Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


Rekomendowane odpowiedzi

Parę osób tu ma i DA i rotacyjna i używają obydwóch
DA jest dobra do ostatniej fazy korekty-do finishu, cleanera czy glaze'u. Ale cięcie to zdecydowanie na rotacji

To takie bardziej zaawansowane działania.

Druga opcja jest taka ze wiele osób kupiło DA i szybko doszli do wniosku ze słabo tym idzie i zakupili rotacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez zgupiałem troche czytajac, bo lepiej wybrac sparkyego czy silverline ??

podobno w silverline nie działa do konca tak dobrze ta stabilizacja obrotów, no i sparky teoretycznie lzejszy i tym samym wygodniejszy w pracy ;-. za duzo informacji to tez nie dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupno takiej polerki (typu DA) w Twoim przypadku może być pomysłem chybionym ponieważ trzeba spędzić nad autem naprawdę duuuużo czasu aby doprowadzić lakier do perfekcji( o ile to w ogóle możliwe).

 

Dlaczego byłoby niemożliwe? Nie pracowałem na A5, ale wychodząc z założenia iż to nowe auto, to lakier będzie baaardzo miękki, jak to teraz autach VAGa. Tudzież DA może być dobrym wyborem.

Woski (syntetyczne) świetnie się nakłada taką maszyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, ile razy mozna zadawac te same pytania albo formulowac je w inny sposob?

DA jest lekka, mala i poreczna. Nie zrobisz nia krzywdy i mozesz ja wykorzystac na wielu etapach pielegnacji lakieru. Jesli auto ma twardy lakier to korekte bedziesz robil dluzej byc moze siegniesz po welno i uda ci sie zrobic miejsca bardzo zniszczone. Pytanie czy czas jest dla ciebie istotny?

DA nie ma takiej mocy jak rotacyjna, natomiast z latwoscia mozesz ja uzyc takze na dalszych etapach cleaner, glaze, sealant...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
allegro -> 1473944345 to samo co kestrel sim 180 sprzedawany przez mrcleaner? Jeżeli to nie wał jakiś to oferta zacna.

Co najmniej ciekawe :)

Model w MrCleaner ma 100W więcej, albo ktoś się pomylił.

Może gość nie wie co sprzedaje? :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdziwa okazja...a tak na serio trochę podejrzana ta cena. duże prawdopodobieństwo, że są to jakieś podróbki chociaż akcesoria identyczne. możliwe też, że to tzw. refurbished czyli wróciły do serwisu z powodu jakiś wad, zostały naprawione i teraz ktoś je sprzedaje. albo walnięte z magazynu. jeżeli wszystko ok to naprawdę warto kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.