Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


nOx

Rekomendowane odpowiedzi

Tak myślę, mimo że bodensee sugerował orbitalną. Owszem efekt był rewelacyjny, ale wszystkiego się nie dało poprawić. No i trzeba użyć dużo większej siły nacisku. Myślę, że poradziłbym sobie z rotacyjną. ;)

 

metys, co sądzisz o tych 3 polerkach do 300 zł. Myślisz, że wytrzymają do 2-3 samochodów co pół roku?

 

Czy gdyby je porównać do metabo, flexa czy festoola, to jak sonax do zymola? ;)

 

Zresztą, tu chyba bardziej chodzi o wygodę i precyzję niż wytrzymałość? Mają 3 lata gwarancji, a ja nie będę takiej polerki katował jak w warsztacie, czy na testach. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy gdyby je porównać do metabo, flexa czy festoola, to jak sonax do zymola?

myślę, że to dobre porównanie. Czasami można się pomylić, ale w większości przypadków dokładnie tak jest. Mój ojciec i brat mają firmy i tam potrzebują dużo sprzętu. Nie ważne czy klucze, sprężarki, szlifierki etc. i mamy to sprawdzone od lat. Im lepsza firma tym dłużej to trzyma, ale i cena wzrasta.

Metabo nigdy nie używałem, ale wszyscy skarżą się na przegrzewanie tej maszyny.

Jeśli chodzi o te polerki to powinny takie obciążenia wytrzymać, tym bardziej że będziesz używał tego sam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tak na prawdę raczej nigdy nie będę fanem polerek orbitalnych, wszystko da się zrobić rotacyjną
z tym sie zgadzam. wszystko jest kwestia dobrania odpowiedniego materialu polerskiego, odpowiednich gąbek i nie przesadzenia z obrotami+siłą docisku. ponad to, wydaje mi sie, ze im bardziej komplikuje sie kształt danego elementu karoserii, im mniejsza jest powierzchnia do wypolerowania(mam na myśli bardzo małe elementy z trudnym dostepie, gdzie trzeba użyć np. 2 calowych padów) tym latwiej dotrzeć tam maszyna rotacyjna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc mówię, ze rotacyjne "wymiatają" ;)

ale tez nie mozna odmówic orbitalnym sensu, na bardzo miękkim lakierze dają pewnie większe poczucie bezpieczeństwa. robilem niedawno saaba, który miał kładziony nowy lakier jakies 2 lata temu, a znajomy, który stale pożycza mi miernik wyjechał, więc nie mialem pojecia o grubości poszczególnych warstw. nie odważyłem się bez takiej wiedzy używać nic mocniejszego niz niebieskie 3M. sądze, ze w takiej sytuacji wiele osób czułoby sie bezpieczniej uzywając orbitalnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie co to jest za polerka i czy się nadaje?
Makita , zobacz jakie ma obroty min jak po niżej 1 tyś to powinna się nadać , ale widzę że obr max to chyba koło 11 tyś :shock: więc trzeba będzie uważać żeby palec przypadkowo nie podkręcił obrotów . :mrgreen:

 

PozdraVWiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakres obrotów to podstawa, typowa polerka powinna mieć pomiędzy 600 a 3000. jeśli jest od 600 do 5000 tez spoko. ale jesli porusza sie w okolicach 11000 to jest to typowa szlifierka kątowa, nie da się jej zaadaptować do naszych zastosowań, niestety!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że Makita to wiem, bo widać. :>

Miałem na myśli jaki to model, żeby poszukać o niej w internecie, znaleźć cenę itd.

 

Przy okazji, jeśli szlifierka ma max te 11 tys. obrotów, ale regulację w niskim zakresie to też się nadaje? Może bić, tzn. być za mało precyzyjna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukałem na stronie www.makita.pl ale nie znalazłem modelu wizualnie identycznego...

 

niepokojące są 2 rzeczy: brak uchwytu w kształcie litery C, który powiniem być na wyposażeniu każdem polerki oraz specyficzna metalowa obudowa nad miejscem mocowania tarczy/gąbki - takie osłony maja szlifierki, zeby odprowadzać iskry z ciętego metalu bądź opiłki.

 

nie powinna, szlifierką kątową też się przecież wykonuje precyzyjne prace!

jesli mozesz nią regulowac czy chcesz 600 czy 1500 czy 2200 obrotów, to luz, może być. tylko biada, jak Ci pales przeskoczy i włączysz 11000;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
wybór padł na Fesool Rotex 125 bo jednak.... "festool to festool" gwarancja, serwis, wykonanie, żywotność i podejście do klienta godne naśladowania :D

dzięki za sugestie

pozdr.

Gratuluję :!:

Nie pożałujesz. ;)

 

125 FEQ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją droga orientuje się ktos na jakiej zasadzie można czasami kupic po dosyć okazyjnych cenach sprzęd w tym polerki bez opakowań wyglądają na oryginały w bardzo okazyjnych cenach .

 

Np

 

http://www.allegro.pl/item661459274_szl ... 5_feq.html

 

http://www.allegro.pl/item649450529_szl ... nowka.html

 

http://www.allegro.pl/item646380548_pol ... _nowa.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.