Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło 2


Rekomendowane odpowiedzi

Gwint jest normalny, tzn odkręcamy w lewo (bo silnik kręci się w prawo). Obejrzałem pół internetu zanim się za to zabrałem i stwierdziłem że to banalna wymiana i wydając 500 na koło fajnie by było wymienić to samemu.Ktoś nawet napisał, że 30 minut bez dostępu do kanału wystarczy. Powiem tyle: :D:D

 

Oczywiście jutro oddam gdzieś auto gdzie zapłacę i będe miał zrobione, ale zły jestem że nie udało się samemu. Albo się robię starszy i nieudolny mechanicznie albo coraz mniej nerwów mam do samodzielnego siedzenia godzinami pod autem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na datę na kole to zgadza się ona z datą produkcji auta, więc wydaje się że nigdy nie było zdejmowane. Wszyscy, którzy wymieniali pisali że na śrubie nie było śladu kleju ale kto wie. Grzanie do wysokiej temperatury nie uszkodzi żadnego uszczelniacza na wale?

 

W sumie nie obchodzi mnie to już, zaraz podzwonię po kilku serwisach i poszukam kogoś kto powie, że wie jak wygląda to koło i wie jak je sprawnie i bezinwazyjnie wymienić. Szkoda nerwów :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest niemożliwe co się na tej drodze dzieje. To jest główna droga dojazdowa na tereny przemysłowe, tesco, obi, saturn tam jest ogromny ruch. Osobiście już widziałem tam na tym przejściu 2gi śmiertelny wypadek. Codziennie jadę tamtędy do pracy, kierowcy w drodze do i z pracy jeżdżą jak poparzeni, byle szybciej...masakra :/

 

Link na dole: 2 dzieci nie żyje, kierowca wyprzedzał na przejściu dla pieszych...

 

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju, ... 03980.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie dziwne, że ten który się prawidłowo zatrzymał, odjechał z miejsca wypadku. Nie widział, nie słyszał?...może był wczorajszy?

Swoją drogą za nieudzielenie pomocy, chociażby telefon na pogotowie też grozi jakaś kara...Nikt nie wie co to za auto było, ludzi na przystanku obok masa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zatrzymywanie się jest nagminne. Nieraz boję się że jak ja stanę przed przejściem to przyczynie się do czyjejś śmierci. Ostatnio jakaś cipa ledwo wyhamowała przed osoba na przejściu. Dziwne że te same łajzy gdy sa w niemczech to z daleka stają. A u nas nie mają zamiaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slovak, +1 Nie mówię o wyprzedzaniu na przejściu bo to ewidentnie wina kierowcy, ale nawet dzisiaj miałem sytuacje, że baba wlazła na jezdnie i nawet nie odwróciła łba, żeby zobaczyć czy coś jedzie. I to nie pierwszy taki przypadek jaki mi się zdarzył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
rychu, od pasów do bagażnika auta było może z 5-7m max

Czyli raczej się zagapił, niż leciał stówą.

 

Jeszcze jestem w stanie zrozumieć lekkomyślność ludzi, którzy narażają swoje zdrowie i życie ładując się pod koła, nie patrząc czy auto hamuje i w ogóle ma zamiar się zatrzymać. Ale nie potrafię zrozumieć jak matka pcha wózek z dzieckiem pod koła, żeby zmusić auto do zatrzymania :dontknow:

Bo takie akcje też czasem widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zatrzymywanie się jest nagminne. Nieraz boję się że jak ja stanę przed przejściem to przyczynie się do czyjejś śmierci. Ostatnio jakaś cipa ledwo wyhamowała przed osoba na przejściu.

Zawsze przed zatrzymaniem się przed pasami na takiej drodze można mignąć ze trzy razy awaryjnymi, większość śpiących królewien się obudzi wtedy i też się grzecznie zatrzyma. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może lepiej się nie zatrzymywać? Rozumiem jak jest ulewa czy zamieć śnieżna. Jeśli decydujesz się zatrzymać i przepuszczać to pośrednio bierzesz odpowiedzialność za przechodzące osoby. Najbardziej wk***** mnie debile, którzy prowokują niebezpieczne sytuacje na przejściach z 2 i więcej pasami ruchu w jedną stronę - to jest prowokowanie potrącenia! Pieszy to nie święta krowa i nic mu się nie stanie jak postoi i poczeka aż auta przejadą i będzie mógł bezpiecznie przejść. Kiedyś wszyscy wiedzieli, że ulica jest niebezpieczna, teraz przez idiotyczne kampanie ludzie myślą, że auto stanie w miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.