Skocz do zawartości

Pady z mikrofibry


rickson

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 86
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tak stosuje. Dla mnie warto. Ja tylko Flexipads.

 

Trwałość - można zrobić jednym padem auto, ale pad potem do śmieci. Na auto min 4 wystarczy. Poza tym przy tym systemie trzeba dbać o czystość padów, bo się zapychają i już tak nie tną.

 

Do czego porównać ? - Do niczego, ani do futra ani do gąbek. Futro tnie i robi gnój, gąbki niektóre tną dobrze ale trzeba robić po kilka razy. Te pady tną i to bardzo dobrze i zostawiają bardzo ładnie wykończoną powierzchnię (z dobrą techniką).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

senz, dzięki :)

Dbać o czystość, czyli szczoteczką czy lepiej je umyć w cieplej wodzie raz na jakiś czas?

Jak wygląda kwestia grzania się lakieru?

Szczoteczką można ale lepiej jest jednak sprężone powietrze. Myć oczywiście też można.

Grzeją trochę lakier jak i BP ale dlatego pisałem w innym temacie, żeby sobie w BP zrobić dziury do lepszego odprowadzenia ciepła (przy DA DAS6).

Na początku może się tak zdarzyć że kilka padów się rozleci bo będziesz za mocno cisnął i grzał przez to pady i się rozkleją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
senz, dzięki :)

Dbać o czystość, czyli szczoteczką czy lepiej je umyć w cieplej wodzie raz na jakiś czas?

Jak wygląda kwestia grzania się lakieru?

 

obejrzyj filmik ktory wkleilem wyzej.

Larry o tym mowi. Im cieńsza pianka miedzy padem a "glowica" tym bardziej sie grzeje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już przejdziesz przez pady Flexipads i Megsa, to zainteresuj się padami Chemical Guys Black Optics. Są o niebo wytrzymalsze i z grubsza pianką.

Rozgrzewam je na Rupesie, że aż parzą, a na rzepie i mikrofibrze nie robi to wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy np. system Menzerny się nadaje?

Tak.

Pracowałem na FG500, FG400, PF2500, Meguiar's - M101, M105, M205 -bez żadnych problemów.

Pasty Scholla lubią wypełnić na tym systemie. Lepiej się już sprawdzają na rotacji.

3M również się nie lubi z tym systemem.

Poorboys'a nie próbowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy np. system Menzerny się nadaje?

Tak.

Pracowałem na FG500, FG400, PF2500, Meguiar's - M101, M105, M205 -bez żadnych problemów.

Pasty Scholla lubią wypełnić na tym systemie. Lepiej się już sprawdzają na rotacji.

3M również się nie lubi z tym systemem.

Poorboys'a nie próbowałem.

 

Rozumiem, że trzy stopniowa korektę robisz na dwoch padach z mf i finish na zwykłej gąbce?

 

Czy może inny system sobie wypracowałeś? :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.