Skocz do zawartości

Pady z mikrofibry


rickson

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie może się mylę ale nie widzę nigdzie konkretnego tematu o dobrze past i padów do maszyny DA!?

Może przydałoby się założyć taki temat?

Niebawem sam zamierzam kupić DA i info na ich temat jest sporo ale na temat doboru akcesoriów i past nie bardzo :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie może się mylę ale nie widzę nigdzie konkretnego tematu o dobrze past i padów do maszyny DA!?

Może przydałoby się założyć taki temat?

Niebawem sam zamierzam kupić DA i info na ich temat jest sporo ale na temat doboru akcesoriów i past nie bardzo :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twardych lakierach jest średnio, przynajmniej w przypadku gdy używamy DA pokroju DAS6 itp. Prawdopodobnie użycie flexa VRG czy Rupes'a, które są mocniejsze znacznie przyśpieszyło by robotę.

Kamil, prosze Cie, nie pisz bzdur ;)

Na twardych DAS6 spokojnie daje rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twardych lakierach jest średnio, przynajmniej w przypadku gdy używamy DA pokroju DAS6 itp. Prawdopodobnie użycie flexa VRG czy Rupes'a, które są mocniejsze znacznie przyśpieszyło by robotę.

Kamil, prosze Cie, nie pisz bzdur ;)

Na twardych DAS6 spokojnie daje rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

senz, Nie napisałem, że nie daje rady tylko, że chcąc zrobić lustro bez rys to jest mega długa robota. Robiłem vw w ori lakierze więc wiem co piszę.

1dno podejście, DAS6, bieg 5, pasta Megs 105

około 3-4minuty

 

Obrazek

 

To jest długo ?

 

 

Jeśli to jest wymyte jakimś porządnym zmywaczem przed zrobieniem zdjęcia to... Respekt ! Na rotacji, futrze i mocnych pastach rzaaaaadko kiedy udaje się uzyskać taki rezultat w takim czasie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

senz, Nie napisałem, że nie daje rady tylko, że chcąc zrobić lustro bez rys to jest mega długa robota. Robiłem vw w ori lakierze więc wiem co piszę.

1dno podejście, DAS6, bieg 5, pasta Megs 105

około 3-4minuty

 

Obrazek

 

To jest długo ?

 

 

Jeśli to jest wymyte jakimś porządnym zmywaczem przed zrobieniem zdjęcia to... Respekt ! Na rotacji, futrze i mocnych pastach rzaaaaadko kiedy udaje się uzyskać taki rezultat w takim czasie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie:)

Pady flexipads

- wytrzymałość

Cutting- 1 samochód

Finishing- do 3-rzech aut

 

- pasty

Najlepiej na cut pracuje mi się 3m zielonym korkiem( z tandemem manzerna fg 400/500 nie mogę się dogadać przy pracy na padach z fibry, wprawdzie pozwalają na dłuższą pracę przy wysokich temperaturach otoczenia, ale właściwości tnące bez porównania słabsze z "zielonym")

Finishing bez znaczenia 3m/manzerna, po zielonym niewiele wnosi drugi etap( może te mityczne 2% :mrgreen: )

 

- czyszczenie

Ja po każdym podejściu smyrnę pad kilka razy szczoteczką co by włos podnieść ( zwłaszcza cut)

 

Spokojnie piorę pady w pralce, nic się z nimi złego nie dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Czekam na moją DA, a spróbuje Menzerną.

 

Jak nie masz pacjenta to moge podrzucic swoja Foke :P

Na srebrnym i tak nie będzie widać efektów :P:P:kox::kox:

 

:dontknow:

 

eno pod mocne slonce widac ;)

proponuje nie wyjmuj ich z auta - chcialbym zobaczyc je na naszym jakims najblizszym spocie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

zakupiłe jakis czas temu pada flexipads biały cutting płaski. Masakra. Pad się zapada, nie powraca do swojej pierwotnej "pozycji" przez co nie amortyzuje a i przy myciu sprawia problemy bo nie "oddaje" syfu z siebie. Poza tym bardzo pyli. Taki sam Pad ABW o tej samej twardosci pyli i sptrzepi sie duzo wolniej w moim przypadku. jestem bardzo niezadowolony z Flexipads.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.