Skocz do zawartości

Co mi dziś poprawiło humor 2


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 8,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

U mnie właśnie padła taka myjka, tyle że kupiona w Juli za 99 zł. Do mycia super sprawa, u mnie się rozładował akumukator i jak ja wczoraj podpiąłem to już się nie ładuje a zasilacz na pewno dobry bo sprawdzałem miernikiem. Jest na gwarancji więc nie ma strachu.

 

Wysłane z SM-G920F przy użyciu Tapatalka

 

Humor poprawiło mi załatwienie sprawy przez Julę. Towar od ręki wymieniony na nowy egzemplarz na miejscu, bez żadnego odsyłania do serwisów :good:

 

Jakby co to ta: http://www.jula.pl/catalog/gospodarstwo ... en-813249/ tyle, że dostałem ją za 99 zł. Dokupiłem potem tylko węższą końcówkę i teleskopy dzięki czemu mogę myć np. szyby na balkonie od zewnątrz :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, zaczęliście pisać o myjkach i już patrzę jaką i gdzie kupić :lol: Będe miał prezent dla matki.Wcześniej kumpel mi się chwalił, że kupił to go zbeształem, że wymyśla i że mu się nie chce szmatką pomachać.

 

Edit

A takie pytanka mi się nasunęły:

1 Czy WV2 Plus są jakies starsze i nowsze wypusty ?

2 Czy ma ona wymienny aku ? (chyba nie?)

3 Jak z wytrzymałością aku ? Czy lepiej dołożyć i brać WV5 z wymiennym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuu to różnie od teraźniejszej oferty https://www.obi.pl/odkurzacze-do-czyszc ... /p/6206510 198zł (sprawdziłem Ci w Częstochowie)do nawet 279zł jak nie ma jakiejś promocji .

Ta w OBI to jest WV Classic czyli coś innego niż WV2. Jakiś starszy model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega w dziale "Kupię" potrzebuje kulkę na wiertarkę do nakładania wosku :lol:

Czemu się dziwisz? Jeśli polecał mu to kolejny specjalista z kilkudniowym doświadczeniem - viewtopic.php?f=19&t=17&p=672955#p672955

 

Czytając posty tych dwóch użytkowników oraz innych nowych odnoszę wrażenie, że na forum powinniśmy zrobić dział tylko dla nowych do zadawania pytań, a dopiero po 2-3 miesiącach dać im dostęp do reszty działów, aby nie pisali bzdur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]kamilgt[/ref], widział jak ostatnio chciał kupić pokrowiec na telefon. W sklepie na mieście 40zł a na allegro 10zł :D Dla mnie natomiast taka przebitka jest po prostu nie fair. Wolałbym sprzedać 10 sztuk z marżą 10% niż 1 sztuke z marżą 100%. Jak również takie grupy mają dla mnie troche inny charakter. Dla mnie to taki troche bazarek. Sam ostatnio oddałem 2 klawiatury z moich zapasów za 2 piwa i sprawiło mi to większą frajde niż jakbym je sprzedał za 50zł.

 

Sam jak zamawiałem tą rekawice to chciałem wziąć 2 sztuki więcej i sprzedać za jakieś 10zł/szt żeby mi sie moja zwróciła, ale stwierdziłem, że i tak sobie każdy zamówi z ali :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]maq[/ref], owszem natomiast zależy jaki to biznes i jakie towary sprzedajesz. Wiadomym jest, że sprzedając np. 2 auta miesięcznie musisz mieć na nich wyższą marże, aby pokryć koszty działalności niż przy sprzedaży 10 aut miesięcznie. Znam przypadek 2 firm z tej samej branży gdzie handluje sie tym samym i w taki sam sposób. Firma A sprzedawała na niższych marżach, jeżeli kupowała coś w pakietach taniej to też to taniej sprzedawała. Firma B sprzedawała na wysokich marżach, gdy kupowała taniej pakiety to i tak sprzedawała starą ceną licząc na wyższy zarobek. Efektem jest, że firma A ma już 4 swoje "sklepy", rzesze klientów i zadowolony personel a firma B sie zamknęła :) Rozumiesz teraz o co mi chodzi w mojej teorii "lepsza marża 10% niż 100%" ? Dobrze wiem, że biznes to koszty oraz powinien on nie tylko pokrywać koszty działalności, ale jeszcze przynosić zyski (rozumiem tu zysk jako kwotę na plusie ponad wszelkie koszty (płace, czynsz, podatki, itd. a nie zysk jako wypłatę dla właściciela). Natomiast dobrze wiesz, że przy konkurencji, dostępie do zakupów w internecie to jaką masz cene bardzo często decyduje czy ktoś u Ciebie kupi czy nie. Przykład sklepu z etui idealnie to obrazuje. Na allegro to etui było za 10zł + 4zł polecony inpost czyli razem 14zł. Byłbym skłonny kupić na miejscu to etui w cenie do 20zł. Nawet ze względu, aby wspomóc lokalny sklep, bo fajnie jednak jest kupić coś na miejscu, a nie zamawiać przez internet. Ale ich januszowe podejście i marża ze względu na bardzo dobrą jakość produktu spowodowała, że nie kupiłem tego etui.

 

Natomiast w przypadku rękawicy tak jak napisał manio. Jakie koszty w tym wypadku poniósł nasz forumowicz? Śmiem twierdzić, że żadne. Raczej nie ma kosztów magazynowania, działalności, księgowej, cła itp. Zamówił sobie kilka produktów z ali i chce teraz orżnąć ludzi sprzedając to z kilkukrotną przebitką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.