Skocz do zawartości

ADBL Iron vs SG Iron Off Bleeding vs CP IronX


krd

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Uff... Mialem ten test zrobic juz ze 2 tygodnie temu, czas nie pozwalal. Ale w koncu sie udalo... do rzeczy!

 

Dostalem do sprawdzenia deironizer "bez nazwy" od Autodbalni.pl (ADBL) oraz nowy krwawiacy specyfik od Shiny Garage. Porownanie z obecnym krolem - IronX.

 

qpig.jpg

 

t79b.jpg

 

Na poczatek test nr 1. Pacjent - "brudne", zimowe kolo z mojej Fabii. Brudne w cudzyslowiu bo dobrze nawoskowane i jak sie pozniej okaze szybko sie doczyscilo...

Podzielilem felge na 3 czesci.

 

jf6a.jpg

 

ddae.jpg

 

ll8i.jpg

 

Po kilka strzalow z atomizera.

 

bqdb.jpg

 

gk4q.jpg

 

4ul5.jpg

 

uhh2.jpg

 

Dalej strzal na pedzelek i do roboty.

ADBL:

y7oh.jpg

 

SG:

fgic.jpg

 

CP:

qr1b.jpg

 

I po splukaniu. Kolejnosc taka sama

 

wsx8.jpg

 

sz2s.jpg

 

1cdm.jpg

 

lyge.jpg

 

gqil.jpg

 

Pozniej wytarlem felge do sucha i psiknalem kontrolnie IronX'em.

 

ADBL:

yrht.jpg

 

3uqt.jpg

 

9a93.jpg

 

SG:

sh5r.jpg

 

w95d.jpg

 

CP:

th7h.jpg

 

lvwa.jpg

 

2jrr.jpg

 

5j8f.jpg

 

Wnioski? Wyszlo bardzo podobnie. Moze IronX minimalnie gorzej...

 

Test nr 2. Czyli nieco inna procedura. Cala felga zostala umyta IronX'em, osuszona, podzielona tasma i psikana nowosciami...

 

tq9d.jpg

 

lyte.jpg

 

uurp.jpg

 

60y2.jpg

 

6gza.jpg

 

ADBL:

vc5l.jpg

 

11vq.jpg

 

ut1n.jpg

 

nlqf.jpg

 

SG:

edzu.jpg

 

rgjz.jpg

 

9kml.jpg

 

CP:

0w36.jpg

 

z5p6.jpg

 

uxxn.jpg

 

Splukalem woda, wysuszylem jeszcze raz i z ciekawosci psiknalem samym ADBL.

 

ADBL po ADBL:

nl8z.jpg

 

ADBL po SG:

nk6y.jpg

 

67qz.jpg

 

ADBL po CP:

qmkp.jpg

 

d8fk.jpg

 

bclt.jpg

 

2q6p.jpg

 

Az sam sie zdziwilem, ze ADBL okazal sie najlepiej usuwajacym zabrudzenia metaliczne w przypadku tej felgi. Na pewno test warto powtorzyc na jakis bardzo zapuszczonych, niezabezpieczonych felgach od jakiegos suv'a, zeby moc powiedziec cos wiecej.

Jednak...

Produkt dla mnie ma jedna zasadnicza wade/zalete. Jest bardzo gesty. Swietnie nadaje sie do odszczurzania brudnych felg. Jednak niestety z racji konstystencji nie nadaje sie do oczyszczania lakieru. Tzn mozna to zrobic, ale bedzie bardzo nieekonomicznie, gdyz trzeba go bedzie psikac bardzo duzo... Ale... tutaj wkracza Shiny Garage. Jest plynny, latwo sie rozpyla i rownomiernie pokrywa czyszczona powierzchnie.

 

Jesli te wyniki beda powtarzalne u wiekszej ilosci uzytkownikow i nie beda robily biedy na nietypowych lakierach/materialach/felgach to chyba smialo moge stwierdzic, ze nie potrzebuje juz oryginalnego IronX. Na regale na pewno znalazloby sie miejsce zarowno dla ADBL jak i Shiny Garage do innych zastosowan ;)

 

Do nastepnego.

:ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Produkt dla mnie ma jedna zasadnicza wade/zalete. Jest bardzo gesty.

 

Moje spostrzeżenia z testu były identyczne ;) nie mam nic do zarzucenia skuteczności, bo jest zdecydowanie dobrze, ale środek mógłby być dla mnie rzadszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Produkt dla mnie ma jedna zasadnicza wade/zalete. Jest bardzo gesty.

 

Moje spostrzeżenia z testu były identyczne ;) nie mam nic do zarzucenia skuteczności, bo jest zdecydowanie dobrze, ale środek mógłby być dla mnie rzadszy.

 

Miałem to samo spostrzeżenie jeżeli chodzi o dragon's breath. Do punktowego oczyszczania rewelacja ale na całe auto ciężko, muszę spróbować SG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydawało zawsze, że jak gęstszy to dobrze.

 

 

Osobiście wolę gęste dlatego od bardzo dawana używam głównie P21'S

 

 

 

Bo do pewnych zastosowań bardzo dobrze, jak czyszczenie felg ale np do lakieru lepszy jak rzadszy :) Idealnie byłoby jakby były 2 wersje :P

 

 

+1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krd, jak widać każdemu nie dogodziszm zawsze dostaniesz jakieś ale......

 

ale.... również byłem testerem, z grudnia, test wykonany, z publikacją zwlekałem tylko i wyłącznie, ze względu na brak nazwy produktu i firmy. Jeżeli chodzi o sam produkt to jest jak najbardziej OK ! Deironizacja na bardzo dobrym poziomie, pryskany Iron-X nie wykazywał krwawienia w czystych miejscach (Smoła, czy ciężarki krwawiły nadal). Jeżeli będę miał w planach deironizację karoserii, to wtedy kupię Prix'a od Tenzi, który jest najrzadszym deironizerem, jaki używałem, a sporo ich przeszło przez moje ręce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
tylko chyba pacjent w zbyt dobrym stanie.

 

Nie chyba, a na pewno- co napisalem na koncu. Przydalyby sie kola od duzego suv'a :)

 

Tworek, jestem w pelni swiadomy, ze kazdemu nie mozna dogodzic... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
krd, jak widać każdemu nie dogodziszm zawsze dostaniesz jakieś ale......

 

ale.... również byłem testerem, z grudnia, test wykonany, z publikacją zwlekałem tylko i wyłącznie, ze względu na brak nazwy produktu i firmy. Jeżeli chodzi o sam produkt to jest jak najbardziej OK ! Deironizacja na bardzo dobrym poziomie, pryskany Iron-X nie wykazywał krwawienia w czystych miejscach (Smoła, czy ciężarki krwawiły nadal). Jeżeli będę miał w planach deironizację karoserii, to wtedy kupię Prix'a od Tenzi, który jest najrzadszym deironizerem, jaki używałem, a sporo ich przeszło przez moje ręce.

 

Pozwolę sobie wtrącić swoich 12groszy.

W grudniu były pre-testy. Nie była to wersja finalna zaprezentowana przez kolegę krd.

Myśleliśmy, że nie masz ochoty na testy i ze względu na brak kontaktu nie wysyłaliśmy finału.

 

Tym bardziej ciesze się, że pre-próbka dała radę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

krd , dzięki za fajny test. Podczas tworzenia tego produktu kierowaliśmy się maksymą: ma być lepszy od króla do odszczurzania felg. I jak widać, jest nieźle. :good:

 

Do lakieru też coś zrobimy ;).

 

Evo dzięki za opinie. Jak będzie rzadszy to też podrzucę Ci próbkę. BTW: ciągle czeka na Ciebie próbka innego kosmetyku :).

 

Tworek pisałem do Ciebie kilka razy. Brak odpowiedzi potraktowałem jako brak chęci do testów. Próbka która miałeś była którymś z kolei prototypem. Krd dostał znacznie poprawioną wersję.

Co do testowania, dalej jesteśmy otwarci na współpracę, zwłaszcza, że po tym teście widać, że nie jesteśmy firmą krzak. :D

 

pzdr Autodbacze :ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.