Skocz do zawartości

Zymol Glasur vs Sonax PNS vs Sonax BSD


krd

Rekomendowane odpowiedzi

A jak ma "iść" od wczoraj ? :)

 

Test bardzo ciekawy - jeśli ktoś ma choć odrobinę oleju w głowie i wiedzę minimalną z tego forum wie, że produkty są z bardzo różnych półek i potraktuje go jako ciekawostkę a nie wyznacznik detailingowego życia.

Nie sądzę, żeby znaleźli się tacy co po pełnej korekcie, cleanerze i całej ceremonii nałożą na auto BSD a nie wosk, selant czy kwarc. Jeśli ktoś zacznie używać QD do tego do czego on nie służy to i tak nic na to nie poradzicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 173
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A jak ma "iść" od wczoraj ? :)

 

Wcale nie spodziewałem się odpowiedzi dzisiaj tylko zakończenia wreszcie dyskusji okołotestowej, widzę, że się nie udało :/:?

 

Najlepiej by było jak by temat czasowo zamknąć i otworzyć na prośbę autora.

 

No dobra, gruba kreska, próba II: :)

 

====================================================================

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie przydałoby się czyszczenie tematu, bo ludziki wchodzą i czytają 7 stron śmieci, swoje już napisałem, zostałem zhejtowany i fajnie, z resztą nie tylko ja aleeeeeeeeee, Panowie grzejcie klawiatury, i składajcie soczyste hejty, bo już nie długo ukaże się kolejny test VP Dragon's Breath liczę na WAS !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

geno tak bardzo się oburzasz, że brak HDC przy Zymolach daje od razu niemiarodajny test - a czy przypadkiem nie Ty ostatnio chwaliłeś się kroplami Carbona bez HDC?

 

 

Cytat poproszę. Co do zasadności kładzenia Zymola na HDC czy bez HDC nie mam najmniejszych zastrzeżeń. Obecny siedzi 2 miesiące i daleko mu do "spłynięcia".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepiękna prowokacja, pięknie niektórym żyłka poszła :) niektóre komentarze bardziej przewidywalne niż wyniki 'testu'.

 

krd - dzięki za chęci i podjęcie tematu, czekam na rozwój wydarzeń :good: ale już tych na lakierze, a nie w forumowej napince :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem o co biega ale ten cały Sonax siedzi dłużej na aucie niż Zymol Carbon .Uzywalem Carbona z Hdc jak i bez i nie widziałem różnicy . Nie wiem po co się pieklic .Nalezy poczekać na końcowe wyniki testu kolegi . :mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Panowie,

zapominacie o arcy-waznej kwestii. Mianowicie z tego co czytalem Sonax BSD nie zapewnia ochrony przed promieniami UV, czyli nie zapobiega starzeniu sie lakieru. Idac dalej tym tropem jestes w stanie sie zalozyc, ze auto traktowane wylacznie Sonaxem BSD nie zachowa dlugo swojego blasku po korekcie. Dlatego tez dla mnie jest to wylacznie produkt uzupelniajacy kropelkowanie woskow. Podstawowa ochrone lakieru w postaci blokady UV zapewniaja woski/sealanty, a QD tylko jako ich uzupelnienie, a nie zastepstwo.

Jak ktos tej zasadniczej roznicy nie dostrzega i uwaza, ze stosowanie samego QD wystarczy to jego sprawa, a nie moja, czy wasza.

 

Reasumujac, chcieli porownania - to jest. Jednak jeszcze raz przypomne:

Nie mozna traktowac QD jako zastepstwa wosku, gdyz nie oferuje calkowitej mozliwej ochrony lakieru przed starzeniem sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
krd, Mógłbyś używać polskie znaki w swoich wpisach?

 

Nie moglbym, pisze na komputerze od ponad 15 lat i tak sie nauczylem. Poza tym wieksza czesc czasu spedzam w zagranicznej czesci internetu i tak juz sie przyzwyczailem.

 

Evo, podesle pozniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krd, Mógłbyś używać polskie znaki w swoich wpisach?

 

Nie moglbym, pisze na komputerze od ponad 15 lat i tak sie nauczylem. Poza tym wieksza czesc czasu spedzam w zagranicznej czesci internetu i tak juz sie przyzwyczailem.

 

Evo, podesle pozniej :)

 

To zainstaluj chociaż dodatek poprawiania błędów. 2 minuty, a wszystkim będzie przyjemniej. To fb masz na kozaka po ang 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Za to chetnie obejrze testy wykonane przez osoby, ktorym moje sie nie podobaja, z mila checia pokomentuje je i powymieniamy argumenty. Bardzo latwo jest krytykowac jak nic samemu sie nie robi.

 

 

 

Poszukaj komentuj do woli bo jak były robione to Ty wtedy nawet glasura na oczy nie widziałeś a teraz jesteś fachura ze hohoho!!!

 

Więcej nie wnikam, nie komentuje Twoich testów to niech będą tylko ochy i achy itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zainstaluj chociaż dodatek poprawiania błędów. 2 minuty, a wszystkim będzie przyjemniej.

 

Bledow raczej nie robie, nie uzywam tylko polskich znakow.

 

 

Prośba wyszła żebyś używał, bo ciężko się czyta bez PL znaków, a Ty napisałeś w stylu nei i ch*j i nawet nie proś. Jezuuu wszystkie rozumy zjadłeś?

Nie kalecz języka proszę. Jesteś w Polsce pisz po Polsku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

dzinkins, nie wiem czemu sie unosisz. Nie byl to zaden atak personalny na Twoja osobe. Twoj wklad w forum znam i nigdy go nie podwazalem. Chodzi mi o osoby, ktore nic nie robia, wylacznie komentuja i ciagle sie czegos czepiaja.

 

wojtassss, nigdzie w regulaminie forum nie jest napisane, ze trzeba uzywac polskich znakow. Jak wyzej napisalem, tak sie przyzwyczailem i juz. Szczerze mowiac uzywam odpowiedniej interpunkcji, akapitow i wielkich liter aby mozliwie najprzyjemniej sie czytalo koncowemu 'czytaczowi'.

 

Rozumow wszystkich nie zjadlem, ale zycze wszystkim by reszta postow na forum, byla conajmniej tak czytelna jak moje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idzie się przyzwyczaić , nie mam problemów z czytaniem tekstu który nie posiada polskich znaków. Dużo ludzi tak pisze ja dużo czytam i teraz to dla mnie nie ma znaczenia.

mihnova Proponuję trochę treningu czytania , jak masz sprawny mózg to szybko powinieneś przywyknąć. :-]

Jakiś czas temu miałem ebook który nie odczytywał polskich liter typu ó ś ć ż ź dż dź zamiast tego pojawiały się #*^%! itp trochę wkurzało ale dało się przyzwyczaić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

mihnova, koniec offtopu 'znaczkowego'. Uznajmy, ze jestem inwalida jezykowym, tredowatym etc. Jak bardzo razi to dodaj mnie do ignorowanych i po problemie.

 

jukojuko, oczywiscie, ze mozna przywyknac, kwestia tylko checi i zrozumienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się uczepiliście... Szok. Szkoda gadać. Teraz się ktoś dowalił, że nie ma polskich znaków... Chyba już na prawdę nie ma innych problemów na forum. Ja np piszę z polskimi znakami, ale rozumie, że ktoś się tak nauczył i już... Ciekawe czy jak piszecie smsy to też tak zwracacie uwagę na polskie znaki, gdzie nie które telefony ich nie mają i mieć nie będą. To co nie będziecie pisać tych smsów? A nie bądźcie tacy mega drobiazgowi, bo to się robi ciężkie. Mózg człowieka jest w stanie czytać wyrazy nawet jeśli w środku są pozmieniane litery, jesteśmy w stanie to przeczytać i zrozumieć. Szkoda, że chcecie kogoś zmieniać na siłę. Róbcie swoje i dajcie spokój. Nikt wam nie karzę tego czytać... :? A jak by na forum był człowiek np Ukrainiec, Słowak, Czech, który by nie potrafił pisać super po polsku, ale miał by dużą wiedzę to też byś Cię mu pisali, że ma się nauczyć po polsku pisać poprawnie, albo niech nie piszę? To lepiej żeby się nie dowiedzieć czegoś ciekawego bo jest problem to przeczytać... Skoro tak mu lepiej, tak potrafi, to niech tak piszę. Nie wszyscy muszą robić to samo. Na prawdę śmieszmy się ten temat robi. Wrzucaj konkrety i koniec tej dziecinady. A na dach wrzucaj Glasura na HDC, PNS na dedykowany cleaner i koniec gadania. Wszyscy będą zadowoleni. Taka wola kilku osób, zrób im tą przyjemność :cry: Niech idą dwa testy równocześnie.

Przepraszam za OFF TOP ale no nóż się w kieszeni otwiera... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Udalo sie umyc autko, ponizej pare fotek i dwa filmiki.

Wedlug mnie wszystkie 3 produkty zachowuja sie bardzo podobnie, jednak ocencie sami.

 

qyts.jpg

omvr.jpg

ztpw.jpg

uoyb.jpg

d27c.jpg

ex0w.jpg

hi6k.jpg

 

 

 

Jedyna prosba do Was moi drodzy, zarzuccie offtopic w tym temacie, aby nikt nie musial go blokowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.