Skocz do zawartości

Najlepsze Mikrofibry w kategoriach przeznaczenia


Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazłem nigdzie tematu o najlepszych oczywiście waszym zdaniem mikrofibr w danych kategoriach przeznaczenia.

Same tematy o budżetowych itp. a takie według mnie to nadają się tylko do wnętrza, wnęk drzwi itp.

 

Nie chodzi tu o jakość/cena, a tylko JAKOŚĆ!

Co raz więcej nowych lakierów jest coraz gorszych i o powstanie swirlii jest nie problem przy wycieraniu pasty czy docieraniu wosku czy QD dlatego zdecydowanie stawiam na jakość!

 

Nie wiem jak Wy ale ja wolę raz wydać więcej ale na dobry produkt. Bo wiem, że zaprocentuje to przyjemnością i łatwością pracy.

 

Mikrofibry podzielił bym na takie kategorie i prosił bym w takiej kolejności wpisać tylko te, które waszym zdaniem z PRAKTYKI nie ze słyszenia są najlepsze.

 

Oczywiście jeden model może być w kilku kategoriach jeżeli jest waszym zdaniem najlepsza np. do docierania wosku i QD.

1. Korekta lakieru - docieranie reszty pasty szczególnie wykańczającej

2. IPA, Zmywacz silikonowy itp.

3. Woski, sealenty, kwarc, ceramika

4. QD

5. Osuszanie

 

Może waszym zdaniem kategorie te wydadzą wam się bez sensu jednakże jak dla mnie do każdej z tej kategorii nie nadaje się jedna fibra. Jeżeli macie jakieś sugestie jak zmodyfikować te kategorie to śmiało pisać :)

 

Mam nadziej, że temat nie poleci do kosza bo myślę że wielu osobą może się przydać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje typy (po testach wielu rożnych MF):

 

1 i 2. CG Chubby (zaokraglone rogi) - cięcie i wykończenie na twardych lakierach, CG Elite Blue - do miększych lakierów lub do wykończenia

3 i 4. CG Elite Blue/Yellow, Eurow Double Density 'Shag'

5. CG FLUFFER BLUE/RED

 

i także CG THE WORKHORSE TOWEL i Sonus Der Wunder Polishing Towel (green/yellow) do wnęk, okien, felg i także twardych lakierów na etapie cięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

1. Tym docieram pastę Monster Shine Big Blue Mikrofibra 60/40cm i uważam, że dobrze daje radę, nie zauważam nowych swirli.

2. nie pamiętam skąd mam, ale jakaś taka bardziej zwykła

3. Chemicals Guys Ultra Plush, bardzo fajnie dociera woski naturalne i sealanty

4. Liquid Elements LE MAD MAX UltraSoft Blue 60x40 - bardzo fajnie spisuje się przy końcowym osuszaniu z pomocą Pro Detailera

5. CHEMICAL GUYS MIRACLE DRYERjednego używam, więc nie mam porównania przy osuszaniu. Skubany jest tak chłonny, że przy osuszania auta prawie nie ma co z niego wyciskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Może więcej osób wypowie się na temat najlepszego ręcznika do docierania wosków? Właśnie stoję przed wyborem tego typu ręczników i nie wiem na co się zdecydować. Do tej pory używałem WWL Alladina oraz MM Summit 800, ale po kilku użyciach i praniach obydwa zupełnie nie sprawdzają się w tej roli. Jakie są Wasze numery 1 w tej kwestii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Mam pytanko.

Jakiego ręcznika używacie do wymywania pasty, chodzi mi o jak najdelikatniejszy ręcznik.

Nie chce pisać jakich teraz używam, ale nieraz mam problem, kiedy lakier mam wyprowadzony, a wymycie pasty robi następne rysy.

Szukam ręcznika który sobie z tym poradzi, wiem że to nie wina ręcznika, nieraz są lakiery tak kiepskie, ale ponowie pytanie :

czego używacie do tego typu roboty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko.

Jakiego ręcznika używacie do wymywania pasty, chodzi mi o jak najdelikatniejszy ręcznik

 

- ProfiPolish Terry / Gyeon Terry i dużo'wymywacza' po starciu pierwszej fazy pasty. Ręczniki używałem na uniblack i jak się nie postarasz to nie porysujesz. Nie wolno ich zapchać, ani przemoczyć.

 

Flexipads z czerwonym obszyciem nie są złe, ale nie są tak dobre jak wyżej wymienione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
  • 3 lata później...
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.