Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ? 2


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Ale prawie każdy przyzna, że tył e46 z relacji w W&W wygląda dużo lepiej na oryginalnych lampach niż na tych u piotto0, nie dość, że są tam te badziewne chińskie LEDy to jeszcze te przyciemnienie :thumbdown:

d5bd33d4276569a3med.jpg

 

Dodane po 6 minutach 17 sekundach:

Oczywiście są projekty gdzie przyciemnienie wygląda dobrze ale to wszystko musi do siebie pasować. Inaczej to tuning na siłe, z nudów.

15f5fmq.jpg

e6b9b831e35a6322med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się są rozne gusta-ale myśle,ze wyrazenie swojej opinii w kulturalny sposób jeszcze nikomu nie zaszkodziło.

 

Jasne że nie, jak się wstawia coś na forum to każdy chyba się liczy z opinią czy to pozytywną czy negatywną / krytyką.

 

;)

 

Ale prawie każdy przyzna, że tył e46 z relacji w W&W wygląda dużo lepiej na oryginalnych lampach niż na tych u piotto0, nie dość, że są tam te badziewne chińskie LEDy to jeszcze te przyciemnienie :thumbdown:

 

I znowu są gusta i guściki ;).

 

W dużym skrócie od xxx czasu jeżdżę dieslem, docelowo chce zakupić drugie auto S4 B5, jako że znajomy zakupił fajną e46 i odpowiednim silnikiem i w miarę to jechało, a z zakupem s4 b5 jest problem a dokładniej z jego dostępnością to szukałem i s4 b5 i e46 w miarę zadbane. Jak widać prościej kupić e46 niż s4 b5 .. to i tym jeżdżę jako drugim samochodem ( który potrzebowałem ) a że nie mam pewności czy e46 zostanie na dłużej to i nie idę w grube zmiany.

Jasne, że chciał bym od razu założyć zderzaki m-pak 2 przód i tył ( wyglądają 100x lepiej ), do tego dołożyć xenon bo tak też jest bieda. No ale jak nie mogę za bardzo od razu wszystkiego wsadzić to po trochu zmieniam w wg. mnie dobrym kierunku aby ew. na koniec osiągnąć dobry obraz całości :-)

 

I dalej co do lamp, dla Ciebie to "badziewne chińskie LED'y", dla mnie zanim jeszcze kupiłem BMW to była by jedna ze zmian w wyglądzie bawarki którą bym zrobił tzn zmienić te "nudne" fabryczne lampy na świetne LED'owe. ( Na szczęście dla mnie akurat tutaj Niemiec się wykosztował i zrobił mi prezent za chyba 600e jak patrzyłem przy zakupie na jakąś fakturę ).

I ponownie nie bronię lamp, bo nie wychodziły takie w oryginale to fakt ale ja bym je po prostu nazwał dobrym zamiennikiem. Ciekawy jestem jak byś miał porównać te lampy do tych oryginalnych z coupe polifcie to ile różnic ( poza kształtem lampy ) byś zauważył. Bo jak jak porównywałem to nie znalazłem.

 

Ja po prostu może uczulony jestem na jasny srebrny / chrom i to dlatego tak brudzę tfu przyciemniam te lampy i nerki.

Faktycznie widzę, że BMW to śliski temat.

Dzięki Panowie za opinię :good:

Peace ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotto0, jak napisałeś czekasz na plastilak, żeby pomalować ramki tablicy i nerki. Odradzałbym ten zabieg i polecił kupno oryginalnego plastidipa.

 

Jest dużo mocniejszy i wytrzymalszy od tego pierwszego. Po plastilaku po pierwszej grubszej trasie będziesz miał piękne prześwitujące srebrne kropki ;) przynajmniej ja tak miałem w a4 po pomalowaniu znaczków i grilla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po prostu może uczulony jestem na jasny srebrny / chrom i to dlatego tak brudzę tfu przyciemniam

Ale ramki pod tablice masz srebrne czy tam chromowane :song:

 

Czekam aż dojdzie PlastiLak i nerki + ramki tablicy rej. pójdą na czarno ( i boczne listwy chrom ).

:)

Kupiłem auto z takimi ramkami, a że innych nie miałem i okazji do zmiany też nie to tak z nimi jeżdżę aż tego nie naprawię.

 

piotto0, jak napisałeś czekasz na plastilak, żeby pomalować ramki tablicy i nerki. Odradzałbym ten zabieg i polecił kupno oryginalnego plastidipa.

 

Jest dużo mocniejszy i wytrzymalszy od tego pierwszego. Po plastilaku po pierwszej grubszej trasie będziesz miał piękne prześwitujące srebrne kropki ;) przynajmniej ja tak miałem w a4 po pomalowaniu znaczków i grilla.

 

Dzięki za informację, jednak z tego co przetestowałem to PlastiLak "działa". ( Słyszałem, że zapuszkowany coś tam odchodził na znaczkach ? Jednak ja maluję pistoletem i z "butli" )

 

I tak na Sharanie przedni znaczek pomalowany pod koniec 2013 roku, do dzisiaj trzyma i na znaczku są dwa odpryski wielkości 1mm gdzie "przebija" do srebrnego.

w9ERMUpl.jpg (zdj z 2013 roku)

 

No i felgi w tym samym czasie malowane ~:

 

CdeQPEdl.jpg

RNAWUVJl.jpg

 

Rok później po zimie wyglądały tak:

R96RVv8l.jpg

2 felgi wymagały miejscowego "psiknięcia" bo na rancie odszedł kawałek ok 1cm2 w jednej feldze, a w drugiej z boku po "zaczepieniu" zrobiła się mała dziurka.

 

Na dniach(obecnie, już prawie po tej zimie) zauważyłem, że plastilak ma już "dość" na załamaniach lekko się przeciera i w około otworów śrub również się poprzecierał.

 

Sprawa jest tylko taka że ja myje auto / felgi tak jak bym nie miał "gumy" na nich tzn, normalnie koła dostaną APC czy to inną chemią + szczotka do felg Mothers i szoruję :D . Do tego normalnie myję "z bliska" dosyć mocną myjką ciśnieniową czy to po znaczku czy to po felgach i wszystko jest OK ;)

:good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałam na myjnie gotowa wyodkurzać i ogarnąć deskę w środku... otwieram plecak zakładam rękawiczki a tam :zly::zly::zly: brak jakichkolwiek mf! :arrow: Grzecznie leżą w domu w kartonie...

Dzisiaj nie jest mój dzień, więc podsumowując chciałam dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemano :D dawno mnie nie bylo na forum ale nie oznacza to ze nic nie dzialam :D po pewnym incydencie we wrocku i pokazie zdolnosci po powrocie bylem zmuszony dokonczyc polerke siodemy. Moglem to zrobic najnormalniej w swiecie czyli maszyna, 3 stopniowa korekta i wosk i cycus glancus :D

Ale wzielo mnie na wycinanie troche mory oraz usuwanie syfow w lakierze przez troszke nieudolne lakierowanie ;) i tak od wczoraj zaczalem zabawe z papierkiem :) ( mam nadzieje ze jakis material zbiore zeby zalozyc temat w PSB)

 

12651368_976076945760710_6024476095210342423_n.jpg?oh=cb88b771a7f5219c98fdb4b5f895495d&oe=572A6798

 

12717505_976586695709735_6512007018293225792_n.jpg?oh=c0f8e2a99abb6a1915519d80267c149b&oe=5735E511

 

Zostalo jutro maska i dach i podocierac jeszcze cale auto , pouzupelniac braki w lakierze ( spowodowane przez psa :/ ) i korekta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciekd24, Aż sam się boje co Ci z tego wyjdzie :D Nie jest to na pewno łatwe zadanie,szczególnie jeśli nie masz wprawy i robisz to ręcznie..

Poza tym różnie może byc z wyprowadzeniem rys po papierach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proba przeprowadzona na tylnym blotniku ;) poza tym po papierze wleci krążek 3000 na mokro i dopiero korekta :D bedzie dobrze :good: na koniec miala wpasc ceramika bo mi zalega na polce ale zostanie na nowe felgi na sezon 2016 a na lakier wpadnie klasycznie Zymolek :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umyłem i odświeżyłem Fusso quickdetailerem Luxury Gloss.

 

Jakie wrażenia po użyciu Luxury Gloss?! Na zdjęciach Fabia wygląda ładnie ;)

 

Miałem problem z dotarciem, ale to przez to, że za dużo psikałem. Ogólnie wrażenia są bardzo pozytywne. Nadaje mega szklistość (zdjęcia jak widać robione przy zachmurzeniu więc nie oddają tego co jest w rzeczywistości - Xperia S robi cienkie zdjęcia przy słabym oświetleniu), lakier po użyciu jest baaardzo śliski. Tutaj jest ciemna zieleń a Luxury Gloss przyciemnił go jeszcze bardziej. Nie sprawdzałem jeszcze kropelek, ale pogoda się u mnie już zmienia, więc niedługo porobie jakieś foto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś nic, ale jutro robię płukankę, wymieniam uszczelke pod zaworami i uszczelkę tłoczka vanosa, no i wlewam olej o dobrych parametrach, oczywiście od Tomka :mrgreen: - samochód ma nalatane sporo, płukanek i nowej uszczelki vanosa pewnie nie widział, liczę na niemałą poprawę pracy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.