Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ? 2


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

626295 Franek, w akademii młodego rajdowca Forda tak mówili?

Fajny, nie? Boli? Oczy pieką? :D Ale mnie zabolało. O borze borze.

 

626295 Sądzę, że 7 letnia opona prawidłowa przechowywana będzie lepsza od takiej, która ma 4 lata, a leżakuje na otwartym powietrzu gdy czeka na swój sezon.

Dla mnie ważna jest temperatura whisky które mi w domu leżakuje, a wywalone mam na to czy opony leżą w +5 czy +7

 

A tak na serio to jak jeździsz mało to może nie czujesz różnicy.

Jedna fura u mnie jest z 2011 i sory, ale auto latało po drodze jak wściekłe.

Rok temu (po 4 latach od nowości) założone nowe conti i róznica kolosalna.

Jak ktoś powie że to tylko sugestia - drugi przykład - szybki zielony samochód kolegi z forum. Opony bieznik full. Nie mniej miały chyba 4 czy 5 lat i owner się denerwował że coś słabo trzyma. Wjechały nówki premium i auto jak z katalogu.

Jak latasz 50KM to w sumie bez różnicy co. Jak masz 200KM czy 300KM to juz czujesz róznicę na pierwszym zakręcie czy opona ma rok czy 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Franek, zostałem poproszony na PW żeby nie wchodzić z Tobą w dyskusje, bo to nie ma sensu i tak też uczynie. Powiem tylko "chłop ze wsi wyjdzie, wieś z chłopa nigdy" :)

 

shine, i tu sie z Tobą też zgadzam. Nie zgadzam się natomiast z poglądem, że 4 letnie opony powinny iść do kosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shine, i tu sie całkowicie z Tobą zgadzam :) Ja również odczuwam wiek opony w swoim aucie, fakt, że nie jest niebieskie, ale do 200km/h sie rozpędzi. Jednakże ulica to nie tor wyścigowy. A jeżeli ktoś ją tak traktuje to bieżnika mu nie starczy na 4 lata więc nie ma sie co rozwodzić nad tym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ładnego "siadnięcia" brakuje jeszcze z przodu 2 cm i z tylu około 3 . W piątek będzie krącone gwintem :) , sporo pracy jeszcze przy aucie zostało ale już widać świtełko w tunelu po 5 latach stania bez silnika w garażu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie mycie

 

 

Myjka Nilfisk C120 + Pianownica PA

Piana Shiny Garage Active Foam

Szampon Chemical Guys Vintage Wonder Wash

Gąbka Chemical Guys BONE z mikrofibry

2 Wiadra + separator brudu

4 małe mikrofibry do docierania

Mikrofibra do osuszania

 

Polecam oglądać w 1080p.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje dobrego dressingu na oponie i było by lux

Filmik nagrałem przed dressingiem, mam Shiny Garage Back 2 Black i aplikator Meguiar's. zestawik daje radę na oponki :)

 

 

 

Jak ta gąbka Ci się sprawuje? Strasznie nie lubię rękawic :(

Gąbka bardzo przyjemna, pierwszy raz jej uzywalem od zakupu, wczesniej miałem jakąś rękawicę która mnie też strasznie denerwowała.

Więc polecam, cena też spoko - kupiłem w AutoNaBlask za chyba 45zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vertix to koło masz bardzo ładne :) mogłeś jednak zadresować opony przed rundą :good:

 

Dla mnie ważna jest temperatura whisky które mi w domu leżakuje, a wywalone mam na to czy opony leżą w +5 czy +7

 

A myślałem, że czat na wp to 15 lat temu... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji 6 stopni na dworze, wielkich chęci i że po prostu to lubię. :D

A więc:

- piana SG fruit snow, pianownica PA wraz z karcherem k5,

- felgi SG EF wheel Cleaner,

- szampon SG strawberry,

- rękawica łowca gejona :P ,

- dwa wiadra + separator brudu,

- dwa fluffy,

- szyby RainX 2w1,

- lakier Duragloss 951 + dwie fibry, jedna zwykła, a do docierania bardziej puszysta,

- opony SG Back2black + aplikator megsa,

- na samym końcu całe auto przeleciane finiszingową fibrą.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrola ciśnienia w zapasie przed zbliżającym się wyjazdem. Po ujrzeniu brudu nie mogłem tak tego zostawić :acute:

 

71e78de342f7.jpg

 

f9241fc3e276.jpg

 

APC 1:5 i jedziemy.

395d64a06efa.jpg

 

ff4218976ee7.jpg

 

23092bb96dea.jpg

 

Po umyciu i zabezpieczeniu.

d9cb46f9d853.jpg

 

Wykładzinie miejscowo oberwało się APC na większe plamy

c9e62417c759.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przód seria tył tylko zaklepany i zaspawany rant :)

Dobrze żeś zaspawał bo widziałem już takie wynalazki że tylko ktoś zaklepał i zaraz to w cholere zgniło bo lakier spękał.Oczywiście zabezpieczyłeś czymś od wewn?

Fajne wozidełko :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łoś odebrany z serwisu.

Wymienili rozrząd Gates z pompą wody i uszczelniaczami, pasek osprzętu Gates z rolką napinającą SKF.

Poza tym wleciał nowy filtr paliwa MANN i węglowy filtr kabinowy Filtron.

 

Na najbliższe 180 tyś mam spokój z rozrządem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Trzy lata temu kupiłem sobie wosk... Później następny i następny ( :mrgreen: ) i jeszcze kilka następnych ( :mrgreen: ) i jakoś nigdy nie miałem okazji wrócić do tego PolishAngela. Dziś mnie wzięło i SkyFly został odpieczętowany. Byłem bardzo ciekaw czy przez te 3,5 roku się nie skiepścił ale był w wyśmienitym stanie - nie wysechł i zachował "zapach" (kto zna woski PA wie o czym mówię). W czasie aplikacji okazał się bardzo tłusty, jednym nabraniem aplikatora spokojnie robiłem cały elementy w Yarisce. Na całe auto poszły 2 gramy.

 

A tak wygląda to cudo i efekt po aplikacji:

 

2016-03-12%2016.34.12_zpshfi6sdbz.jpg

 

2016-03-12%2016.34.58_zpscaoswkae.jpg

 

2016-03-12%2016.35.33-2_zps0hzn9hvu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.