Skocz do zawartości

ValetPRO Dragon's Breath test / porównania


vetteran

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
potrafisz czytać ze zrozumieniem

 

potrafię

 

proszę Cię o ponowne przeczytanie mojego pytania, tym razem zadanego mam nadzieję w sposób bardziej przejrzysty:

 

W TEMACIE VW GOLFA NA 17 CALOWYCH FELGACH, CO Z DUMĄ PODKREŚLIŁEŚ, CHCIAŁBYM ZAPYTAĆ CZY zrobiłeś próbę spryskania felg zrobionych W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI smokiem, W DRUGIEJ KOLEJNOŚCI Ironxem i odwrotnie czy nie? CZY FELGI TE PO SPRYSKANIU KONKURENTEM "KRWAWIŁY" CZY TEŻ NIE?

CZY NA PRAWDĘ NIE WPADŁEŚ NA ZROBIENIE TEGO PROSTEGO TESTU CZY TYLKO DAWKUJESZ NAM NAPIĘCIE I KAŻESZ CZEKAĆ Z WYNIKAMI DO WEEKENDU KIEDY TO WEŹMIESZ SIĘ ZA TRZECI ETAP TESTU?

 

Mam nadzieję że tym razem jasno zadałem pytanie i nie będziesz już musiał robić focha i mnie obrażać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 94
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Takie psiukanie to bez sensu IMO i niestety chłopaki mają rację.

Zawsze przy teście środka do kół,jako,że Iron X był uważany za króla, kończyło się kontrolnym psiknięciem tymże szpejem :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym zobaczyć działanie Dragona na wnętrzu zaszczurzonej felgi. Mam takie zimowe alu które 10 lat chyba nie widziały od wewnątrz mycia, były od środka pokryta tak mocno rdzawym nalotem, ze wyglądały jak zardzewiałe stalówki. Trochę udało mi sie je doprowadzić do porządku szorując szczotą i różnoraką mocna chemią ale nadal do czystości im brakuje i się zastanawiam czy dragon lub iron dałby rade :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W TEMACIE VW GOLFA NA 17 CALOWYCH FELGACH, CO Z DUMĄ PODKREŚLIŁEŚ, CHCIAŁBYM ZAPYTAĆ CZY zrobiłeś próbę spryskania felg zrobionych W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI smokiem, W DRUGIEJ KOLEJNOŚCI Ironxem i odwrotnie czy nie? CZY FELGI TE PO SPRYSKANIU KONKURENTEM "KRWAWIŁY" CZY TEŻ NIE?

CZY NA PRAWDĘ NIE WPADŁEŚ NA ZROBIENIE TEGO PROSTEGO TESTU CZY TYLKO DAWKUJESZ NAM NAPIĘCIE I KAŻESZ CZEKAĆ Z WYNIKAMI DO WEEKENDU KIEDY TO WEŹMIESZ SIĘ ZA TRZECI ETAP TESTU?

 

Mam nadzieję że tym razem jasno zadałem pytanie i nie będziesz już musiał robić focha i mnie obrażać :)

 

Test z felgami z golfa wykonałem ja i został nadpisany w temacie Tworka, to tak dla jasności. Nie wiem co masz na myśli pisząc „z dumą podkreśliłeś” bo ja nie widzę żadnego powodu do dumy jeżdżąc na tym rozmiarze felg...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram sie dzis wrzucic moj test Oddechu smoka - zestawilem go z IronX i z Prixem od Tenzi. Teraz odpowiem tylko szybko i skrotowo. Na felgi wyczyszczone przy pomocy Smoka i Prixa powedrowal IronX. Krwawienie po Tenzi na poziomie 7-8%, po ValetPRO na poziomie 2-3%. Po Ironie ani Iron ani konkurencja nie dokrwawily.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie psiukanie to bez sensu IMO i niestety chłopaki mają rację.

Zawsze przy teście środka do kół,jako,że Iron X był uważany za króla, kończyło się kontrolnym psiknięciem tymże szpejem :dontknow:

 

Pozwolę się nie do końca z Tobą zgodzić kolego mój miły :P

 

Sprawdzałem parokrotnie Irona, nawet po pianowaniu Tenzi Truckiem i jednak krwawienie było widoczne. Lotna rdza nie osadza się jednak tylko na felgach... :o;)

 

Także poproszę o argumenty, dlaczego jest to bez sensu 8-)

 

ValetPRO na poziomie 2-3%

 

Jako, że Iron sporo droższy od Dragona, myślę, ze te 2-3% można mu wybaczyć, a różnice w cenie przeznaczyć na przykład na piwo :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kupisz mocne piwo z 7% to jeszcze 4% na korzyśc dla dragona bedzie ;)

 

Przy nastepnych zakupach nabędę dragona i zobacze ile jest tak naprawdę wart na felgach na których lotną rdze widac w sporych iloścach a nie pod mikroskopem ;) Bo jak na razie tutaj było usuwanie takiej ilości co jej za bardzo nie widać, a u mnie cała wewnętrzna strona alusów zimowych pokryta rdzą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowniez podziekowania dla chlopakow z EXCEDE za wybranie mnie do testu smoka.

Tworek ladnie wszystko opisal co do srodkow, rowniez do zestawienia uzylem IronX od CarPro i postanowilem dorzucic Prixa od Tenzi - jego opis:

Super skuteczny preparat do usuwania zanieczyszczeń metalicznych z felg i lakieru

Gotowy do użycia, preparat o neutralnym pH przeznaczony do usuwania zanieczyszczeń metalicznych (drobnych cząstek metalu) z powierzchni lakieru samochodowego oraz felg. Doskonale usuwa spieczone pod wpływem temperatury zanieczyszczenia z pyłu hamulcowego i drogowego, które przywierają do elementów karoserii oraz felg.

 

W momencie kontaktu preparatu z zanieczyszczeniami metalicznymi, zachodzi chemiczna reakcja, podczas której wydziela się czerwona barwa dająca efekt „krwawiących felg”.

Cena Prixa to srednio 40zeta za litr.

 

Obiektem testowym byly biale felgi nieco zapuszczone ale bez przesady. Jedna zostala spryskana IronX, druga Tenzi Prixem oraz trzecia i czwarta Dragon's Breath'em.

Srodki dostaly okolo 5minut na dzialanie, po tym czasie ponowna aplikacja i po okolo 3minutach pedzelkowanie zakonczone plukaniem przy pomocy myjki cisnieniowej. Po wyschnieciu wszystkie felgi opryskane IronX dla sprawdzenia. IronX sam po sobie nic nie wykazal. Potem zostal spryskany i Tenzi i ValetPRO tez bez rezultatu. IronX po Tenzi wykazal drobne dokrwawienie, a po Dragonie bardzo drobne.

 

Dragon's breath od ValetPRO ma sile, ma typowy "zapach" dla tego typu srodkow, cos co w mojej ocenie wyroznia go na tle konkurencji to jego konsystencja rodzaj zelu, dzieki czemu nie splywa i nie wysycha tak szybko jak inne produkty - moze ZNACZNIE dluzej "polezec" i dzialac. Preparat jak najbardziej warty polecenia :good:

 

Oto srodki i obket testowy:

34xv.jpg

 

n816.jpg

 

Tenzi Prix i jego dzialanie - pierwsze podejscie

gcq4.jpg

 

dv7e.jpg

 

ajtl.jpg

 

f4pl.jpg

 

IronX - pierwsze podejscie

fre7.jpg

 

b4q5.jpg

 

1q9n.jpg

 

c9tw.jpg

 

Dragon's breath - pierwsze podejscie - dokladnie widac zelowa konsystencje

w9r3.jpg

 

ctkq.jpg

 

nofa.jpg

 

qy2d.jpg

 

1vo.jpg

 

Tenzi - drugie podejscie

e5r1.jpg

 

kbvt.jpg

 

IronX - drugie podejscie

sne0.jpg

 

avdq.jpg

 

Dragon's breath - drugie podejscie

mpxl.jpg

 

u33a.jpg

 

ytp9.jpg

 

Pedzelkowanie i splukiwanie

u940.jpg

 

g6q9.jpg

 

71ln.jpg

 

8amn.jpg

 

kbag.jpg

 

oyxa.jpg

 

3n3h.jpg

 

6qe4.jpg

 

1fa4.jpg

 

crmm.jpg

 

Dekontaminacja po IronX

cl3t.jpg

 

Dekontaminacja po Tenzi

tf45.jpg

 

Dekontaminacja po Dragon's breath

rlde.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.