Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło 2


Rekomendowane odpowiedzi

Wracam z pracy, zwężenie drogi*, przede mną duży dostawczak nagle omija pachołki przy prawej krawędzi drogi i gwałtownie się chowa a we mnie z naprzeciwka jedzie Corsa.

Urwane lusterko u mnie i u starszego Pana. Wina bezsprzecznie moja, Pan chciał 160zł - ok, dostał do ręki i spisałem pokwitowanie. W sumie całkiem luźna atmosfera aż tu nagle pojawia się społeczniak i zaczyna drzeć mordę, że "jak ja mogłem tu tak zapieralać chyba ze 150 na godzinę, to trzeba dzwonić po Policję - on będzie świadkiem". Starszy Pan któremu urwałem lusterko zdziwiony, ja oczy jak 5zł. Powiedziałem mu tylko, że jeżeli jest w stanie stwierdzić moją prędkość na oko to niech idzie do pracy jako fotoradar w SM.

 

Nowy wkład 34zł z przesyłką, podgrzewany. Więc w sumie niecałe 200zł kosztowała mnie ta przygoda.

 

*zwężenie drogi na wsi - brak oznaczeń, postawiony jeden czarny pachołek na 1/3 szerokości drogi. Także szanse na szybką reakcję miałem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wina bezsprzecznie moja, Pan chciał 160zł - ok

 

Więc w sumie niecałe 200zł kosztowała mnie ta przygoda.

 

Po co płaciłeś? Płacisz OC na rok ponad 2000zł żeby to ile mu zapłaciłeś miało sens? Przecież podpisując gościowi oświadczenie ubezpieczyciel potrąciłby Ci tylko 10% na rok ...pewnie kilka dyszek :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

starszy pan mógłby się zdenerwować, słysząc oświedczenie i wiedząc że na kasę będzie musiał czekać i wezwać Policję. A mandat za spowodowanie stłuczki to chyba od 200zł więc suma sumarum wyszło taniej :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie dziś wytrąciło z równowagi ptaszysko, najprawdopodobniej kos (taki czarny z pomarańczowym dziobem) który wrąbał mi borówki z całego krzaka... Jutro jadę po siatkę przeciw ptakom bo na innych mi zostało jeszcze trochę a nie mam zamiaru dziada dokarmiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wina bezsprzecznie moja, Pan chciał 160zł - ok

 

Więc w sumie niecałe 200zł kosztowała mnie ta przygoda.

 

Po co płaciłeś? Płacisz OC na rok ponad 2000zł żeby to ile mu zapłaciłeś miało sens? Przecież podpisując gościowi oświadczenie ubezpieczyciel potrąciłby Ci tylko 10% na rok ...pewnie kilka dyszek :o

 

OC na rok przy mojej zniżce wynosi 470zł, po kolizji miałbym zwyżkę ~200zł.

Wiesz, wracałem z pracy umęczony jak koń po westernie, starszy Pan też nie jakiś awanturnik, szkoda mi się chłopa zrobiło. 160zł nie majątek a tak i ja i on zadowolony.

 

Swoją drogą musisz mieć jaką niezłą gablotę jak płacisz tak wysokie OC. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli potrąciliby Ci ok 50 zł na rok , a nie 200 8-)

 

Miałem 1,5 roku temu głupią stłuczkę na parkingu i od razu zadzwoniłem do Link4 żeby się dowiedzieć ile mi dźwigną OC ... napisałem oświadczenie, bo pani nie chciała się zgodzić na moje zaproponowane 40zł (dokładnie tyle "traciłem" po zgłoszeniu zdarzenia ) :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 1,5 roku temu głupią stłuczkę na parkingu i od razu zadzwoniłem do Link4 żeby się dowiedzieć ile mi dźwigną OC ... napisałem oświadczenie, bo pani nie chciała się zgodzić na moje zaproponowane 40zł (dokładnie tyle "traciłem" po zgłoszeniu zdarzenia ) :-]

 

Cebula w Tobie silna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powalla, wszystko fajnie pięknie, ale zrobisz druga przygode i juz np. tracisz dodatkowo 20-40% zniżek. Mało fajnie. I co roku a nie jednorazowo. No i możesz mieć tez kilka aut a nie każda firma ma kasuje zniżki tylko w jednym aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja komus kazalem tak robic? Ja na szybko przeliczylem co mi sie bardziej oplaca i MI wyszlo ze lepiej DLA MNIE zglosic to do ubezpieczyciela. Co do potem drugiej czy 3 szkody chce dodac iz nie po znajomosci dostalem 60% znizek ...jezdze bezkolizyjnie i tyle ale liczyc potrafie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i przyszedł wkład pękniętego lusterka.. Podgrzewany to on jest chyba tylko w opisie aukcji, zaczepy zupełnie inne i kształt też odbiega o parę milimetrów od oryginału.

 

Jakoś zamontowałem, wkleiłem na klej Fix All Classic do starego zaczepu. Niech wytrzyma parę dni, zamówiłem już kompletne używane lusterko jako dawcę części.

 

Nigdy więcej zamienników!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manualne lusterka nie mają podgrzewania, tylko elektrycznie sterowane je posiadają. :dontknow:

 

Chciałem przeszczepić samo szkło do starego wkładu, ale nawet na wymiar nie pasuje.

 

Zamówiłem za 80zł z przesyłką całe lusterko i zrobię przeszczep. Mam tylko nadzieję, że w drodze do pracy moja dzisiejsza "praca" nie odpadnie. :mrgreen: Chociaż skrzynkę na listy kiedyś prowizorycznie przykleiłem tym klejem "na parę dni" a trzyma jak złe chyba 3 rok. :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystawiłem samochód na Allegro, cena bardzo atrakcyjna, a że lubię ludzi konkretnych i poważnych, którzy najpierw obejrzą, podpytają, a dopiero rozmawiają o cenie, wkurzył mnie kolejny "byznesmen z allegro" pewien radzio_*** (gdzie gwiazdki zastępują jego część nicku, może ktoś już miał z nim styczność :))

Wiadomość na poczcie:

"witam jakie minimum pana zadowoli za to auto???"

Więc już lekko wkurzony, bo irytują mnie tacy negocjatorzy:

"Oddam za darmo, mam nadzieję, że nie będzie chciał pan bym dopłacił. Bądźmy poważni..."

No to chyba poczuł się urażony:

"to niech stoi i gnije jak boi sie pan powiedzieć minimalną cenę"

Ja:

"Cena jest wyraźnie napisana na Allegro. Powiększyć czcionkę? Poza tym poważny człowiek ogląda, dzwoni, a jak ktoś chce na mailu negocjować cenę, to takich pseudobiznesmenów poważnie nie traktuję. W moich rękach auta nie gniją. Dziękuję, koniec dyskusji."

No to byznesmen skontratakował:

"a ja potrafie zaczarować i zgnije"

Odbiłem jeszcze piłeczkę:

"Super poziom merytorycznej dyskusji pan preferuje, zaproszę dzieci spod bloku to sobie pogadacie na równym poziomie. Pozdrawiam byznesmena :)"

Ale zastanawiam się, co mają w głowie tacy debile, którzy nie dość, że myślą, że ktoś im coś za darmo odda, to się obrażają, że im się prawdę powie :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.