Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ? 2


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Piotrek na oponach cały czas Mamba?

 

Nie załapałem. Nie wiem czy tam była jeszcze Mamba, ale niczym nie smarowałem od jej nałożenia, więc możliwe :good:

 

Ładnie podbiło lakier Piotrek :good:

Czym smalcowałeś zderzaki?

 

Dzięki, smarowałem AF Revive ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przygotowałem felgi do sezonu letniego :D

Tutaj już leży gyeon rim :)

16e1fa273e3405b4.jpg

Tutaj po dotarciu :D

752da7ff51186006.jpg

A tu dekielki też coś dostały :D

e911947fc72e7c3e.jpg

Teraz tylko czekać na Panią Wiosnę

P.S.

Na ogródku zaczęły mi wychodzić z ziemi krokusy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dzisiaj wykonałem pierwsze ręczne mycie tego sezonu, bardzo pozytywnie zaskoczył mnie FK HiTemp, auto umyłem SG Orange i zrzucanie wody po ponad 2 miesiącach jest idealne :D Do tego delikatne odszczurzanie wnętrza zakończone niestety w połowie gdyż skończył się Natural Look :( dokończymy wiec w tygodniu.

 

Obserwacja po zimie - RainX wytrzymał idealnie na bocznych szybach, na przedniej - powiedzmy jest na 75%, tylna 50% ("stracił się" w polu działania wycieraczki), za to na szklanym dachu prawie poległ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj tez trochę podziałałem przy aucie.

Tak to wyglądało przed myciem:

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

Moi pomocnicy, a dokładniej większa część.

 

image.jpg

 

Na pierwszy ogień poszły koła i nadkola, piana Espuma z dodatkiem APC z MArolexa.

 

image.jpg

 

image.jpg

 

Z racji tego że auto nie było mocno brudne, na lakier wleciał Vampir, a po chwili pre wash z VP NSF z dodatkiem APC ze zwykłego opryskiwacza.

 

image.jpg

 

image.jpg

 

Mycie na dwa wiadra szamponem Blink i wełniana rękawicą.

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

Tak to wyszło po osuszeniu :kox::-]

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

Jak widać tygodniowy Optimum Car Wax daje jako taki szajn :-] Z racji że była ładna pogoda to postanowiłem nałożyć coś nowego.

Przygotowanie lakieru z Dodo Juice i padem RP.

 

image.jpg

 

I główny bohater :kox:

 

image.jpg

 

Efekt finalny.

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

Dodatkowo szyby umyte GS FE, opony zabezpieczone BS BM, a tworzywa zewnętrzne zabezpieczone VP BTTF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakładałem go już 3 razy, tyle że dwa wcześniejsze były latem. Ogólnie nakłada się łatwo, jest bardzo wydajny i wystarczy przesunąć aplikatorem po lakierze, ale przez to że wosk nie ma twardej konsystencji można go za dużo nabrać na aplikator. Jak się za dużo nałoży to później jest trochę kicha z polerowaniem, więc im mniej tym lepiej. Co do opon to tam leży Black Mamba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okleiłem lampy w Bawarce na "jasny" czarny :-) ( Tylne + kierunki boczne i przednie ).

 

 

YWKFvb1.jpg?1

nEL7Wb5.jpg?1

2rc7xC2.jpg?1

MHKzwiT.jpg?1

OgqD1iH.jpg?1

IavKhsE.jpg?1

 

Czekam aż dojdzie PlastiLak i nerki + ramki tablicy rej. pójdą na czarno ( i boczne listwy chrom ).

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze co można zrobić beemce i mercedesowi okleić/pomalować chromowany grill na czarny mat..jedyne co daje jej "kropkę nad i" chcesz popsuć ;)

Ja bym tp jeszcze wypolerował żeby miała czym oddychać :D:good:

 

piotto0, Takimi modami skutasisz całe auto.

 

Ja tam chromów nie lubię za bardzo, tylko jak kolega wyżej napisał raczej jak jest czarno / ciemno, czyli najlepiej shadowline.

Jeśli bym był pewien, że bawarka zostanie u mnie na dłużej to bym kupił po prostu shadowline.. no ale nie jestem to tymczasowo naprawiam co jest.

Tak jak np, ramki chromowane na tablice to mi się z odpustem kojarzą i "wiochą" zalatują.

 

Zresztą jak już na Sharanie widać ja wolę jak jest ciemno/czarno.

a chromowane listwy itd to moim zdaniem pasują ale do limuzyny.

Nerki / grill pomaluję na czarny ale połysk :-) jak skończę to pokażę zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze listwy naokoło szyb bocznych czy te nerki mozna zrozumieć czarny połysk,ale przyciemnianie lamp czy kierunków kojarzy mi się z tanim tuningiem,poza tym sprawiają wrażenie brudnych od środka i zużytych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się są rozne gusta-ale myśle,ze wyrazenie swojej opinii w kulturalny sposób jeszcze nikomu nie zaszkodziło.

Auto z Twojego zdjecia wyżej nie wygląda fajnie.Wszystko sie zlewa w jedną całość.Może w jakimś m-pakiecie i innym kolorze jakoś by to wyglądalo...W sumie raczej tak samo słabo,czarne kierunki są okropne :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.