Skocz do zawartości

Jaki płyn do spryskiwaczy ?


19Urban94

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 295
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

19Urban94 napisał/a:

która po nawoskowanej szybie poprostu spłynie,

 

to ty woskujesz szyby??

ja woskuję wszystkie oprócz przedniej :D na przednią daję niewidzialną wycieraczkę,aczkolwiek z ciekawości ostatnio dałem wosk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thomas napisał/a:

aczkolwiek z ciekawości ostatnio dałem wosk :)

 

I jak się spisuje.?

na boczne szyby i tylną jest ok,ale na przednią już nie dam ..... trochę się maże ... lepsza jest niewidzialna wycieraczka ... po niej nie robią się takie mazy jak po wosku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zimowego używam "Pan samochodzik" - sprawdzony prze zemnie. W lato go leje w bardzo dużym rozcieńczeniu. Mocny zapach mi nie przeszkadza - nie zauważyłem żadnych negatywnych skutków jego używania. Najważniejsze ,że domywa i nie maże a to jest najważniejsze , bo czysta szyba to bezpieczeństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja leję autolandu. Kupuję w makro. Zapach odpowiada. Nie zamarzł jeszcze nigdy. Co do smużenia, to muszę powiedzieć, że bywa różnie. Ale myślę, że spore znaczenie ma tutaj to co leci na szybę (krótko mówiąc rodzaj syfu). Nie miałem jeszcze okazji, z powodu pogody, nałożyć rainbreakera-kupiłem w sklepie jednego z uzytkowników. Jak mi styknie to boczne przednie też "oblecę". Póki co, tenzi wycieraczka całkiem się spisuje. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zmieniałem szybę w auto glass jaan to nałozyli mi dodatkwo jakieś coś, co było bardzo dobre. Lepsze od tych kupowanych. Naprawdę przy 70/h płynęło. Mam nadzieję, że to od gecko będzie równie dobre. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam niewidzialną wycieraczkę z autolanda i naprawdę mogę polecić. Wycieraczki mniej smużą i łatwiej szyby domyć a przy predkości już okolo 60 krople ładnie uciekaja do gory i na boki oczywiscie pod warunkiem ze pada desz a nie mżawka. Na bocznych szybach super, na przedniej wycieraczek raczej to nie zastąpi, ale i tak jest pomocne. Pojemnik starczy chyba jeszcze moim potomnym, a poki co 2,5 miesiaca juz to wytrzymalo i nadal dziala.

 

A tak swoją drogą, ciekawe jakby sie to zachowalo na lakierze samochodowym, bo trwałość i poziom odpychania wody jest na naprawde imponującym poziomie, mimo użycia środków tych samych co do lakieru + plyn do szyb + zimowy płyn do spryskiwaczy...

 

A płyn do spryskiwaczy ziomowy chyba najlepiej wspomniany castrol, a na lato osobiscie polecam letniego PanaSamochodzika. Wydaje mi sie bowiem, że nie ma sensu w lecie używać bądź co bądź silnych środków zimowych, nawet rozcieńczonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

info z dzisiaj: nie kupować płynu shella;/ miałem przedtem płyn sonaxa i był duuuużo lepszy. tutaj jak spryskam lekko przymrożoną szybe, to po przejechaniu wycieraczkami mam cała zamazaną;/ muszę kupić coś innego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.