... Regulation

 

Mało tego jeżeli w umowie masz zapis że nie możesz serwisować auta poza ASO to na dokładkę możesz ich pozwać za próbę ograniczenia praw konsumenta :acute:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
642730 Mało tego jeżeli w umowie masz zapis że nie możesz serwisować auta poza ASO to na dokładkę możesz ich pozwać za próbę ograniczenia praw konsumenta :acute:

 

Przecież gwarancja jest świadczeniem nieobowiązkowym, jest to wyłącznie ukłon producenta w stronę konsumenta. W gwarancji można napisać co się chce, prawie dosłownie. Może tam być zapis o obowiązkowych przeglądach w ASO itp.

Jednakże mamy rękojmię, która trwa 2 lata i jest od tego niezależna.

Ja jeżdżę do ASO na wymiany oleju co roku z innego powodu - gwarancji na perforację (rdzę) na 10 czy 12 lat. Dzięki temu wiem, że jakby się coś działo to nie będą się mogli wyprzeć...

 

I oczywiście można robić wszystko poza ASO tylko trzeba dokonywać wpisów w książce serwisowej oraz mieć rachunki na wymieniane części. Jeżeli napraw/wymian będzie dokonywała osoba bez wykształcenia technicznego/samochodowego to wcale nie zdziwię się jak przy problemach wyprą się samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę do ASO na wymiany oleju co roku z innego powodu - gwarancji na perforację (rdzę) na 10 czy 12 lat. Dzięki temu wiem, że jakby się coś działo to nie będą się mogli wyprzeć...

 

Nic Ci to nie da, perforacja nadwozia jest tylko wtedy, gdy rdza przeżre blachę na wylot - a to w perspektywie 10/12 jest właściwie niemożliwe (zwłaszcza w Twoim przypadku :D ).

 

Gwarancja na blachy/lakier (wykwity) wynosi w VAGu 3 lata.

 

Wiem z doświadczenia ;) I u mnie dzięki przeglądom w ASO udało się zastosować "dobrą wolę producenta" w 4-letnim aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mojego taty w Focusie 2011r robili rant tylnego błotnika (za mocno przykręcony zderzak). Robi coroczny przegląd lakieru za który oczywiście płaci ale to zrobili mu za darmo w ramach gwarancji. Oczywiście na czas malowania dostał auto zastępcze. Uszkodzenie było minimalne i sami mogliśmy to zrobić w 15 minut ale skoro jest gwarancja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

642730 Mało tego jeżeli w umowie masz zapis że nie możesz serwisować auta poza ASO to na dokładkę możesz ich pozwać za próbę ograniczenia praw konsumenta :acute:

 

Przecież gwarancja jest świadczeniem nieobowiązkowym, jest to wyłącznie ukłon producenta w stronę konsumenta. W gwarancji można napisać co się chce, prawie dosłownie. Może tam być zapis o obowiązkowych przeglądach w ASO itp.

Jednakże mamy rękojmię, która trwa 2 lata i jest od tego niezależna.

Ja jeżdżę do ASO na wymiany oleju co roku z innego powodu - gwarancji na perforację (rdzę) na 10 czy 12 lat. Dzięki temu wiem, że jakby się coś działo to nie będą się mogli wyprzeć...

 

I oczywiście można robić wszystko poza ASO tylko trzeba dokonywać wpisów w książce serwisowej oraz mieć rachunki na wymieniane części. Jeżeli napraw/wymian będzie dokonywała osoba bez wykształcenia technicznego/samochodowego to wcale nie zdziwię się jak przy problemach wyprą się samochodu.

I tu sie mylisz, unii chodzi o to ze Ma być konkurencja na rynku stad taka sytuacja ze można serwisować gdzie indziej. Wiadomo ze nikt nie pojedzie remontować skrzyni w innym warsztacie, ale wymienić olej czy klocki można gdzie indziej. To ASO musi Ci udowodnić, ze złe wykonana naprawa doprowadziła do awarii na która odmawiają Ci naprawy. Wiadomo ze w polskich sadach będziesz sie długo bujał jak coś, na zachodzie pewnie załatwiają to szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
642771 pewnie załatwiają to

 

Dlatego wolę wyłożyć 150zł rocznie na wymianę oleju i wizytę w serwisie.

Nie sądzę żebym się mylił. Zamiast cieszyć się, że jest gwarancja to ludzie jeszcze narzekają :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

booohal, samo to, że chcemy to jeszcze nie. Poza tym właśnie o to chodzi, że producent nie gwarantuje nam sprawnego sprzętu, a to, że w wypadku awarii naprawi go. A nie jest to to samo :) Spójrz jeszcze inaczej, te wszelkie aspekty gwarancyjne to producent musi sobie wkalkulować w cenę samochodu, wiadomym jest, że przypadki poważnych napraw w pierwszych 3 latach eksploatacji to nie jest chleb codzienny. A może warto byłoby zastanowić się, czy nie wolałbym samochodu np. 15% tańszego bez gwarancji? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

booohal, samo to, że chcemy to jeszcze nie. Poza tym właśnie o to chodzi, że producent nie gwarantuje nam sprawnego sprzętu, a to, że w wypadku awarii naprawi go. A nie jest to to samo :) Spójrz jeszcze inaczej, te wszelkie aspekty gwarancyjne to producent musi sobie wkalkulować w cenę samochodu, wiadomym jest, że przypadki poważnych napraw w pierwszych 3 latach eksploatacji to nie jest chleb codzienny. A może warto byłoby zastanowić się, czy nie wolałbym samochodu np. 15% tańszego bez gwarancji? :D

 

No chyba sobie żartujesz. Nie wiem gdzie pracujesz ale nie masz żadnej odpowiedzialności za to co robisz?

 

Sytuacja z 2 miechy temu. Wyciągam pompę CR jadę do naprawy bosh,z ustalamy cenę i sie pytam jaka gwarancja. A on no jaka gwarancja? Zdziwiony, ze każe mu przejrzeć cała pompę, uszczelnić, i nie mam zamiaru za miesiąc kolejny raz płacić za jej wyjmowanie bo on złe uszczelkę wlozyl.

 

Kupujesz nowego iphona i tez ma działać, a nie po miesiącu ma sie wysypać. Gdyby nie było tych gwarancji to założę sie ze sprzęt jeszcze szybciej by padał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.