Skocz do zawartości

Krauss Shinemaster S21


M4ciek

Rekomendowane odpowiedzi

w niektórych sklepach pojawiła się nowa maszyna - Krauss Shinemaster S21, Lare też ma coś identycznego/podobnego na jednej z grafik :)

 

trzymał to kto w rękach ?

wrażenia ?

 

bo szczerze powiedziawszy wygląda jak jakaś alternatywa dla Rupesa ? :song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu używam podobnego sprzętu, może nie od lare czy kraussa, ale też z Chin :P Moja kopia rupesa 21 jak dla mnie jest super maszynką, która potrafi ciąć podobnie do rotacji, a jest bardziej bezpieczna.

 

Co do podobieństwa do Rupesa to mój egzemplarz jest niezłą kopią. Oczywiście plastiki trochę smierdzą, kabel jest krótszy, ale silnik jest mocny i jak do tej pory niezawodny. Przerobiłem nią ok 100 godzin i jestem zadowolony.

 

Czy jest sens wymieniać ją zamiast rotacji? Nie wiem... ja mam 3 maszyny. Małego kraussa, duże DA 21 i rotacje flexa. Jak jest potrzeba to używam każdej z nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Czy jest sens aby sprzedać swoją rotację i DA na korzyść tej maszyny? Wypowie się ktoś?

 

Nie :)

W grę wchodzi prędzej opcja zaproponowana przez kolegę bienek - zakupu tego Krausa / Lare jako trzeciej maszyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze wrażenia z Krauss S21 są bardzo pozytywne.

 

Maszyny wykonane naprawdę nieźle, powiedziałbym, że materiały sprawiają lepsze wrażenie niż w P7 i DB5800S. Spasowanie i detale na bardzo dobrym poziomie - mamy sporo egzemplarzy, nie mają "niedoróbek".

 

Pierwsze wrażenie to bardzo smukła obudowa i niska masa maszyny. Drugie to głośność - jest dwukrotnie cichsza od klasycznej dual action.

 

Skok 21mm nadal uważam za gigantyczny i trudny do opanowania, ale siła cięcia jest naprawdę w porządku, bez porównania do zwykłej dual action. Prawdopodobnie do użytku domowego wystarczająca.

 

Silnik 900W daje swobodę pracy, naprawdę ciężko zatrzymać rotację talerza.

 

Osobiście nadal uważam że niemiecka myśl techniczna, czyli system VRG od Flex, jest szczęśliwszym rozwiązaniem, niż włoska fantazja i gigantyczny skok w klasycznym DA bez bezpośredniego napędu talerza, ale fajnie, że pojawiła się kolejna maszyna na rynku :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Maszyny wykonane naprawdę nieźle, powiedziałbym, że materiały sprawiają lepsze wrażenie niż w P7 i DB5800S. Spasowanie i detale na bardzo dobrym poziomie - mamy sporo egzemplarzy, nie mają "niedoróbek".

U nas oba egzemplarze również raczej "w normie" aczkolwiek nie powiedziałbym, że sprawiają jakieś lepsze wrażenie niż P7 czy DA Kraussa bo wszystkie trzy modele sprawiają dobre wrażenie w ręku, pod względem zarówno jakości jak i wagi, ale to akurat mocno subiektywne wrażenie.

 

Drugie to głośność - jest dwukrotnie cichsza od klasycznej dual action.

Z tym się absolutnie nie zgodzę, mówisz o pracy przy obciążeniu czy w powietrzu? Bo przy obciążeniu S21 "drze" się okrutnie, a najgorsze jest to, że dźwięk jest z gamy wysokich więc mocno "trafia do głowy", to stwierdziliśmy we trójkę wspólnie w firmie, też subiektywnie, aczkolwiek jeśli trzy osoby mają takie samo zdanie to już raczej nie jest przypadek. Fakt może to być przypadłość akurat konkretnego egzemplarza, bo używaliśmy tylko jednej sztuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraussa S21 juz mam i jak narazie bardzo pozytywne wrazenia jak za takie pieniadze.

Dzsiaj bede testowal z FG 400 :ad:

Wydaje mi sie ze jest cichsza od Flexa VRG. Ale jest nowa a moj Flex DA troche juz przezyl.

Moge dokladnie zrobic pomiar halasu jak dotre do domu w Norwegii.

Dzisiaj testowalem tez Lare EPL-61, hmmmm :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

S21 już w studio wrażenia bardzo pozytywne w zestawieniu z fg400 całkiem niezłe. Skok dość duży dla niewprawionej reki może sprawiać problemy. Jeżeli chodzi o jej głośność to nie jest to maszyna super cicha zwłaszcza na wysokich obrotach, ale jej wykonanie wynagradza. Minus to dość duży tyleż który współgra tylko z gąbkami 150mm karbowana gąbka 150mm jest na styk pozostałe gąbki tak samo. Nie przeszkadza to zbytnio nawet na załamaniach ponieważ talerz jest dobrze wykończony i dość miękki. Podsumowując jak ktoś ma wprawę naprawdę warto maszyna pracuję " tnie" bardzo precyzyjnie, i jeszcze jedno

Rzep w s21 ma 150mm i jest większy niż materiał w gąbkach 150mm.

Jutro zrobię testy na padzie Rupesa z mikrofibry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dziś S21 trafiła do ASDEC.

 

2704.jpg?ver=1

2705.jpg?ver=1

 

Od razu zdjąłem talerz 6" (standardowy) i założyłem 5" dokupiony, taki zwykły pasujący do każdej DA.

Dokładnie ten:

http://www.chemicalguys.eu/menu/polishe ... plate.html

 

Jutro zobaczę jak ten wynalazek działa.

Maszyna + 5" BP + przesyłka: koszt 805 PLN ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chemicalguys.eu

Użyj kodu: SummerTime, który daje 10% zniżki (jest publicznie dostępny, nie upubliczniam żadnego specjalnego dostępu do sklepu).

Nie wiem jak z przesyłką, czy do PL też będzie darmowa (do mnie powyżej 125 EUR są darmowe)

WAŻNE: zaznacz w zamówieniu aby dołożyli klucz do zdejmowania nie oryginalnych BP. NE MA GO, a klucz od np. DAS-6 Pro nie pasuje!

 

---

 

Dziś trochę testowałem tę maszynkę.

Tnie jak szalona, bardzo trudno zatrzymać ruch obrotowy (duży plus!), hałas na normalnym poziomie - podobnie (lub nawet lekko ciszej) niż Rupes, dużo ciszej niż Flex VRG, wibracje niestety spore - ale to może efekt 5" BP - z oryginalną 6" jeszcze nie testowałem.

BP 5" została "zjedzona" przez gumę zabezpieczającą - powinienem użyć jakiejś podkładki aby powiększyć odstęp albo zdjąć tę gumę. BP nadal działa, ale IMO nie już bezpiecznie bo na brzegach zostało 2-3 milimetry gumy. Cóż człowiek się uczy całe życie najczęściej na swoich błędach ;)

 

[ Dodano: 30 Wrzesień 2014, 15:44 ]

I jeszcze kilka zdjęć pokazujących "zjedzone" BP ;)

 

2706.jpg?ver=1

2707.jpg?ver=1

2708.jpg?ver=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maszyna bliźniacza jak Lare EPL-61, ciekawi mnie czy są jakieś różnice w ich budowie. U mnie ze standardowym BP pod gąbki 150mm jest zdecydowanie mniej wibracji przenoszonych na dłonie niż na chwilowo używanym BP pod pady 125mm. Cóż duży skok 21mm musi mieć to do siebie że pewne wibracje będzie przenosił. Co ciekawe na średnich i miękkich lakierach przestałem używać rotacji i tak oto Makita 9227CB kurzy się w garażu i smutnie spogląda jak Lare wykonuje za nią tą samą robotę w przyjemniejszych warunkach. (waga i łatwość prowadzenia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.