Skocz do zawartości

Soft99 Fusso Coat


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie soft99 poszedł w sobotę juz na zimę na Lusso Cream.

Na próbę smarowałem w czerwcu połowe tylnej klapy i do soboty dalej się trzymał.

I nic nie wymywałem IPĄ..

Dla testów poszło na maskę:

 

WP_20141004_025.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piteks, przeczytałeś cokolwiek z tego tematu?

Tak. Cały od deski do deski. Raz padło pytanie o kurz 10 kwietnia ale nikt nie odpowiedział. Co do QD ktoś raz tylko rzucił, że użył PB QD+. Dlatego podbijam temat. Trochę czasu już niektórzy testują ten wosk więc może coś podpowiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do łapania kurzu, to według mnie jest bardzo dobrze, nie ma porównania do Coli. Jedyne na co trzeba zwrócic uwage to dobre dotarcie wosku, bo na ciemnych lakierach hologramuje. jest tłusty dlatego w słoncu mogą wyjsc niezle mazy :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciej WTN, dokladnie !! Pod tym wzgledem jest bardzo nie fajny, ze sie lubi mazac, a pozniej w sloncu potrafi to wygladac jak holo. Nakladalem cienko, troche grubiej, docieralem roznymi fibrami i nie bylo reguly na to mazanie :/ Po umyciu auta te mazy raczej powinny zniknac, co nie? Zauwazylem tez u siebie, ze polozony na cleaner dodo podczas splukiwania przykurzonego auta slabiej odpycha wode niz w miejscach, gdzie przed nalozeniem bylo robione Schollem S40. :o co prawda aplikacja i docieranie wosku na dodo byla duzo latwiejsza, ale chyba lepiej sie troche "pomeczyc", zobaczymy jeszcze jak bedzie z ich trwaloscia ?! 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używam żadnego zmywacza przed nałożeniem

Umyłem samochód dokładnie szamponem przedtem spryskując samochód gyeon iron + prickbort mac

Wytarłem i położyłem softa99, było to w wakacje i trzyma do dziś

Przez ten czas parę razy myłem samochód i 2 razy odświeżałem go gyeon cure

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kojak, zauważyłem to samo na lakierach np czerwony akrl vw i czarna perla renaulta natomiast metalic vw super oraz czarna perla chrysler wyszedl najlepiej i najlepiej maskował, w poruwnaniu do authentica w ktorym ten problem nie wystapił jednak fusso lepiej kropelkuje i trzyma lepiej na lakierze od authentica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do łapania kurzu, to według mnie jest bardzo dobrze, nie ma porównania do Coli. Jedyne na co trzeba zwrócic uwage to dobre dotarcie wosku, bo na ciemnych lakierach hologramuje. jest tłusty dlatego w słoncu mogą wyjsc niezle mazy :roll:

 

Też potwierdzam te tendencje u Fusso, zauważyłem ze podobnie ma też King of Gloss. Trzeba zmieniać fibrę, kłaść cieniutko i pozwolić mu odpowiednio przyschnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend bawiłem się fusso coat i jestem pod wielkim wrażeniem na czarnym lakierze mojej civic wygląda rewelacyjnie :mrgreen: .

Jedynie Bouncers 22 dał lepszy wygląd ale też jest według mnie bardzie tłusty i ciężki w dotarciu.

Zobaczymy jak będzie z trwałością ponieważ poprzedniej zimy Coli przeleżało od października do chyba kwietnia na samym Megs UC bez IPA :shock: już z nudów musiałem usunąć :-]

Kładłem wosk na Duragloss Squeaky Clean Surface Prep z którym też świetnie się pracuje. Cleaner jest trochę rzadki i świetnie rozprowadza na maszynie DA, najfajniejsze w nim jest to że nie pozostawia strasznego białego nalotu na plastykach jeżeli zahaczymy padem. Wracając do tematu faktycznie pozostaje po nim jałowa powierzchnia lakieru, testowałem palcem :kox: ale może nie całkiem 8-) ponieważ fajnie podbija czerń.

 

Nakładając pierwszą warstwę wosku słoneczkiem Megsa zauważyłem przy pierwszym przyjeździe padem stawianie takiego małego oporu natomiast już druga warstwa szła jak po maśle. Docierał się też bez problemu i nie pozastawiał żadnych tłustych zacieków oraz najfajniejsze białego nalotu na plastykach. Na drugiej dzień nie zauważyłem żadnego pocenia się na lakierze :dontknow: jak na razie kurz też nie łapie a rano przed samochodem facet zdmuchiwał liście z chodnika.

Zapomniałem temperatura w garażu przy nakładaniu miałem +12C

 

Jestem bardzo zadowolony z tego produktu i żałuje że nie odkryłem jego wcześniej :ad:

Na wiosnę będę testował powłokę Optimum Opti Coat 2.0

Z wosków moim świętym Graalem pozostaje Coli 476 zobaczymy może jednak Fussi Coat to zmieni i będę miał nowego faworyta :o

 

Dodam jeszcze że zapach jest mocno chemiczny nawet drażniący, słoneczko megsa po wypraniu musiałem do garażu wynieść

 

c1ed6071b54f4226m.jpg

 

2a6b4e1060b6c3b5m.jpg

 

Sorry za jakość zdjęć robiłem o 6 rano no i telefonem w rzeczywistości wygląda dużo dużo dużo lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy do Fusso dobry bedzie jako podbicie blasku(połysku) MEGUIARS ULTIMATE QUIK DETAILER(czy coś innego) bo chyba fusso troszke nie daje takiej szklanej powierzchni(takiego połysku)??? (moja opinia stwierdzona po po fotkach z tego forum)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.