Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło 2


Rekomendowane odpowiedzi

weglus, mają normalnie mijania włączone. Oznaczone nr 2 na zdjęciu poniżej. Co do niewyregulowanych świateł to powinno się ścigać diagnostów, mi oprócz zawieszenia, hamulców i nr vin nie sprawdzał nic, dopiero jak poprosiłem o sprawdzenie LPG i świateł to łaskawie to zrobił na przeglądzie. Wiem, że mam prawie idealne auto pod względem technicznym, ale za coś biorą te 170 złotych.

 

SkodaPrzod.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halogeny w niczym mi nie przeszkadzają, nawet nie zwracam na to uwagi. Ale jak buraczyna poskłada razem ze szwagrem swojego trupa po dzwonie to już jest gorzej. Co chwilę mijam kogoś kolo reflektor świeci prosto w oczy. Fajnie jakby takie zaniedbanie kosztowało jakieś 1000 zł mandatu i z 15 pkt.

 

Dokładnie, to jest jakaś plaga na Polskich drogach.

I jak kolwiek jeszcze rozumiem jak ktoś ma trochę za wysoko światła i np trochę "oślepia" jadąc za nami itd.. tak jak jedzie z naprzeciwka i wali po oczach ile się da to jest kosmos.

Co śmieszne w 7/10 przypadków samochody które min. mnie oślepiają z przeciwka robią to ( jak się "przyjrzę" ) PRAWĄ lampą.. ( od pasażera )

 

Za ewidentnie źle ustawione lampy powinni z miejsca sypać mandatami i właśnie takimi po 1 tyś to by się to skończyło. a tak to większość ma to gdzieś. Ważne że on w miarę widzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotto0, w niektórych samochodach nawet jak dobrze ustawisz lampe to i tak będzie slepić, np punto czy bravo znajomi mają nie raz ustawiane i sprawdzane swiatła na stacji diagnostycznje i niby jest ok, a jak sie z nimi mijasz to po oczach daje czadu.

Żeby nie było samochód bezwypadkowy, więc leflektro od zawsze w jednej pozycji :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mojej żony w bravo wszystko fajnie świeci . Ostatnio jechała za mną 200km i nic mnie oślepiało. Do tego ona wraca z pracy ja jadę do pracy i też jest lepiej niż inni. Miała moja punto wcześniej, ale tam świateł mijania prawie nie było (takie słabe) .

Za to najbardziej irytujące są te chińskie ksenony w golfach i innych starych autach , świecą jakby jechali cały czas na długich . Raz jednemu zrobiłem na złość ale to inna historia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Was wkurzają źle wyregulowane lampy...

 

...a mnie niemiłosiernie wkurzają ludzie, którzy wiozą z tyłu 2-3 pasażerów i nie obniżą świateł pokrętłem o jeden - dwa poziomy. :wallbash:

 

Bo ważne, że ma w wypasie regulację reflektorów dla szpanu. A może jakiś 1% wie do czego to służy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie którzy w deszczu jeżdzą na przeciwmgielnych z przodu

Z przodu to nic, jak są światła dobrze ustawione to przeciwmgielne przednie nie mają prawa oślepiać. Masakra to jest dopiero jak baran jeden z drugim jedzie w mieście albo w korku stoi na przeciwmgielnych tylnych. Takich to tylko lać po mordzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baba na parkingu biedronki żebrząca o 18 pln na bilet do szczecina bo córkę jej zawiezli na oiom. Nie ma kasy na bilet i ją wyrzucili z pociągu. To mowie że zawioze ja na dworzec i jej kupię. A ona że nie, że chce się przewietrzyć, a lało jak z cebra. Potem że pieska od sąsiadki wziela na spacer. To ja jej mowie żeby go przywiazala do słupa i pojedziemy po bilet. A ona że nie może bo ze schroniska go wziela. To ja się pytam jej czy ten piesek jest jej czy sąsiadki... I wtedy się zmyła razem z deszczem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś męczy przeciwmgielne z tyłu bez potrzeby, to trzeba panu poświecić czymś mocnym po lusterkach - przeważnie wyłączają.

 

Ale fakt faktem, wole już te przeciwmgielne, niż idiotów którzy nie ważne, czy deszcz, śnieg, mgła jeżdżą na dziennych. :roll: I to jeszcze an tych miernych popierdówkach od których lampe w telefonie lepiej widać :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłączyłem akumulator w VW Polo 9N3 żeby go podładować. Po ponownym podłączeniu po kilku godzinach chciałem "zaprogramować" szyby. Obie szyby po przekręceniu i trzymaniu klucza w pozycji otwierania drzwi, opuściły się do końca. Potem zamknąłem drzwi i trzymając klucz w pozycji zamknij obie szyby się zamknęły. Dziś szyby nie działały (żaden przełącznik). Postanowiłem wyciągnąć w włożyć bezpieczniki odpowiedzialne za szyby. Wszystko zaczęło działać, ale po wyłączeniu zapłonu i ponownym włączeniu znów nic nie działa. Po ponownym wyjęciu i włożeniu bezpieczników raz działały tylko przełączniki w drzwiach kierowcy innym razem tylko u pasażera, a po wyłączeniu i włączeniu zapłonu albo to co działało wcześniej albo nic nie działa. Ogólnie WIELKI CYRK :/ Po ponownym odłączeniu akumulatora na kilkanaście minut nie dało się już ponownie "zaprogramować" szyb kluczykiem w zamku. Obecnie działa tylko guzik w drzwiach pasażera, a nie działa u kierowcy. Wszystkie przełączniki są podświetlone więc mają zasilanie. Nie mam pomysłu co się dzieje :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartosz85, niby może pójść zwarcie i spalić komputer. Na klemie plusowej są bezpieczniki dlatego odłączą się jako drugą, a podłącza jako pierwszą. Ale to co Ci pisze to jest tylko teoria o której czytałem. Sam kiedyś nie znałem tej zasady i podłączałem różnie i wszystko niby działa. Najlepiej podjechać do jakiegoś elektromajstra. A jesteś pewien, że dobrze programujesz szyby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem konfigurację nowego auta do VW... 5 dzień czekam za telefonem/mailem z konkretnymi propozycjami :dontknow:

Wcześniej nie celowałem w zakup nowego auta, czy to normalne, że tyle się czeka?

Pewnie VW ma teraz trochę większe problemy :mrgreen:

 

Bartosz85, niby może pójść zwarcie i spalić komputer. Na klemie plusowej są bezpieczniki dlatego odłączą się jako drugą, a podłącza jako pierwszą. Ale to co Ci pisze to jest tylko teoria o której czytałem. Sam kiedyś nie znałem tej zasady i podłączałem różnie i wszystko niby działa. Najlepiej podjechać do jakiegoś elektromajstra. A jesteś pewien, że dobrze programujesz szyby?

 

Dokładnie. Trzymaj się zasady kolejności i powinno być ok. Im nowsze samochody tym wieksze szanse że coś się skopie w takiej sytuacji. Może wystarczy wgrać na nowo soft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem konfigurację nowego auta do VW... 5 dzień czekam za telefonem/mailem z konkretnymi propozycjami :dontknow:

Wcześniej nie celowałem w zakup nowego auta, czy to normalne, że tyle się czeka?

 

Tak, w VW

W VW musisz iść ubrany w najlepsze ciuchy i ze złotym zegarkiem to wtedy może CIę obsłużą. Może.

Ja tam dwa razy byłem w VW.

Raz chciałem by ktoś otworzył mi jedną furę, to kazali czekać. Po 20 min wyszedłem. Pewnie uznali, że jestem za biedny by mieć VW.

 

Sytuacja całkiem odwrotna

Idziesz do Mercedesa, pani od progu wita, jazdy testowe bez problemu, fura na serwisie - zastepczak bez problemu, podpisanie jakis dokumentow to nawet kuriera wysylają byś nie musiał się fatygować. Doppio, espresso, full serwis.

Inny poziom obsługi.

 

Takie ja mam doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w VW

W VW musisz iść ubrany w najlepsze ciuchy i ze złotym zegarkiem to wtedy może CIę obsłużą. Może.

Ja tam dwa razy byłem w VW.

Raz chciałem by ktoś otworzył mi jedną furę, to kazali czekać. Po 20 min wyszedłem. Pewnie uznali, że jestem za biedny by mieć VW.

 

Tak samo miałem w salonie Skody :D

Póki co na nowego Mercedesa jestem za biedny, więc wytrzymam jeszcze troszkę czasu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Franek, U Szewczyka bywam kilka razy w roku i nigdy nie spotkałem się z taką sytuacją, zawsze jest miło i przyjemnie ale wiadomo, że każdy salon rządzi się swoimi prawami.

Co do Mercedesa to wiadomo, że trochę inna półka więc i obsługa inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartosz85, niby może pójść zwarcie i spalić komputer. Na klemie plusowej są bezpieczniki dlatego odłączą się jako drugą, a podłącza jako pierwszą. Ale to co Ci pisze to jest tylko teoria o której czytałem. Sam kiedyś nie znałem tej zasady i podłączałem różnie i wszystko niby działa. Najlepiej podjechać do jakiegoś elektromajstra. A jesteś pewien, że dobrze programujesz szyby?

Dziś ponownie odłączyłem i po jakimś czasie podłączyłem akumulator. Szyby nie działały, ale po kilkukrotnym wyciągnięciu i włożeniu bezpieczników szyby zaczęły działać (wszystkie przełączniki). Opuszczając do końca w dół i podnosząc do samej góry zaprogramowałem zamykanie i otwieranie jednym naciśnięciem. Wszystko działało idealnie, aż do wyłączenia zapłonu. Po ponownym odpaleniu samochodu już nic nie działa. Elektryczne lusterka, centralny zamek, oświetlenie w kabinie, tempomat - wszystko to działa poprawnie tylko nie szyby. Może ktoś z was się na tym zna i pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.