Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło 2


Rekomendowane odpowiedzi

Moje wozidlo. Mondeo mk3 zagrzal sie na trasie do łodzi.oczywiscie nie dojechalismy. Prawdopodobnie pompa wody i wspomagania bo tak wymyslili ze wspomaganie napedza pompe wody jednym paskiem! Ehh i znowu portfel zaplacze.

 

Wysłane z mojego P6-U06 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowietrzyłem układ paliwowy :zly:

To jest jeszcze problemem w tych czasach? Wydawało mi się że wszystkie common raile są nieczułe zapowietrzenie, bo pompa cr zawsze sama odpowietrzy cały układ (przynajmniej w fiatowskich jtd tak jest). :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie pompa wody i wspomagania bo tak wymyslili ze wspomaganie napedza pompe wody jednym paskiem! Ehh i znowu portfel zaplacze.

 

A kiedy wymieniałeś pompę? :)

Pompy nie wymieniałem. Auto ma 230 tyś przebiegu, mam je od lutego.

 

Wysłane z mojego P6-U06 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety TDCI ponoć są ultra czułe na to , dziś po pracy walczę mam pompkę albo zaopatrzę się w niezbędnik handlarza ( czytaj PLAK'a) , jutro mam umówione spotkania na śląsku ,

 

Lepiej pompka, bo inaczej można zniszczyć pompę (CR). Jak się domyślam wymieniałeś filtr paliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompy da sie oddzielić

Wiem ze mozna oddzielic ale pompa wody umarla a wspomaganie zaczęło rzęzić i też umierać

Pompy nie wymieniałem. Auto ma 230 tyś przebiegu, mam je od lutego.

 

wcale się nie dziwie, że padła. Przy takim przebiegu powinna być już wymieniana co najmniej dwa razy. Podstawa po zakupie auta to komplet rozrządu z pompą.

Justyna rozrząd jest na łańcuchu. Gdyby był pasek dawno zostałby wymieniony. Na forum mondeo nie znalazlem info na temat konieczności wymiany pompy wody. Jest ona zasilana paskiem z pompy wspomagania a te podobno są wadliwe o czym dowiedziałem się tuż przed zgonem mojej pompy wody. W kazdym innym moim aucie gdzie rozrzad jest na pasku zawsze byl komplet po zakupie z rolkami i napinaczami plus komplet filtrow i olej w mondeo tylko komplet filtrow i olej bo pompy niby nie ma konieczności

 

Wysłane z mojego P6-U06 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.