Skocz do zawartości

CAR AUDIO


Roko

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, bienek napisał:

Mam takie pytanie. Chce wygłuszyć podłogę w samochodzie. Najpierw pójdą maty butylowe, a później chce dać piankę i na to oryginalny dywan. I tu pytanie. Mam 2 rodzaje 6mm pianki. Jedna z alu, a druga bez. Ktora waszym zdaniem będzie lepsza?

 

Pomijając inne aspekty to pianka z alu wydaje się być praktyczniejsza bo zapobiegnie przenikaniu ewentualnej wody, wilgoci itp w głąb. Może będzie łatwiej prać potem taki dywan?

Chociaż z drugiej strony te pianki nie chłoną wody, więc może to bez znaczenia.  Sam nie wiem.

 

Ja też niedawno położyłem trochę materiałów na podłogę.  Miałem tylko tyle, a nie było czasu na czekanie na dostawę bo akurat weekend nadszedł. 

Jestem dosyć pewien, że w aucie się poprawiło bo podłoga z tyłu była faktycznie dosyć cienka.  Pod tylne kanapę też poszło trochę materiału.

 

6d7fe22f5d7872c1gen.jpg

26199d965633d969gen.jpg

4a85dbaee86370aagen.jpg

 

 

I mam taką teorię, że nie głupia sprawa to smarowanie podłogi podkładem epoksydowym. Chodzi o to, że nałożyłem go na taki spory placek bo mi zostało i powstała z tego taka solidna warstwa. Mocna, elastyczna ale sztywna, taka  chyba mająca sens przy operacjach wygłuszania. Użyłem Novol 360. Puszka spokojnie starczy na całe wnętrze.  Warstwa tego epoksydu sprawia wrażenie, że całość jest mniej podatna na wibracje, a przy tym chyba stanowi kolejną barierę dla dźwięku. Takie moje obserwacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj maty STP Silver, butylowe przy upałach potrafią troche śmierdzieć. Pianka na to może być bez alu
Mam stp gold na drzwi może pojda stp aero lub dokupię więcej golda. Najbardziej mi zależy na wygluszeniu komory bo dzwiek diesla na pompowatryskiwaczach nie jest zbyt przyjemny.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Czy znacząco się polepszy jakość dźwięku gdy zamontuje zestaw głośników JBL STAGE2 604C który można kupić na znanym portalu aukcyjnym za kwotę ok 300zl? 

Czy jest to warte uwagi? Radio pozostanie fabryczne. Samochód Ibiza 6j. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chyba głupie pytanie, ale... Mam wyjście AUX w podłokietniku E91, czy przejściówka AUX -> USB i podłączenie pendrive z muzyką zagra? 😁 Czy to nie jest tak proste jak mi się wydaje? Mam bluetooth ale działa tylko na rozmowy... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, KapselK napisał:

Chyba głupie pytanie, ale... Mam wyjście AUX w podłokietniku E91, czy przejściówka AUX -> USB i podłączenie pendrive z muzyką zagra? 😁 Czy to nie jest tak proste jak mi się wydaje? Mam bluetooth ale działa tylko na rozmowy... 

Nie bo aux przekazuje tylko już zdekodowany dźwięk z urządzenia (odtwarzacz mp3) a pendrive to niezdekodowane dane cyfrowe, które nie przenoszą się analogowym kablem aux

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba głupie pytanie, ale... Mam wyjście AUX w podłokietniku E91, czy przejściówka AUX -> USB i podłączenie pendrive z muzyką zagra?  Czy to nie jest tak proste jak mi się wydaje? Mam bluetooth ale działa tylko na rozmowy... 
Gdybyś chciał odpalić przez aux to musiał byś podpiąć tam np jakiś mały odtwarzacz mp3
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Wypadłem mocno z obiegu i te wszystkie nowe radia to dla mnie kompletnie nieznany teren. Robię wstępne rozeznanie w sprzętach 2DIN i z tego to powodu podpytam Was czy macie jakieś typy. Warunki

- Car Play po BT

- DSP

- RCA dla suba i w radiu koniecznie regulacja samego suba

- opcjonalnie możliwość podpięcia kamery cofania

USB i BT do rozmów telefonicznych to oczywista oczywistość

 

Na razie wytypowałem Kenwood DMX5020BTS. Ale może coś z JVC czy z Pioniera jest również sensownego?

                                                                                                                                 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Generalnie sprawa się trochę "rypła" i chyba zostaje mi jakiś Android niestety. W Keniu koszty się robią kosmiczne jeśli chciałbym Car Play bez kabla i dodatkowo zachować sterowanie radiem z kierownicy. A skoro tak to zapytam czy jest na sali ktoś kto ogarnia te nowoczesne chińczyki, car play'e, android auta itp ? Bo mam sporo pytań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kwestię radia w zasadzie rozwiązałem. To teraz zaryzykuję i pytam o głośniki

u- dimesion el comp 6

Audio System 165 EVO2

 

Czy z tańszych

PowerBass S-60C

Excursion SX-6C

 

 

Oczywiście będą grały pod wzmacniaczem. Zapewne przeniosę Xeteca z Volvo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@powalla szarpać się nie mogę. Na razie wygląda to tak, że im taniej tym lepiej 🙂 Audio System nawet zaczyna boleć bo z matami to już 700. A problem jest nadal z radiem. Szukałem na strefie jakiś sensownych używek ale ostatnia się sprzedała. Dodatkowo mocno mi szczęka opadła jak odkryłem że te radia po 1500 zeta mają TYLKO 1 USB. I dla mnie to jest spore utrudnienie bo słucham muzy z pen drive (bo po mojemu wrzucam utwory a nie coś za mnie je sortuje) a jednocześnie chciałbym mieć navi z telefonu. I tu jest zonk bo się nie da.

 

 

Godzinę temu, RoBerTo91 napisał:

audio system z nich lepiej powinien zagrać

Do nich się skłaniam szczególnie, że od importera dystanse mdf są w gratisie pod model auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.