Skocz do zawartości

Pady z mikrofibry


rickson

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 86
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 4 tygodnie później...

pady flexi cutting, bardzo fajne :) na miękkich lakierach z menzerną 400 można zrobić solidny one step, bez hologramów. Jedyne co, to czyścić/myć ręcznie, wrzucone oba do pralki, jeden się lekko porozklejał na rogach, drugi wytrzymał (40C/400obr/min). Cena/jakość jak bajbardziej :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie będą służyć, tylko trzeba odpowiednio dbać i czyścić. Zazwyczaj kupuje pady które, nic sobie nie robią z prania w pralce dlatego te poleciały na test. Można by jeszcze się bawić temperaturą lub bez wirowania :) może sprawdzę tego co przetrwał w całość, jak zniesie mniej agresywne warunki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak jak u mnie.. może dzisiaj spróbuję chociaż dzisiaj zaczynam forda w tym takim nijakim kolorze srebrno niebieskim więc wolał bym na jakimś ciemnym lakierze a najlepiej na czarnym by zobaczyć jak wykończy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja probowalem narazie tylko na zniszczonym zderzaku bmw mini czarnym. kupiona uzywka straszne zmatowienia. mikrofibra flexi ladnie zebrala z UC a finisz poszedl pb ssr1 na miekkim flexi z mikrofibry i dalo rade. po UC zostaly hologramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po jednym przejeździe.

rickson, co rozumiesz przez jeden przejazd? Raz wypracowana pasta? Czy raz góra-dół, lewo-prawo? (zgaduję że to pierwsze :P )

 

 

 

Ja wczoraj też próbowałem pada CG Cutting do zółtego LC Cutting. Zrobiłem siedem przejazdów. Przez jeden przejazd rozumiem jazdę lewo prawo i jeden góra dół.

 

W obu przypadkach efekt był identyczny :dontknow: Dlatego też nie zrobiłem zdjęcia porównującego bo nie ma co porównywać ;)

 

Rotacją i żółtym LC oraz FG400 nie udało mi się narobić hologramów. Chyba ten mój fordowski lakier należy do twardych po prostu i ciężko się hologramy robią :D Ja generalnie cutting lepiej "czuję" na rotacji. DA i tym padem z MF jakoś mam wrażenie że nie wiem jak przycisnąć, żeby było dobrze :D Pewnie kwestia wprawy. Na miększym lakierze, pewnie więcej by się działo ;)

 

2yhn.jpg

 

7rok.jpg

 

kzci.jpg

 

Na pewno będę jeszcze próbował :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pajak, a ten zmywacz z BOL'a w tle to do czego? jesli do zmywania past to powiedz jak sie spisuje?

 

Wiesz, w tym sezonie IPA już jest passe :-] Teraz jak coś robisz to tylko ze zmywaczem, bo będziesz niewiarygodny :lol::lol::lol:

 

Tak, używam do wymywania past, spisuje się bardzo dobrze i z tego co się orientuje marka zmywacza nie ma większego znaczenia ;) Cena też podobna do IPA, nawet ciut taniej.

 

Gorzej "pachnie" od izopropanolu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam resztki achillesa i IPA nie poradzila sobie z wymyciem resztek - strasznie wypelnia rysy. wiec bede musial ten zmywacz wyprobowac.

 

Zmywacz to zmywacz, weź jakikolwiek. Jak kupowałem, to BOL był akurat najtańszy.

 

Zmywacz faktycznie skuteczniej wymywa niż IPA :good:

 

PS> kończmy off top, bo temat padów ciekawy, szkoda śmiecić :| Jak coś pisz na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonczylem 2 autka tym systemem.

zapraszam do moich relacji, w jednej z nich podsumowanie systemu.

 

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=17129

 

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=17122

 

Moge dodac ponaddto, ze system do twardych lakierow sie nie nadaje.

 

Polerowalem Mondeo 94r. Ori masta Megsa D300 + pad Chemical Gauys mikrofibrowy wymieka.

Uzylem Menzerny400, nadal sporo rys pozostaje.

Widocznie sa lakiery gdzie trzeba poprostu futro :D

 

Ale na lakierach miekszych pracuje sie fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.