Skocz do zawartości

Soft99 Fusso Coat


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu udało mi się sprawdzić nakładanie fusso przy różnych temperaturach. Poszło na zimną, ciepłą, wilgotną, suchą maskę. Próbowałem nakładać delikatnie prawie nie przyciskając i mocno dociskając. Wycierałem od razu po nałożeniu, 5 minut po, 15 min po. Docierałem na zimno i podgrzewając opalarką. Nawet próbowałem spolerować maszyną z padem MF (ciekawostka: plamy schodziły tylko w momencie początkowego kontaktu pada z lakierem- lekkie muśnięcie) jak i padem finishowym. Wnioski: Sposób nakładania i temperatura są odpowiedzialne za te plamy. Nakładać szybko i równomiernie malutkimi kolistymi ruchami na całą powierzchnię, podgrzewać opalarką/suszarką aż do wyschnięcia, spolerować nie przyciskając BARDZO delikatną mikrofibrą i nie powinno być śladów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio klient podesłał mi zdjęcie po aplikacji Fusso na czarnej hondzie. Efekt to jasne/ciemne plamy jak na krowie. Widać coś jest jednak na rzeczy.

 

Ja aplikowałem na kilku lakierach i żadnych problemów nie było..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie nie dodalem ze, problem u mnie wystepuje tylko przy drugiej i kolejnej warstwie. Mozliwe ze ten wosk jest tak opracowany, ze "jedna warstwa powinna wystarczyc kazdemu" i nastepna warstwa juz nie chce sie trzymac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może problem z plamami to kwestia podkładu pod wosk :o jeżeli jest ktoś z okolic Wawy to mogę udostępnić trochę swojego cleanera Duragloss Squeaky Clean Surface Prep ;)

Dziwna sprawa przejrzałem cały swój samochód z dwoma warstwami wosku i zero plam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie zastanawia. Wcześniejsze zachwyty nad Fusso, same plusy poza zapachem. Teraz pojawiły się plamy u 90% smarujących. Producent obniżył jakość, zmienił proces produkcji czy wcześniej nie zwróciły te plamy uwagi? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku od pierwszej aplikacji na ciemnym lakierze jest ten problem. Najpierw myślałem, że nie przyłożyłem się do docierania. Poźniej problem się powtarzał i zacząłem bardziej zwracac na to uwagę. Zobaczymy jak będzie z innymi sposobami aplikacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz panowie trzeba zweryfikowac ile faktycznie wosku kladziemy ;) Wlasnie sciagnalem caly wosk z maski. Wyczyszczone SG Red Devilem, squeaky cleanem i na to poszedl wosk. Zrobilem to dwa razy. Kladlem na bogato, czyszczenie i potem "tak jak powinno byc" czyli bardzo malo. Za pierwszym razem plamy jak sku.... Za drugim nawet puszki do reki nie wzialem. Zero plam. Pamietajmy, ze Evo zuzyl na 2 warstwy 3gramy... 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.