Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło 2


Rekomendowane odpowiedzi

sergiej7, napisałeś całą prawdę. Właśnie wszedłem tu napisać, że wkurzył mnie wynik wyborów. Spodziewałem się, że Bronek będzie miał więcej głosów.

 

Super poszło Kukizowi, na którego sam głosowałem, choć nie ze wszystkim co głosi się zgadzam. Zmiany są potrzebne ale na pewno nie na PiSiorstwo.

 

Nie macie racji pisząc, że elektoratowi Kukiza bliżej do PiS-u. To właśnie duża część wyborców Komorowskiego z poprzednich wyborów na niego głosowała i bez wątpienia większość z nich nie poprze Dudy.

 

lukwawa, nie widzisz niczego dziwnego w retoryce i sposobie bycia Kaczyńskiego? PiS sam w sobie, w najważniejszych kwestiach, niewiele się różni od PO - poza ludźmi i ich sposobem bycia, mówienia, zachowywania się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie rzecz biorąc Polski nie stać na wkład własny przy dotacjach z UE stąd ta podwyżka VATu w dużej mierze.

OFE- zamysłem działania OFE (tak jak to jest w US i A) jest, że składki będą inwestowali na giełdzie. Taka chyba też była umowa jak OFE sie otwierały w Polsce. Niestety, ale polskie OFE inwestowały w obligacje skarbu państwa, które nie są obarczone żadnym ryzykiem, ale nie pobudzają gospodarki tak jak inwestowanie w giełde. Tusk pogroził palcem OFE, że mają zacząć inwestować w giełdę, ale im te miliardy zabiorą. Każda giełda zgodnie z zasadami ekonomii zareagowałaby na coś takiego wzrostami cen akcji. U nas było odwrotnie. Zaczęły się spadki. Lobby z OFE chciało pokazać Tuskowi gdzie jego miejsce.

 

W obecnej sytuacji konfliktu z Rosją i Tuska w UE jednak lepszą opcją jest Szogun. PO nie jest głupie. Zdali sobie sprawę, że grunt im sie wali pod nogami może sie troche otrząsną. Rządy PIS to pomniki smoleńskie, pielgrzymki, SMOLEŃSK, SMOLEŃSK, SMOLEŃSK i już otwarta wojna polityczna z Rosją.

 

W tym patowym wyborze wolę nienormalność PO niż nienormalność PISu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam parę 'ale' do rządów PiSu, np. człowieka, który do tej pory nie odpowiedział za słowa wygłoszone jako Minister Sprawiedliwości: 'nikt nigdy więcej przez tego pana życia pozbawiony nie będzie' czy jakoś tak to szło... A najbardziej w tym boli fakt, że przez te słowa siadła polska transplantologia, bo strach było robić przeszczepy.

Ale żeby nie być posądzonym o stronniczość - to nie jest tak, że platformerskie rządy bezkrytycznie przyjmuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sergiej7, napisałeś całą prawdę. Właśnie wszedłem tu napisać, że wkurzył mnie wynik wyborów. Spodziewałem się, że Bronek będzie miał więcej głosów.

Bronek nie jest moim wymarzonym kandydatem, jak i większości wyborców PO- stary, leśny dziadek, apapatyczny w działaniu jak cała partia, nudne przemowy i na dodatek myśliwy (nie lubię morderców zwierząt!). Dziwne, że w takim dużym kraju nie można znaleźć nikogo bardziej nadającego się na prezydenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby tylko elektorat Kukiza nie zagłosował w II turze na Dudę :wallbash:

 

...

Reasumując, Kukizowi bliżej do PISu niż do PO. Pytanie tylko czy jego elektoratowi również?

 

Tylko czy elektorat wie, jakie faktycznie hasła głosi praktycznie emerytowany muzyk?

 

A ten mistrzowski tekst Dudy, że ma tak zbliżony program, hasła i cele do Kukizowych... Strzał w 10!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie podniesienia wieku emerytalnego. Jest jakaś pula kasy na emerytury. Emerytów przybywa, emerycie zabierają miejsca pracy młodszym, bo sami mało dostają kasy i muszą dorabiać, choćby cieciując...

 

Z tego co wiem były trzy opcje:

1. osoby pracujące płacą większe składki,

2. osoby pobierające emeryturę dostaną jej mniej,

3. pracujemy dłużej.

 

Czy:

 

Ad 1. Chcecie zarabiać mniej wykonując tę samą pracę?

Ad 2. Czy emeryci chcą dostawać mniej kasy?

Ad 3. Nie ma wyjścia. Patrz pkt 1 i 2. A nie wiadomo co będzie w przyszłości.

 

A nuż OBNIŻĄ wiek emerytalny do 50 lat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera, wolę Szoguna niż po wybraniu Dudy 3 x dziennie chodzić do kościoła (bo tak PiS zarządzi..).

Po prostu wybieram mniejsze, bo już mi znane, zło....

 

nie kompromituj się..

 

Masz coś przeciwko posiadaniu własnych poglądów?

Kolega z bojówek pisowskich czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w czasie rządów PiS-u było takiego okropnego, ze powinno sie teraz iść głosować na po? Pytam szczerze bo nie wiem dlaczego jest taka wściekła nagonka?

Nic takiego - prawda, troska o obywateli i normalność - zamykanie złodziei do więzienia i temu podobne.. Niektórym kręgom, zwłaszcza osób tkwiących w układzie, bardzo taka rzeczywistość nie pasuje.

"Problem" w tym, że ten stary sposób na straszenie PiS-em działa już na ludzi coraz słabiej - jest to dowód na to że myślących osób przybywa (potwierdzają to również dzisiejsze wyniki wyborów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w czasie rządów PiS-u było takiego okropnego, ze powinno sie teraz iść głosować na po? Pytam szczerze bo nie wiem dlaczego jest taka wściekła nagonka?

Nic takiego - prawda, troska o obywateli i normalność - zamykanie złodziei do więzienia i temu podobne.. Niektórym kręgom, zwłaszcza osób tkwiących w układzie, bardzo taka rzeczywistość nie pasuje.

"Problem" w tym, że ten stary sposób na straszenie PiS-em działa już na ludzi coraz słabiej - jest to dowód na to że myślących osób przybywa (potwierdzają to również dzisiejsze wyniki wyborów).

Nie myślących tylko niezadowolonych. Nikogo z głosujących na PIS nie można niestety nazwać myślącym. Chyba, że "myślącym inaczej".

Wsadzanie do więzień widzieliśmy za Kamińskiego. Warto przeczytać:

http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/ ... e_250.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siergiej - elektorat po to zawsze najwyższa kultura i wykształcenie wiec chyba znalazłeś sie w tej grupie przez przypadek albo z łapanki skoro wypisujesz takie nieładne rzeczy. Zgoda buduje...jakoś tak to czyta pan Komorowski z kartki cały czas. Najwyżej za dwa tygodnie będziesz słuchał tylko radia Maryja, oglądał jedna stacje i na każdym rondzie jadąc na obowiązkowa msze będziesz mijał pomniki smoleńskie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam wybór jak między dżumą i cholerą...

Jeden - socjalista. Znane są demoty, wskazujące na podpisanie 13 ustaw podatkowych. Wiadomo, że poza podwyższeniem wieku emerytalnego (zyjemy średnio dłużej - więc w miarę ok) ukradziono nasze składki - a to na pewno nie jest ok. Ja dokładam dwa niezauważone fakty, z którymi dłubię w pracy i prywatnie: zmodyfikowano dwie instytucje (ITD i wszystkie straże gminne) do wali z kierowcami. ITD z założenia miało cywilizować transport kołowy ciężki, SG chronić porządek i bezpieczeństwo w gminach. Jak jest - każdy widzi.

Tego człowieka (i stojącą za nim ekipę) powinienem chyba poprzeć, bo:....

 

W odwodzie jest inny, również socjalista, którego obóz zawsze był "państwowy". Owa państwowość znaczyła tyle, co tworzenie nowych służb i inspekcji, dokręcanie śruby. Metodą władzy było wtedy wpadanie o 6.00 lub innej godzinie, ale ważne, że z kamerą. Tego też nie chcę, bo nie jara mnie ukręcanie łba Bogu Ducha winnych ludzi, którzy akurat robili coś wbrew koniunkturze lub akurat nadali się doraźnej władzy do swojej propagandy...

I paradoks: ekipa pierwszego z nich twierdziła, że ma zamiar obniżać podatki. Ekipa drugiego chce je podnosić, chociaż wcześniej je obniżała!

Z mojej perspektywy, żaden nie jest wart poparcia. Jeden z nich musi, niestety, prezydentem zostać.

 

Meritum: wkurza mnie taka demokracja, w której znów muszę wybierać "mniejsze zło".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siergiej - elektorat po to zawsze najwyższa kultura i wykształcenie wiec chyba znalazłeś sie w tej grupie przez przypadek albo z łapanki skoro wypisujesz takie nieładne rzeczy. Zgoda buduje...jakoś tak to czyta pan Komorowski z kartki cały czas. Najwyżej za dwa tygodnie będziesz słuchał tylko radia Maryja, oglądał jedna stacje i na każdym rondzie jadąc na obowiązkowa msze będziesz mijał pomniki smoleńskie....

słucham radia maryja, jak jadę w nocy autem i chce mi się spać. Eyes wide open po tym co oni tam wygadują. Jak tak ma wyglądać PL za Dudy (stały gość rozmów niedokończonych), to chyba czas się rozglądać za emigracją.

Szkoda, że tobie brak konsekwencji. Koledze jakoś nie zwróciłeś uwagi, jak pisał o "większej liczbie myślących", moją parafrazę od razu skrytykowałeś. Ach ta podwójna moralność PIS...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myślących tylko niezadowolonych. Nikogo z głosujących na PIS nie można niestety nazwać myślącym. Chyba, że "myślącym inaczej".

Warto przeczytać:

http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/ ... e_250.html

 

O tak! sergiej7, jeszcze nam tu wklej link do zdjęcia zapłakanej posłanki Sawickiej, byłby to kolejny wartościowy głos w dyskusji ws. fałszywych prawd i specyficznego poczucia uczciwości.

 

Warto - to sobie poczytać o wyroku wydanym w sprawie Pana Mariusza Kamińskiego - w jakim kontekście, przez kogo, na jakiej rzekomo podstawie i za co. To mogło się wydarzyć tylko w krzywym zwierciadle - wyrok bezwzględnego pozbawienia wolności dla uczciwego człowieka. Nie boję się napisać - krystalicznie czystego.

PS. Na wszystkie akcje, w tamtych "brutalnych" dla przestępców ;-) czasach, CBA występowało i otrzymywało zgody sądowe, więc jeżeli ktoś uważa je za nielegalne - równoznaczne powinno być dla niego to że na ławie powinni zasiadać również sędziowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troska o obywateli

Odswież mi pamięć proszę :o

 

-- 10 maja 2015, o 22:51 --

 

byłby to kolejny wartościowy głos w dyskusji ws. fałszywych prawd i specyficznego poczucia uczciwości.

nie wiem co jest bardziej uczciwe: Sawicka czy prawicowy poseł, gorliwy katolik, maż ciężarnej żony posuwający pannę w burdelu na trasie WAWA-LUBLIN? a nie, czekaj...agent tomek-prawdziwy patriota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce być moderatorem Waszych umysłów, naprawdę. Nie wiem czy bardziej mi przykro że nie mam na to czasu, czy że brakuje mi ochoty.

 

Co do troski o którą pytałeś, odpowiem w skrócie - uważam że podejmowanie inicjatyw obywatelskich można zaliczyć na to konto, a podanie rządu do dymisji w obliczu problemów, czy wsadzenie własnego ministra za kraty, z pewnością.

Czy podobne zachowania mieszczą się w kanonach zachowań Platformy "Obywatelskiej"?

Dla mnie to pytanie jest retoryczne. :)

 

Nie przypominam sobie żebym wspominał o Tomaszu Kaczmarku, zwłaszcza jako o wzorze moralności. Być może nie wiesz, ale agent Tomek został usunięty ze środowiska PiS - sam odpowiedziałeś na pytanie co było tego powodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy podobne zachowania mieszczą się w kanonach zachowań Platformy "Obywatelskiej"?

Myślę, że to sedno lub jedno z - nikt ze 'zwolenników' PO, których jednak bardziej określiłbym jako 'niechętnych' PiS nie twierdzi, że to rakiety uczciwości i wzorce godne naśladowania. Co więcej, w przypadku gdy światło ujrzy jakaś afera, naprawdę - oprócz partyjnych koleżków - nikt nie staje w ich obronie i nie ma zamiaru świecić oczami. Ze strony PiS od samego początku słychać "my stoimy to gdzie staliśmy, a oni tam...". Paradoksalnie to wyborcy PiS powinni być określani jako lemingi, bo trudno znaleźć bardziej bezkrytycznych, fanatycznie podążających za 'wodzem' zwolenników.

Fakt, że agent tomek został usunięty z PiS, nie może oznaczać, że jego aktywność - jako narzędzie Kamińskiego, który autoryzował wszystkie działania - przestaje być brana pod uwagę. Pamiętam troskę PiS o obywateli, zwłaszcza o pielęgniarki. Jedyna pozytywna rzecz jaką jestem w stanie im przypisać to jakaś tam reforma podatkowa, no ale i koniunktur na świecie 10 lat temu była inna. Jeszcze jedno: od pani która pracuje w aptece szpitalnej, gdzie zatrzymywali dr. G usłyszałem, że robili 7 dubli z wyprowadzania w kajdankach, fajnie co? ;)

Puenta do bajki: jedni warci drugich, :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KR54321, Witoldzie czy jest sens spierać się z innymi w Internetach broniąc ludzi, których nie zna się osobiście a jedynie czytało o nich?

Nie oceniam tych bronionych, ale kto by to nie był, to znając go jedynie z przekazów jemu przychylnych ja bym nie podpisał się pod słowami, że to krystalicznie czysty człowiek.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.