Skocz do zawartości

Krauss Shinemaster S21


M4ciek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Mam pytanie czy ta maszyna spełnia w pełni swoje funkcje jako maszyna DA tzn. do pozbycia się hologramów z bardzo miękkich lakierów, nakładania cleanerów itp. B zastanawiam się co dokupić do rotacji, typowe DA czy może takiego własnie Kraussa albo Lare :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malypb, widziałeś może S8? Czy w tej "mniejszej" wersji też występuje takie zagrożenie odnośnie BP? Mógłbyś napisać coś więcej odnośnie tego klucza? Może być problem z założeniem innego BP? Pytam, gdyż zastanawiam się nad tą wersją jako podstawowe DA, ale chciałbym mieć możliwość zakładania BP np. Flexi. Czy może producent w tej maszynie coś nam użytkownikom ogranicza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malypb: Ile aut lub ile godzin pracujesz juz na S21? Jak z mocowaniem BP w twojej maszynie? Nadal zyje czy masz juz moze poprawiona i wzmocniona wersje?

Ja czlowiek rotacji, nie za bardzo lubiacy Flexa VRG ze wzgledu na "mozliwy" uszczerbek na zdrowiu spowodowany urazem i praca z maszyna wibrujaca ;) uwazam ze S21 szaleje mniej niz Flex. ALE na BP 150mm. Na mniejszej byl szal cial i nie chce do tego wracac.

Osoby, ktora zaczynaly polerke od maszyny DA moga mnie nie zrozumiec ;)

Rotacja to czysta przyjemnosc w porownaniu z Flexem VRG czy Kraussem S21.

Tak sobie ostatnio porownywalem te maszyny z Rupesem Duetto np ktory jest juz super "no brainerem". Biorac to jakos razem do kupy uwazam ze najprzyjemniej z tego calego cyrku maszyn DA pracuje mnie osobiscie sie Duetto. ALE znowu cena jest deko wieksza od konkurentow no i wiadomo skok duzo mniejszy... I tak by mozna porownywac bez konca.

Wszystko zalezy IMO od osobistych preferencji i kasiory w kieszeni lub na karcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malypb, widziałeś może S8? Czy w tej "mniejszej" wersji też występuje takie zagrożenie odnośnie BP? Mógłbyś napisać coś więcej odnośnie tego klucza? Może być problem z założeniem innego BP? Pytam, gdyż zastanawiam się nad tą wersją jako podstawowe DA, ale chciałbym mieć możliwość zakładania BP np. Flexi. Czy może producent w tej maszynie coś nam użytkownikom ogranicza?

 

S8 nie widziałem.

Klucz wygląda tak (ten czarny):

2719.jpg?ver=1

 

Bardzo cienka 17ka. Gruba (zwykłe klucze) nie wchodzi.

 

Założyć można dowolną BP z mocowaniem dla DA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ale krauss porządna firma, poszła na forum DA i nie wiem jakim cudem kurier uszkodził rączkę dokręcaną .. napisałem do centrali do Niemiec że taki pech i ile nowa kosztuje talarów.. minęły 2 tyg i na swój koszt przysłali mi nowa. . Wiec duży plusik dla tego producenta..

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Witam Panowie

Mam pytanie , chcę zakupić Krauss Shinemaster tylko mam dylemat czy wybrać s8 czy może s21, zaczynam dopiero swoją przygodę z detalingiem i nie wiem którą maszynę wybrać. Może macie jakieś lepsze maszyny na początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziękuję.

 

Zastanawiam się właśnie między tą maszyną Kraussa, a nowym Lare LD21-150 i już zupełnie nie wiem co wybrać. :(

 

Mam już lare EPL41v2, ale robienie nim korekty większych płaszczyzn jest dość długotrwałe, stąd pomysł na coś o dużym skoku na drugą maszynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.