Skocz do zawartości

Rowerki


Swoop

Rekomendowane odpowiedzi

Z ciekawości, które marki są w polskich rękach?

Co to znaczy nasze? Ramy walone w tajwanie, części sprowadzane z zachodu, u nas jest tylko montaż, chociaż fakt, Kross składa koła samemu ;)

To co napisałem. W polskich rękach, nasz kapitał który ma szansę krążyć na miejscu, podatki, praca dla ludzi i tym podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównaj sobie Unibika z Krossem

Porównuję Experta z B8, różnica w cenie 300zł, różnica w osprzęcie? Marginalna, Kross ma słabsze hamulce, ale za to lepszy amortyzator, mniej agresywne opony (w tym pułapie cenowym raczej ciężko mówić czy to wada czy zaleta) ;), pięciu znajomych jeździ na Kandsie, jeden zrobił na nim ~~10000km po czym złożył nowy rower a rama z Kandsa nadal służy mu na dojazdy do pracy/na uczelnie. Cały rower składa się z góra 30 części, jego serwis to nie jest czarna magia jak w przypadku samochodu :F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

damiancd, ciężko tu porównywać bo Kross jest na osprzęcie Sram a Unibike Shimano. Uważasz, że hamulce Avid DB3 w rowerze za 4500zł to dobra propozycja? Ja mam z Avidem bardzo trudne wspomnienia - ciężko regulowalny, wiecznie obcierający hamulec.

Porównaj sobie lepiej z B7, gdzie większość jest conajmniej klase niżej od Unibika :)

 

Co do opon, w Expercie są opony zwijane po 229zł za sztukę, wątpię czy takie są w Krossie :-]

 

643482 Cały rower składa się z góra 30 części, jego serwis to nie jest czarna magia jak w przypadku samochodu :F

 

Zadziwiające jest w ilu serwisach nie potrafią poprawnie wyregulować przerzutek czy zapleść kół... a niby to takie proste... :kox:

 

KR54321, z dużych to te dwa. Znalazłoby się jeszcze kilka "manufaktur" gdzie rowery można zamówić przez internet bez sieci dystrybucji. Np rowery Karbon, Eurobike.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma czas i dobry serwis rowerowy w okolicy to ja bym się połasił o składanie roweru z części :) można fajny rower poskładać w fajnej kasie, ja swój poskładałem za 3,5k a gotowce o podobnych parametrach chodziły po 4-5kzł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - wcoraz napisałem o Cross-ie, a nie o Kross-ie. To dwie różne marki - Cross to bliźniak Kands-a i Lazarro, oparty na tej samej ramie, widelcu, osprzęcie (w tej samej cenie). Różnią się tylko naklejkami i kolorystyką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justyna, Degus, damiancd, Eidos71, krd, Pawel_t11, buka, Dzięki wielkie za odzew, w sumie większy niż na forum rowerowym :o , Mam nie daleko do sklepu co w ofercie ma Unibike'i i zobaczę sobie ten za 1600zł co podała Justyna. Jak polecą mi jakiś inny to dam znać.

 

A jeszcze jedno. W sklepach rowerowych ceny rosną przed sezonem komunijnym? Bo ojciec powiedział żebym poczekał z miesiąc to będą tańsze bo komunie się pokończą. Prawda to czy mit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C0rvette - nie słuchaj specjalnie sprzedawców. Najczęściej polecają rowery, które zalegają im w sklepie, lub starsze modele (chociaż na tych można przyciąć fajny rabat, a niektóre starsze modele są lepsze, niż najnowsze). Tak, jak napisano wcześniej - przymierz się do kilku rowerów i wybierz taki, który najbardziej Ci pasuje i odpowiada. Jeżeli nie zamierzasz jeździć "wyczynowo" - w deszczu, błocie itd. - daruj sobie hamulce tarczowe i bierz zwykłe v-breaki (przy normalnym, amatorskim użytkowaniu roweru wystarczą w zupełności, są też dużo tańsze i łatwiejsze w obsłudze w przypadku wymiany/naprawy). Odnośnie cen - komunie nie mają raczej dużego wpływu na ceny. Ceny zmaleją po sezonie, czyli końcówka lata/jesień.

maluch - marka mało popularna w PL, ale rama wygląda ciekawie :D i faktycznie pasuje do garniaka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
643557 Bo ojciec powiedział żebym poczekał z miesiąc to będą tańsze bo komunie się pokończą. Prawda to czy mit?

 

W przypadku, który znam to mit, ale pewnie są sklepy gdzie specjalnie wywindowują cenę przed komuniami...

 

643551 Panowie - wcoraz napisałem o Cross-ie, a nie o Kross-ie. To dwie różne marki - Cross to bliźniak Kands-a i Lazarro, oparty na tej samej ramie, widelcu, osprzęcie (w tej samej cenie). Różnią się tylko naklejkami i kolorystyką.

 

Możesz rzucić jakimiś linkami do przykładowych modeli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony polecam serious'a sht, śmigam od niedawna na takim sprzęcie. Kupiłem używkę za lekko ponad 1000zł. Osprzęt, korba SLX, kaseta 9 biegów, hydrauliczne hamulce 180/160mm z centralokiem, opony schwalbe, amortyzator z regulacją skoku. Nawet już nie pamiętam jaki model ale w miarę drogi i dobry. Ładnie pracuje i tłumi nierówności. Sprawdzę później to dokładnie opiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wspieram polski rynek i polecam markę Northtec.

Notabene mało popularną w swoim rodzimym kraju.

Mam Caledon'a już 4 sezon i nigdy mnie nie zawiódł.

Dobry osprzęt, dobry wygląd w dobrej cenie.

Często sprzedawcy dają duże rabaty bo to "nie marka".

Ale najlepiej to oczywiście przejść się do sklepu i wsiąść na jednego czy drugiego i będziesz wiedział, który będzie Twój :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 kwietnia kupiłem rower Kross Hexagon X8 26" rama 19" , jak na razie jestem bardzo zadowolony, cały osprzęt Shimano, hamulce hydrauliczne, jedynie siodełko jest do bani bo strasznie twarde. Cena 1400 zł, wyprzedaż ostatnich sztuk, normalnie 1850 zł. Jak dla mnie i moje potrzeby świetny rower. Mieszkam na wsi i mam dużo terenów leśnych i nieutwardzonych dróg gdzie ten rower świetnie się nadaje. Amortyzator przedni regulowany dobrze wybiera nierówności i grubsze opony też robią swoje. Ma ktoś taki rower? Jakieś sugestie co do serwisowania czy użytkowania? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a co polecacie bardziej rower crossowy czy 29 cali plus opony szosówki typu schwalbe marathon? Chodzi mi głównie o wytrzymałosc ramy (moja waga 115kg plus plecak). Jeżdzę głównie 50:50 asfalt-szuter. Nie jezdze po lesie nie skakam itd po prostu ma byc wygodny wytrzymały rower. Cena myslę ~3000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
644358 Kross Hexagon X8 26"

 

644358 cały osprzęt Shimano

 

Front hub Joy Tech D041DSE 32H

Rear hub Joy Tech D142DSE 32H

Bottom bracket SR Suntour

Chain KMC Z72

 

Do pełnego Shimano to jeszcze brakuje to co wyżej :)

 

Tomeq631, uderzałbym prędzej w rower crossowy. Górski jest długi i raczej nie nadaje się na wygodne dłuższe przejażdżki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie, panowie (ze szczególnym uwzględnieniem krd).

Poszukiwana przyczepka rowerowa dla jednoroczniaka. Najlepiej fajnie składana do auta, z choćby prostą amotyzacją (hamak). Budżet ograniczony, więc im taniej, tym lepiej, na zakup nowego Thule mnie nie stać.

Ktoś coś poleci? Albo ma fajną używkę na zbyciu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomeq631, od trzech lat mam górala Merida Big Nine na 29 kołach i osprzęcie shimano deore, świetny rower, bardzo dobre hydrauliczne hamulce tarczowe,wystarczający amorek przedni z blokadą, ogólnie na szuterek i leśne ścieżki super, a i powygłupiać się też da radę, chociaż w lesie podczas wygłupów mimo wszystko koło 26 lepsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie, panowie (ze szczególnym uwzględnieniem krd).

Poszukiwana przyczepka rowerowa dla jednoroczniaka. Najlepiej fajnie składana do auta, z choćby prostą amotyzacją (hamak). Budżet ograniczony, więc im taniej, tym lepiej, na zakup nowego Thule mnie nie stać.

Ktoś coś poleci? Albo ma fajną używkę na zbyciu?

 

Ja drugi sezon używam burley`a solo. To najwyższy model burley'a, jednoosobowego (dwuosobowy odpowiednik to d'lite). Tanio nie było, ale nie żałuję. Dorzucając trochę grosza, zyskujesz na komforcie dziecka, i swoim przy okazji.

5-punktowe pasy, regulowana amortyzacja, pokaźny bagażnik, łatwe mocowanie do roweru. Polecam.

Doktorat z przyczepek robiłem w zeszłym sezonie. Na przyszły sezon będę przesadzał córkę do weehoo (jednokołowego), a burley zostanie dla kolejnej pociechy, która jest w drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja drugi sezon używam burley`a solo. To najwyższy model burley'a, jednoosobowego (dwuosobowy odpowiednik to d'lite). Tanio nie było, ale nie żałuję. Dorzucając trochę grosza, zyskujesz na komforcie dziecka, i swoim przy okazji.

5-punktowe pasy, regulowana amortyzacja, pokaźny bagażnik, łatwe mocowanie do roweru. Polecam.

Doktorat z przyczepek robiłem w zeszłym sezonie.

 

Właśnie robienia doktoratu chciałbym uniknąć, ale w miarę możliwości płacenia 2.5 kpln też. Zobaczę, może wypożyczę i jak się spodoba, to wtedy będę skrobał głowę i konto...

 

Ktoś jeszcze coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Domel, mój jeden dużo jeżdżący klient strasznie na nie narzekał. Mówił, że bał się szybciej jeździć bo na zakrętach nie trzymały. Przesiadł się na Schwalbe Hurricane i problem zniknął...

 

funkoval, nie poradzę bo się na tym nie znam... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.