Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło 2


Rekomendowane odpowiedzi

Tak w temacie 'uwielbiaczy ASO', sam staram się korzystać z tej formy serwisowania i właśnie miałem ciekawy przypadek...

Umówiłem się telefoniczne do ASO nissana na dziś godz. 14:30, w celu wymiany oleju w skrzyni automatycznej w x-trailu.

Przyjechałem, wszystko ładnie pięknie, kawka, marmury itp. siedzę sobie wygodnie w poczekalni - ogólnie spokój. Jednak postanowiłem na chwilkę podejść do auta zobaczyć, jak tam postępy.

Widzę z daleka mechanik zadowolony, wszystko idzie po jego myśli, już niedługo koniec... tylko gdyby nie fakt, że podchodząc do niego bliżej, zauważyłem, że do klasycznego automata 6-biegowego, wlewa olej do skrzyni CVT !!! a na bańce jak byk, prawie że na pół etykiety napis, że olej tylko do skrzyni CVT... nosz kur**!!!

no i oczywiście musiało skończyć się aferą...

to był dopiero pierwszy wku*w, dalej wypytując mechanika o procedurę wymiany, chciało mi się tylko płakać, musiałem chłopu sam powiedzieć jak wygląda prawidłowa procedura wymiany oleju w skrzyni w tym aucie. Oni nie mają praktycznie o tym pojęcia.

Oczywiście skończyło się tym, że auto musi zostać do jutra...

Zabawa się jeszcze zacznie, jak przyjdzie do płatności, jestem ciekawy co zaproponują.

Rzecz jasna będą musieli przepuścić przez skrzynię paręnaście litrów prawidłowego oleju i będę tam stał teraz przez cały proces naprawy i patrzył mechanikowi na ręce, żeby czasem jeszcze czegoś nie spie...

 

Trochę chaotycznie, ale to mnie dziś na prawdę wkurzyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego z ubolewaniem nie jeżdżę u siebie do ASO (nota bene w końcu odebrali im Audi i VW coś tam)

Pierwszy i ostatni raz jak byłem u nich szef serwisu był na zmianie i mnie przyjmował - kłócił się ze mną, że nie ma takiego silnika w "A6" w końcu obdzwonił wszystkich mechaników i po 30 minutach przy moim aucie stały dwie zmiany - żenada. Albo jest ASO z prawdziwego zdarzenia, albo nie.

Jeździłem serwisować do Piaseczna - ogarniają kilkanaście eReSów - aż w końcu pozmieniałem elementy na customowe *wymiana DRC na gwint i spokój - ogarniam na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yasiek, tak, KMJ Gdynia... Więcej tam nie uświadczą mojej obecności.

KMJ Gdańsk niby lepszy - jeżdżę tam na przeglądy seatem, póki nie trzeba wymieniać niczego więcej niż olej i filtry to jest OK, ciekawe co będzie jak przyjdzie zrobić coś bardziej wymagającego.

 

weglus, noo.. a za tydzień bym wrócił z autem na lawecie z rozwaloną skrzynią ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego z ubolewaniem nie jeżdżę u siebie do ASO (nota bene w końcu odebrali im Audi i VW coś tam)

Pierwszy i ostatni raz jak byłem u nich szef serwisu był na zmianie i mnie przyjmował - kłócił się ze mną, że nie ma takiego silnika w "A6" w końcu obdzwonił wszystkich mechaników i po 30 minutach przy moim aucie stały dwie zmiany - żenada. Albo jest ASO z prawdziwego zdarzenia, albo nie.

Jeździłem serwisować do Piaseczna - ogarniają kilkanaście eReSów - aż w końcu pozmieniałem elementy na customowe *wymiana DRC na gwint i spokój - ogarniam na miejscu.

 

odebrali i bardzo dobrze... wstawiłem tam kiedyś auto, to wzięli kasę za robociznę i rzekome części, których nie wymienili tylko z lekka wyczyscili... zrobilem im wtedy rabarbar gdzies wyzej to przepraszali itp itd bo sie o stolki bali, glownie wlasnie ten szef serwisu...

w Piasecznie nie lepiej, cos tam robia, w miare, ale jak sobie z czyms nie radza prowadza do .... niedalko, tam sie naprawia, aso placi firmie .... a klienst aso za to usluge x5 haha ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klątwa Tolka :mrgreen:

 

Mnie z kolei debilne nawyki ludzi. Przysuwając się do słupa niby wyznaczyłem sposób parkowania ? Pusto na około, człowiek się chowa jak może, to Ci przyjedzie taki i stanie praktycznie na samej linii. Codziennie spotykam takich mistrzów, bo stosunkowo dużo parkuję w centrach, ale na świeżo - tak, mam problemy :kox:

 

20140924_164313.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.