Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ? 2


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Dzisiejsze przejazd sponsorowały nowe pasty Sonaxa, nowe Pady NAT DA, oraz wosk fusso.

W zasadzie tylko test na masce.

Niebieski pad rzeczywiście zrobił spustoszenie ale łatwo to poprawiła żółta Sonax.

 

Pasty nie pyla i fajnie sie z nimi pracuje.

Efekt super - mimo ze fotki robione suszarką.

 

Kolejne testy na innych elementach wkrótce.

 

Wszystko robione tylko maszyna DA - cutting i finish. Lare EPL42

Zaczynam myśleć poważnie o rotacji.

 

2016_04_09_16_04_39.jpg

2016_04_09_16_05_28.jpg

2016_04_09_16_06_02.jpg

2016_04_09_16_06_12.jpg

2016_04_09_16_06_25.jpg

2016_04_09_16_07_00.jpg

2016_04_09_16_29_58.jpg

2016_04_09_16_42_59.jpg

2016_04_09_16_43_22.jpg

2016_04_09_16_43_26.jpg

2016_04_09_16_43_33.jpg

2016_04_09_16_44_49.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj testowałem lare LD21-150 na białej Fabii. Wrzuciłem BP125 i pady NAT bez dziurki - jakoś te specjalne do DA mi się nie podobają, ten otwór jest jakiś taki wielki.

 

Najpiert FG400 na białym padzie - bardzo ciężko się pracowało, pad jakby przywierał do lakieru i maszyna uciekała na boki. Taki problem był głównie na masce, na drzwiach wcale. Potem SF3500 na czerwonym padzie - tutaj już normalnie. Jestem bardzo zadowolony ze sprzętu, czas pracy w porównaniu z EPL41v2 skrócony chyba o połowę. :)

 

IMG_7291.jpg

IMG_7300.jpg

 

Potem Sonax PNS

IMG_7301.jpg

i dla porównania FK 1000p

IMG_7302.jpg

Jak widać Sonax ma o wiele fajniejsze kropelki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

antosantos, jaka masz lampe do inspekcji lakieru ? Brakuje mi porzadnej lampy a u Ciebie widze ze dobrze doswietla jasny lakier.

Ile zajelo Ci zrobienie maski od poczatku do konca ta maszyna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko to nazwać lampą do inspekcji, ale sprawdza się świetnie:

 

http://www.castorama.pl/produkty/urzadz ... ml#product

 

;)

 

Wrzuciłem halogen o mocy 250W.

 

Inspekcję robię latarką ledową, ale muszę to zmienić. :)

 

Przyznam, że nie liczyłem ile czasu zajęło mi zrobienie maski. Jednakże już po około 3 minutach pracy na połowie drzwi twardym padem i Fg400 efekt jest w zadowalający (znika większość małych rys, swirli itp, zostają cięższe tematy. Przy EPL41v2 o takim czasie mogłem pomarzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
633494 Przy EPL41v2 o takim czasie mogłem pomarzyć.

no wlasnie... ja mam EPL42... zrobienie samej maski - dwu etapowo zajelo mi dzis 2,5 godziny.... :wallbash::wallbash::wallbash::wallbash:

Musze pomyslec o zmianie maszyny albo dokupieniu rotacji...

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jakbym chciał tą maskę zrobić na 100% to zajęłoby mi to o wiele więcej czasu, ale za cel miałem odświeżenie dość zniszczonego lakieru. Wyciągnięcie go w pełni zostawiam na póżniej. :)

 

Zostawiłem sobie EPLkę, używam jej do padów z glinką, z BP75 i cleanerami itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

633494 Przy EPL41v2 o takim czasie mogłem pomarzyć.

no wlasnie... ja mam EPL42... zrobienie samej maski - dwu etapowo zajelo mi dzis 2,5 godziny.... :wallbash::wallbash::wallbash::wallbash:

Musze pomyslec o zmianie maszyny albo dokupieniu rotacji...

Pozdro.

Dlatego kup rotacje i kilka blach ze szrotu żeby poćwiczyć bo szkoda męczyć się DA jak lekier wymaga pożądnej korekcji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
633494 Przy EPL41v2 o takim czasie mogłem pomarzyć.

no wlasnie... ja mam EPL42... zrobienie samej maski - dwu etapowo zajelo mi dzis 2,5 godziny.... :wallbash::wallbash::wallbash::wallbash:

Musze pomyslec o zmianie maszyny albo dokupieniu rotacji...

Pozdro.

Dlatego kup rotacje i kilka blach ze szrotu żeby poćwiczyć bo szkoda męczyć się DA jak lekier wymaga pożądnej korekcji ;)

Moj lakier po zeszlo rocznej korekcie wyglada bardzo ladnie - ale mimo to praca na DA o takim malym skoku jest czasochlonna. Apetyt rosnie w miare jedzenia i po kilku latach zabawy w detailing chcialo by sie robic odświeżanie lakieru szybciej...

 

Sent from my SM-T320 using Tapatalk

 

Dodane po 56 sekundach:

Domel, Jak Ci się docierało ex 4-6? Pracowałes zgodnie ze wskazówkami na opakowaniu? :o

Nie czytałem wskazowek. Docieranie bez najmniejszego problemu zielonym flexem.

 

Sent from my SM-T320 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Domel, Jak Ci się docierało ex 4-6? Pracowałes zgodnie ze wskazówkami na opakowaniu? :o

Nie czytałem wskazowek. Docieranie bez najmniejszego problemu zielonym flexem.

 

Sent from my SM-T320 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy nabytek do działań w mieście :D Peugeot 208, po wyjeździe z salonu był jeden wielki swirl, nie wiem jak tego dokonali ale się im udało.

Piątek i sobota walka, na szyby przód, tył 3 warstwy GTECHNIQ G1, boczne RainX. Polerka ręczna (lakier rysuje się od patrzenia) SwirlX o dziwo 90% swirrli zeszło , następnie Gyeon Q2M Prep i na koniec Gyeon Q2 CanCoat. Autko wygląda jak powinno przy wydaniu klientowi.

Felgi w tygodniu do wymiany więc opony nie ruszone, wpada OZ Adrenalina

Morda się cieszy :D a teraz czas na Lancera i do boju do myjki :P

 

CaiTqT.jpg

ROlIxy.jpg

VvPD94.jpg

TLK2z3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.