Skocz do zawartości

ValetPRO Dragon's Breath test / porównania


vetteran

Rekomendowane odpowiedzi

kamilgt, Zaznaczam, że nie wiem jak działa, ale najładniej pachnący preparat tego typu to Angelwax REVELATION. Powiedział bym, że perfuma przy Ironie i spółce. Bez problemu można zaciągnać się z butelki czy otworzyć w domu nie obawiając się fetoru. Czuć trochę zgniłym jajem ale jest czymś przełamany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 94
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ciekawe jakby wypadło porównanie z 4nano RC+ bo widzę że produkty bardzo podobne :o

 

Daniels,mam 4 Nano RC+ i mimo że nie miałem i nie testowałem ani IronX'a,ani Dragons'a to patrząc na ten i inne testy IronX'a mogę stwierdzić że 4 Nano jest idealny do takiego codziennego użytku,bo do "odszczurzania" to chyba jest za słaby/za dużo go schodzi.

 

PS.Ozzy,też tak uważa,a on widział u Ciebie w akcji IronX'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Robiłem w weekend dragonem całe auto, które było w grubej warstwie opiłków metali (parkowało parę lat przy torach kolejowych SKM) Widok niezapomniany :mrgreen: (wkleje foto)

 

Na kazdy element robiłem 2 aplikacje środka (na suchą powierzchnię) z czasem po ok 5 min na element. Wyśmienicie sobie poradził! Śmierdzi mniej od iron-x i ma fajną żelową konsystencję. Do mycia felg osobiscie wole iron-x bo lepiej mi sie go aplikuje atomizerem. Dragon jest dość gęsty i wylatuje wąski strumień który trzeba dobrze pozniej rozporowadzić, ale może to kwestia rozpylacza. Na pewno na stałe zagości on w moim arsenale :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Iron-X bo nie miałem, ale dzisiaj przyszedł mi Dragon's i nie wali jakoś mega mocno. Przez butelkę zapach minimalnie wyczuwalny, po otwarciu jest ok. Mi to przypomina zapach zgniłych jaj, albo nawet bardziej gorące źródła na Słowacji z brunatną wodą które mają w sobie siarkę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zadziwiająca ta wasza dyskusja o niczym. Król, nie król... zamiast zrobić rozrachunek i sumienne podsumowanie.

 

Ironx zdecydowanie lepiej się rozprowadza, zarówno na lakierze jak i na felgach. Dragon's niestety ma rzeczywiście zbyt punktowy atomizer, jeśli psiknąć mocno to rozpyla ale sa miejsca gdzie trzeba łagodniej i tam Dragon traci. Poza tym ergonomia - szybciej powierzchnie pokrywa sie IronX'em po rozpyla na większa powierzchnię. Jesli by wziąć pod uwaga ze deironizujemy karoserie w ciepły dzień (w cieniu oczywiście) szybciej pokryjemy ja IronX'em z mniejsza obawa o zaschnięcie.

 

Na Korzyść Dragona wypada konsystencja która niesie za soba dwa powarzne argumenty. Czas działania jest wydłuzony ale za to jesli ktos nie posiada myjki i spłukuje z węża to płukanie Dragona jest troszkę gorsze. Iron'x odpływa lepiej bo bardzej rzadki. Jezeli ktoś podchodzi do deironizacji bardziej ekonomicznie to może pokryc nie całą powierzchnię Dragonem i rozprowadzić pędzelkiem wszędzie - tez zadziała-przetestowane.

 

jesli chodzi o skuteczność ja nie widzę żadnej róznicy której niektórzy sie starają na siłe dopatrzeć. Jezeli te produkty naprzemiennie wykrwawiają sie tylko w miejscach z odsłoniętym metalem to można by tak psikac 20 razy i też będą krwawić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atomizer można wymienić, a jak kupujesz wersję 1L Dragona to i tak musisz przelać do czegoś z atomizerem.

Dragon w przeliczeniu na litry jest tańszy wiec jeżeli nie widzisz różnicy to po co przepłacać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...

Jeszcze ogarniam test Valetpro Yellow Bumper gel, także sorry za opóźnienie. Przy okazji robienia busa machnąłem kilka fotek. Dragons Breath naniosłem na suchy lakier:) Jest gęsty i długo się utrzymywał na lakierze. Przez ten czas spokojnie można sobie zapalić cigareta.

 

ilzkeyDV8NuKc.jpg

 

ibmdGO72Zp94P2.jpg

 

ib1toR5ixCVerJ.jpg

 

qC1HKPUHJG2G

 

i152zAKWaIzbG.jpg

 

iqC1HKPUHJG2G.jpg

 

ibaeQ8uvBczJF7.jpg

 

iN3Xl5zTvkBvE.jpg

 

iIQoewPicFazu.jpg

 

iuvlq5byNmnhI.jpg

 

iUIsqpT8iS2E.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do testujacech dragona. Jak wyglada sprawa ze zmiana atomizera na takiego aby leciala mgielka? Czy przy zelowej konsystencji to jest mozliwe? Pytam dlatego ze w ubieglym tygodniu nabylem Non Ferro od Monello i jest zelowaty i atomizer sika w jedno miejsce. Dziala identycznie jak dragon czyli krwawienie po 5-7 sekundach ale za to intensywne. Hmmm moze to ten sam produkt co non ferro? :song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.