Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło 2


Rekomendowane odpowiedzi

Sasiad dziadka uprzejmie poinformował władze lesne, ze dziadek sciął ze swoiego lasu dwa drzewa. Dodam tylko, ze drzewa były juz suche, ze szkodnikami. Straz lesna przybyła, wzieła próbke ozimka i poinformowali telefonicznie na drugi dzien, ze jednak kary nie bedzie, ufff. Strachu było co nie miara bo za nielegalna wycienke płaci sie kupe kasy. Zemsta bedzie słodka :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilkanaście dni temu nakładałem NW Gyeona.

Najpierw przepolerowałem szybe maszyną z filcem, później IPA, umycie mocną pianą, IPA, cleaner Gyeona, 1warstwa NW, po paru minutach spolerowanie, 2 warstwa NW i spolerowanie po paru minutach. Zaczęły mi skakać wycieraczki więc kupiłem nowe i te też sobie lekko skaczą :/

Mam nadzieje, że mój plan na naprawe tego pomoże:

1. Umycie dokładne szyby (wcześniej myta tylko szamponem przy myciu auta)

2. Jeżeli krok nr 1 nie pomoże to podgięcie ramion

3. Jeżeli 2 nie pomoże to chusteczka 303

4. Jeżeli 3 nie pomoże to wybije szybe :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stojąc bokiem do auta podginać je w kierunku lewo-prawo żeby zmienić kąt opierania się o szybe (wycieraczka z szybą musi mieć ~90stopni?) ?

Bo zastanawiałem sie jeszcze nad podginaniem góra-dół żeby zmienić docisk, ale to chyba nie w tym problem jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sxORuQ.jpg

 

 

 

Nosz k.... dopiero kupiłem nowy BP!! Dlaczego nikt nie sprzedaje BP 75 innego producenta jak flexipads!! Wcześniejszy przestał trzymać pady po 2 autach a ten się stopił przy pierwszym aucie! Nie wyrobie jak będę musiał na każde auto kupować BP..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnialem dowodu do przyczepy...w sumie 240km i 3godz. w plecy. Wlasnie leci 24 godz na nogach.Ale udalo sie kupic Merca c 180 z przebiegiem 76000km,auto od 6 lat nie jezdzone.

 

O kurcze ... to lepiej niż perełka :shock:

Przecież jak ktoś będzie o to auto dbał to jestem pewien że to przejeździ większość obecnych nowych samochodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Obrazek

 

 

 

Nosz k.... dopiero kupiłem nowy BP!! Dlaczego nikt nie sprzedaje BP 75 innego producenta jak flexipads!! Wcześniejszy przestał trzymać pady po 2 autach a ten się stopił przy pierwszym aucie! Nie wyrobie jak będę musiał na każde auto kupować BP..

 

i Twój post sprzed dwóch dni...

 

Ja używam oryginalnego i jest wszystko w porządku więc nie widzę sensu wydawać kasę na BP flexipadsa. Nie wiem z czego wynikały takie drgania, ale ja normalnie używam BP 75 i pracuje się całkiem normalnie.

 

:idea::dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten się stopił przy pierwszym aucie!

 

Miałem to samo , ba też szukałem innego BP 75mm DA i wpadłem na pomysł aby wywalić, a raczej podmienić mocowanie 5/16 na normalne M14. Po odkręceniu 3 śrub wychodzi gniazdo z gwintem 5/16 na 2 łożyskach i teraz tylko znajomy wytoczył mi przejściówkę na M14 (z drugiej strony fi 12 pod łożyska) i bezinwazyjnie zmieniłem sposób montażu BP (foty jutro wkleję , bo maszynka w garażu) . Powrót do oryginału zajmuje 2 minuty ;)

Taki ruch pozwala też mając rotację i DA podmieniać sobie BP według potrzeb .

 

Foty ori elementu DA

 

4900674100_1407874774_thumb.jpg 1784655900_1407874778_thumb.jpg

PS: jakby ktoś chciał podam namiary na tokarza :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eryczek czego nie rozumiesz? Po pierwsze pisałem, że nie ma sensu podmieniać oryginalnego dużego BP który jest fabrycznie z Krausem na flexipads, a po drugie, że małym BP pracuje się normalnie bez jakiś wielkich wibracji, a to, że się BP flexipads 75 mm rozwala to już całkiem inna sprawa...

 

 

Ten akurat był 10cm twardy, ale zwykle pracuje 8cm i do tej pory tak się nie stało ani razu. Teraz akurat robiłem zderzak na koniec dnia, prawie bez docisku na prędkości 4.5 i taki zonk. Nie raz wczesniej zdarzalo się jechac na prędkosci 6 i nic się nie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.