Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ? 2


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

wszystkie 4 opony zalałeś? ;)

 

Dodane po 3 minutach 44 sekundach:

Re: RE: Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ? 2

ostatnie dwa dni, rano temperatura ok 2-3 stopni asfalt mokry i jakoś przy jeździe nie miałem uczucia niepewności a wręcz przeciwnie a mam jeszcze letnie

 

Tak jak pisałem, moje letnie kleją przy -2°C, ale wolałbym przy tego typu temp. mieć już zimowe, bo ryzyko natknięcia się na opady czy leżący już śnieg znacznie wzrasta. Zastrzeżenie - jeżdżę nie tylko po stolicy, Mazury i Suwalszczyzna zimą - piękna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę że moje opony osłabły w tych temperaturach, ale to może wina zalania 98 :D:D

 

Dobre... Coś w tym jest bo odkąd zrobiłem remap w swojej byłej Imprezie,i zostałem zmuszony do jazdy tylko na 98 to z oponami również się coś złego zaczęło dziać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie twierdzę ze jak będą minusowe temperatury i spadnie śnieg to będę jeździł na letnich, moje zimowe koła stoją obok samochodu i czekają na odpowiedni czas :D w razie czego wcześniej wstanę i z rana w 30-40 min zmienię koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez jaj.Jeden dzień nawet nie śniegu a już o zimówkach mowa :D Panowie sezon jeszcze z miesiąc ;)

Chciałbym Ciebie i resztę uważających, że jeszcze nie pora na zimówki, widzieć wczoraj i dziś w tym 20 cm śniegu :lol:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś mieszka w ścisłym mieście to wiadomo, że później może założyć zimówki. Jak ktoś mieszka tak jak ja czy Slovak na wypizdówku :mrgreen: to nawet nieduże opady zostają na asfalcie przez długi czas przy aktualnych temperaturach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w mieście więc śniegu ani grama u nas na śląsku ;)

Kiedyś były zimy po -20 i śniegu równo z płotem a ludzie nie wiedzieli co to zimówka ;) Na poważnie to dla mnie za wczas zwłaszcza iż jeszcze po 15 stopni przez i po weekendzie ma być.Szkoda gum moim zdaniem :)

Przed 1 listopada odzieje autka w zimowe kapcie bo w góry pokulam w święto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kiedyś" to dinozaury się ganiały. No zimówki znikajo w oczach jak pojeżdżą tydzień w temperaturze +10sC (potwierdzone info :mrgreen: )

Co zdanie to opinia, i wiadomo że każdy będzie myślał po swojemu i nie ma co zaczynać kolejnej batalii na 5 stron . Ja dzisiaj zmieniłem już na zimówki bo ze dwa razy było już poniżej 0 i w niedalekiej okolicy śnieg, a t1r z tego co zauważyłem się kompletnie na te warunki nie nadają.

Teraz ze spokojem będę czekał aż zima "po raz kolejny zaskoczy drogowców" ( wersja alternatywna: Po raz kolejny zaskoczy 70% kierowców na letnich" i będą sr.ć żarem :-]:mrgreen: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas przygotować plastika do zimy

W weekend wyważyłem, umyłem i zamontowałem koła zimowe, niestety 14"...

eyHHXfT.jpg

Przy okazji auto umyłem, na lakier wrzuciłem Colli476, a na szyby Soft99 Glaco Q. Praca na szybko (tylko clenaer i jedna warstwa wosku), mimo to mam nadzieję, że wosk trochę poleży, lepsze to niż nic nie kłaść na zimę.

Obuwie letnie umyte, na felgi również Colli i do wora.

a5zJOMU.jpg

Wyleciały dywaniki materiałowe, teraz czas na gumowe, a do bagażnika wleciała szczotka Vikan i mata na przednią szybe, żeby uniknąć skrobania.

 

A w sobotę auto idzie do ASO na przegląd olejowy. Olej Amsoil 5w40, dodatek Archoil AR9100 i filtr oleju Manna czekają. Poza tym oskubią mnie za płyn hamulcowy i wymianę, ale taka procedura, że wymiana po 3 latach.

 

Trochę kropelek, ale niezbyt efektowny, a i fotograf dupa ;)

UwgbtK0.jpg

fEMSek1.jpg

k9qU63r.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mata na szybę to zło, pomyśl sobie co sie dzieje z lakierem na przednich słupkach szczególnie jak auto mocno brudne.

Ile zajmuje polerowanie słupków bocznych,a ile szyby? :o

Mniejsze zło i bezpieczeństwo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pajko, pochwal się chłopaku czy zastosowanie płukanki coś dało, czy tylko poprawiłeś sobie humor ? ;) Też zastanawiam się nad takim specyfikiem ale chciałbym usłyszeć opinię kogoś kto zastosował to na swoim aucie a nie zajmuje się sprzedażą , nie to, że nie ufam sprzedawcom :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmorka, też byłem sceptycznie nastawiony ... byłem i wiem że napewno przed każdą wymianą będę używał płukanki .

Silnik napewno ciszej pracuje , i wydaje mi się że ogólnie "mniej się męczy" .

Napewno warto wlać płukankę , ja jak ją wlewałem to miałem spore obawy wlewać tak wodnistą "rzecz" do silnika . Od wymiany już zrobiłem 500 km i nic się nie dzieje .

 

Więc ja mogę smiało polecić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja płukanki stosuję tylko wtedy gdy chcę coś wypłukać, czyli gdy nie wiem co było wcześniej zalane lub zmieniam na olej o innych parametrach. Przy regularnej i częstej wymianie nie robię tego. No dobra, nie robił BYM gdybym jakimś autem przejeździł dwie wymiany oleju :kox:

 

Ale ogólnie mogę szczerze polecić, bo nic złego się nie dzieje a po płukaniu kolor oleju na bagnecie przez dłuższy czas jest "olejowy" niż czarny. Samo to sugeruje, że chyba jest lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW przejechałem ponad 100 tys. km na dobrych olejach, pierwszy raz zastosowałem płukankę, znaczy się mechanik, mówił, że no.... czarne leciało... ;)

Pewnie płukanka jest tak specjalnie zrobiona, żeby zawsze było czarne :mrgreen:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosowałem pierwszy raz , nie zmieniając rodzaju oleju , ale z oryginalnego Fordowskiego czyli Castrol'a przeskoczyłem na AmsOil .

Kumpel u któego zmieniałem mówi że oni leją do każdego auta przed wymianą płukanki od LiquiMolly i klienci nie narzekają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.