Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


nOx

Rekomendowane odpowiedzi

przemas22, w tym budżecie ja bym raczej pomyślał np. o mimośrodowym Boschu z linii PEX.

no tak,a czy przypadkiem ten ruch oscylacyjny --> Prędkość oscylacyjna: 9.000 – 26.000 min-1

to jest właśnie z jednej polerki z Boscha z tej serii, nie jest trochę aby za duży ? :idea:

dlatego właśnie powyżej z ciekawości się zapytałem o prędkość tych ruchów oscylacyjnych w polerkach właśnie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
tak ostatnio przyszło mi na myśl spróbować polerki pneumatycznej :) jako,że mam kompresor taki dosyć wydajny i duży więc dobra alternatywa dla elektrycznej ;)

a taka orbitalna na drobne prace może być :)

pytanie tylko czy ktoś używał takiej pneumatycznej ?? ( nie mówię konkretnie o tym modelu co jest na fotce, to tylko poglądowe :) )

wie ktoś jak się to sprawuje i ogólnie czy daje radę ?? :)

Obrazek

Możesz używać, ale pominąwszy iż maszyny pneumatyczne są znacznie głośniejsze, to są niezbyt wygodne w użyciu: za lekkie, środek ciężkości nie tak gdzie trzeba, całkiem inna pozycja trzymania maszyny i polerowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciezko mi uwierzyc ze Bosh PEX ktory ma

• Prędkość obrotowa 7.500 – 12.000min-1 (regulowana płynnie)

 

• Prędkość oscylacyjna 15.000 – 24.000min-1 (regulowana płynnie)

 

bedzie lepszy od jakiejs no name polerki z regulacja 0 - 3000 min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś z Was do czynienia z polerka DA Kestrel DAS6?

http://www.cleanyourcar.co.uk/polishing ... d_519.html

Na detailingworld.co.uk czytałem że jest to bardzo dobry sprzęt jak za te pieniądze, nie odbiega swoimi właściwościami od Megsa G220, a kosztuje sporo mniej. Jak jest z produktami elektrycznymi z Anglii? Wystarczy zastosować przejściówkę i wszystko działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kestrel DAS6 to doskonały produkt za tą cenę, jest to praktycznie klon Megsa G220. Rożnice są naprawdę minimalne:

 

- inna rączka

- minimalnie gorszy plastyk

 

Jednak wykonanie stoi na wysokim poziomie, solidny kawał narzędzia :-] \

Ma wymienne szczotki.

Mam od kilku miesięcy i doskonale się sprawdza.

 

Przejściówka UK->PL koszt 12zł w MMarkt :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy polerki np makita lub hitachi czy bosh traca obroty pod obciazeniem?wziałem dzisiaj polerka z nizszej pułki i jak polerowałem polerka nie miała regularnych obrotów czyli pod nacisnieciem zwalniała co wybijało mnie z rytmu czy w inny tez tek jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dotykaj się nigdy maszynki bez regulacj obrotów :!: - to taka mała rada jeśli nie chcesz zniszczyć lakieru i decydujesz się na maszynkę rotacyjną.

Właśnie m.in. tym co napisałeś różnią się polerki za 120 zl z alledrogo a profesjonalnymi maszynkami takimi gdzie się pracuje w zakładach zajmujacych się polerowaniem i cena takiej zaczynaja się od 1000 zł. Maszyny takie mają (realną i tyle wystarczy) moc od 1200W i nawet przy 600 obrotach przy lekkim docisku nie zatrzymuja się...aczkolwiek dla chcącego nic trudnego. Nawet maszynkę profesjonalną można łatwo zajechać.

Płaci się 10 x drożej:

-za mniejszą wagę maszynki,

-jakość użytych podzespołów i

-ich długowieczność.

Maszynki firmy Flex czy Makita i.t.p. powinny wytrzymywać ciągłą pracę przez cały dzień bez żadnych problemów i tak przez wiele lat, ewentualnie szczotki będą do wymiany.

Możesz sobie przetestować maszynkę np. rozkręć ją na maxa do 3000 obrotów i zatrzymaj jeśli bedzie się z krecić prawie pół minuty to jest to zwykły szajs, maszynka profi zatrzymuje się prawie natychmiast.

 

Dla zwykłego amatora mogę śmiało polecić maszynki rotacyjne Euroteca za 120 zł

z regulacją obrotów od 600 do 3000, są to "idealne" podróby Makity a nawet wygląd i wagę mają ok.4 kg czyli całkiem nieźle jak ktoś chce spolerować auto raz do roku ;)

Naprawdę nie widze sensu w takim wypadku przepłacać.

Ta Kinzo wyglada przyzwoicie lecz Eurotec tez się zatrzymuje jak się dociśnie nawet przy 1500 obrotach. Mam tez SP3 i Flexa i jest bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dotykaj się nigdy maszynki bez regulacj obrotów

 

ale ona ma regulacje obrotów 0-3000, dlatego ja kupiłem i wazy nie za duzo 3.4 kg ale i tak ja oddam i zainwestuje w cos lepszego bo to niema byc nic na 1 raz

 

[ Dodano: 16 Październik 2009, 23:02 ]

dodam jeszcze ze zamiast "powozić" polerką to polerka "powiozła" mnie , uzywałem gąbek z firmy profil(nizsza pułka) moze dlatego tak ciezko było mi opanować polerke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płaci się 10 x drożej:

-za mniejszą wagę maszynki,

 

prawie 4 kg Makity ty chyba nie jest rewelacja?

Wiem że łatwiej poleruje się cięższą maszyną np. dach ,ale 4 kg to trochę sporo :)

 

Można dopisać jeszcze że płaci się za nazwę .

 

 

Możesz sobie przetestować maszynkę np. rozkręć ją na maxa do 3000 obrotów i zatrzymaj jeśli bedzie się z krecić prawie pół minuty to jest to zwykły szajs, maszynka profi zatrzymuje się prawie natychmiast.
a co to ma do jakość maszyny?

Ja mam jakiś szajs za 120 zł i już 3 rok pracuje BDB

 

W moim flexie odkleja sie po 2 latach rzep więc chyba jakość trochę przesadna jak na cenę ponad 1400 zł .

fakt reszta jest OK , jest lekka, mocna i robi to co potrzeba :)

 

PozdrO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba źle coś zrozumiałeś

- im maszynka cięższa tym gorzej się pracuje, o ile na płaskich poziomych płaszczyznach nie ma to dużego znaczenia, to już na pionowych ma ogromne (w/g mnie do zawodowej pracy wystarczająca waga to już 2,5 kg)

 

W moim flexie odkleja sie po 2 latach rzep więc chyba jakość trochę przesadna jak na cenę ponad 1400 zł .

fakt reszta jest OK , jest lekka, mocna i robi to co potrzeba :)

PozdrO

 

nie wiem jak ci może rzep się odklejać :D od maszynki - zapewne chodzi Tobie o tarczę mocującą do gąbek na rzep...a ona jak wiadomo jest częścią wymienną i nie jest na stałe zamocowana z maszynką więc twoje zarzuty są bezpodstawne - a jest to element właśnie podlegający największemu zużyciu i jest to normalne.

Stosuj inne jak twoje sa takie słabe, u mnie sprawują się dobrze i wytrzymują tysiące oderwań i zawsze trzymają wzorowo. Jeśli widzę niepokojące oznaki to wymieniam na nowa tarczę a maszynka nie ma tu nic do rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żeś wyczaił :) jest identyczna jak moja SP3, która kosztuje 1200PLN a tu masz za pół ceny, porównaj sobie:

<<>> vs. <<>>

różnią się tylko kolorem w/g mnie i w zestawie z SP3 nie ma żadnej tarczy.

Jeśli to okazałby się jej klon to jest super, trochę głośna ale naprawdę bardzo dobra.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.