Skocz do zawartości

Zymol Glasur vs Sonax PNS vs Sonax BSD


krd

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Natchniony ogromna iloscia postow w dyskusji miedzy zwolennikami "woreczkow", a "sonaxowcow" postanowilem przeprowadzic wlasny test.

 

W ringu sa:

1. Zymol Glasur

2. Sonax Polymer Netshield

3. Sonax Brillant Shine Detailer

 

Przedstawiac ich chyba nie trzeba, napisano o nich juz niemalze Epopeje Detailingowa...

 

Konkrety.

 

Auto oczywiscie porzadnie umylem, oczyscilem etc. Procedura standardowa.

 

minidsc02274.jpg

 

Nastepnie przepolerowalem maske finishowa pasta Kocha - Antihologramm na czarnym waflowym padzie od Flexipads.

 

minidsc02275.jpg

 

Potem aby upewnic sie, ze powierzchnia maski jest oczyszczona z resztek pasty wymylem porzadnie APC 1:10.

 

minidsc02276.jpg

 

APC jak wiemy sie lekko pieni i zostawia po sobie mazy.

 

minidsc02277.jpg

 

Dlatego pozniej kilkukrotnie przemywalem maske IPA 1:1 zeby miec pewnosc, ze wszystko co bylo zostalo usuniete i pozostanie jalowa powierzchnia.

 

minidsc02278.jpg

 

Podzielilem maske na 3 czesci i zorganizowalem 'ustawke'.

 

minidsc02279.jpg

 

minidsc02280.jpg

 

minidsc02281.jpg

 

minidsc02282.jpg

 

Po nalozeniu roznic w kolorze, zaciemnieniu etc brak. Jedynie co to zauwazalna sliskosc. Zymol Glasur najbardziej sliski, potem Sonax PNS i tepy Sonax BSD na szarym koncu.

 

minidsc02283.jpg

 

Przebieg zapisalem. Jak tylko bede mial okazje to wrzuce aktualizacje zdjeciowo-filmowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 173
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dziwię się zachowaniu kilku osób, test jak najbardziej OK, jeżeli ktoś będzie miał kupić Sonax'a BSD to i tak go kupi bo efekt jest na szybko, bez zbytniego angażowania się w temat detailingu, co do Glasura dobry wosk, jak dla mnie z wysokiej półki, i nie każdego na niego stać, nie każdy podciera dupę Jagiełłem - metafora taka, więc nie brońcie na zapas zawodnika, bo kto będzie miał go kupić i tak go kupi nie zważając na wynik testu. ;) Temat nadaje się do wyczyszczenia z syfu, bo zapowiadał się bez niego bardzo ciekawie. :song: Jeżeli chodzi o poziom spamingu to dla niektórych zabrakło by 1 miejsca na podium :thumbdown::thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahah uwielbiam to forum, kto by czego nie zrobił/potestował/porównał zaraz hejt...ludzie wejście się ogarnijcie.

Lubię testy, lubię porównania i jestem bardzo ciekaw jak wypadną zawodnicy w tym starciu. Tylko szkoda że krd zapomniał o hdc, nałożenie go na ten kawałek maski zajęło by góra 5min, a zamknęło usta wielu malkontentom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dobrze, zaczną sprzedawać glasury po 150 zł i wtedy wkrocze ja :mrgreen::mrgreen:

 

Cały na biało :mrgreen:

 

Test OK, fajnie ze Ci się chce. Ale jako ze nie trawię ubersmarowaczy od Sonaxa, wynik średnio mi się widzi, czekam na wysyp Glasurow na giełdzie 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Moja sugestia.

Skoro Glasur poszedł na gołą blachę co wg mnie mocno zaburzy wyniki testu długodystansowości produktów to proponuję każdorazowo mycie produktów Sonaxa, Tenzi Truckiem.

Ale tylko ich, Glasurek niech będzie myty jakimś "woreczkowym" szamponem.

Myślę że wprowadzenie tej zmiennej wpłynie jeszcze bardziej pozytywnie na obiektywność przeprowadzanego testu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Panowie, nie bede odpisywal na kazdy post z osobna bo jest tego za duzo.

Kladlem Glasura nie raz, nie dwa, na HDC, na inne cleanery i bez nieczego, wplywu na kropelki i trwalosc zasadniczo nie zauwazylem. Dlatego jest, jak jest.

HDC dodaje na pewno do wetlooku, przyciemnia lakier, wyciaga troszke ziarno, ale zachowania sie samego wosku w mojej opinii nie zmienia.

 

Wiem, ze test jest nieco abstrakcyjny, 3 produkty z zupelnie innych regalow, juz nawet nie polek. W zyciu bym nie pomyslal by porownywac QD/QW z normalnym woskiem, badz taka dziwna powloka jaka jest PNS. Aczkolwiek ludzie przescigaja sie w twierdzeniach, porownaniach, a nikt takowego nie wykonal. Dlatego zgodnie z zasadami ekonomii- jest popyt, jest podaz.

 

Poza tym, jakby juz sie upierac to Sonax PNS rowniez zostal polozony bez dedykowanego cleanera i jakos nikt na to nie zwrocil uwagi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem prawie pewna, że w tym boju zwycięży Zymol Glasur.

 

Nie raz widziałam na fabii zarówno Glasura położonego na jałowy lakier tak samo jak oba Sonaxy i niestety produkty na "S" padały znacznie wcześniej niż Glasur.

 

Dla mnie ten wosk jest produktem idealnym, bo jak by go nie położyć to trzyma jak zły :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ciekawy test :good: chociaż rozstrzał technologiczny jak świeży owoc kontra oranżada w proszku :mrgreen: . Rozumiem, że celem jest sprawdzenie trwałości, a nie wyłonienie prawdy - "Oto ten najlepszy..."

 

Jeśli miałbym obstawiać - NetShield chyba będzie winner, posiedzi najdłużej.

 

 

Zymol na jałowy lakier?

 

Ja kiedyś przesmarowałem Destiny na golaso-brudasa VOLVO (bez glinkowania, polerowania, po przetarciu mokrą fibrą - typowa chałtura) Wosk wyciągnął kolor i siedział jak zły ze 4 tygodnie, potem słabł, ale był. Rekomendowane HDC czasem szkodzi wiązaniu ( :shock: ) nom... brzmi jak herezja, ale czasem tak bywa. Z wosku nie zostaje nic, a na lakierze siedzi samo HDC :) miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale bez sensu !!! Nie pierwszy raz :dontknow:

 

 

Co ma wnieść ten test do tematu?

 

Moim (nie tylko ) zadaniem takie testy wprowadzają niepotrzebne zamieszanie i mętlik u 99% nowych(mniej doświadczonych) użytkowników :/

 

 

Krzychu jak wygra sonax bsd to jaki wniosek??? Odkładamy na półkę cleaner (pewnie nic nie dają i są przereklamowane), wosk (to już tylko dla laneserów i burżujów z WWL bo to i tak słabo trzyma) ??????

 

Chyba zapomina się o podstawach i dziwny trendem jest szukanie skrótów :dontknow::/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.