Skocz do zawartości

Zymol Glasur vs Sonax PNS vs Sonax BSD


krd

Rekomendowane odpowiedzi

stać Cię na lepsze czepianie się

 

Dzięki :mrgreen: problem w tym że Autor nie określił zadań i kryteriów jakie ma obejmować test. Wytrzymałość? No to przepraszam, faktycznie pionierskie, nigdy nie omawiane zagadnienie - niecierpliwie czekam na wyniki i wnioski :)

 

+1

 

 

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 173
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

:dontknow:

 

Poczekajcie... będą wynik, oceny, opisane wnioski wówczas będzie można oceniać, a nawet się czepiać. Zaangażowanie przedsięwzięcia, jak i same meritum jest ok.

 

W chwili obecnej można tylko gratulować podjęcia prób i starań przez KRD, bo chyba nikt do tej pory, na tym forum takiego zestawiania nie przedstawiał, choć wielu w sumie mogło.

 

Porównywanie polimerów z wax'ami - kończy się zwykle tym samym... ale co wam-nam szkodzi na to popatrzeć?

 

Bawmy się, robiąc swoje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie nie rozumiem oburzenia ze strony niektórych użytkowników. Krzysiek ma chęci zrobić porównanie trzech, zupełnie różnych środków ale ze wspólnym mianownikiem czyli zabezpieczeniem lakierów w jakiś tam sposób. Robi to zapewne z ciekawości i przy okazji wyniki zobaczą wszyscy zainteresowani. Czego się boją posiadacze Zymola? Że Sonax wygra i zabierze magiczną aureolę znad Zymola ? Oburzacie się Panowie conajmniej jakbyście te woski sami sprzedawali a tym porównaniem Krzysztof miałby Wam odebrać klientów.

 

Ja czekam z niecierpliwością na wyniki :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się test podoba, ciekaw jestem bardzo jak będzie rozwijany..rozbawił mnie post dzinkinsa, że niby test bez sensu.. :lol: sens jest taki że chłopak jest ciekaw jak wypadnie przebój ad2012 z przebojem ad2013, a reszta jest ciekawa jak wychwallany pod niebiosa sonax sprawdzi się z chyba najrozsądniejszym woskiem z wyższej półki. Nie podoba się to temat do ignorowanych i tyle, a nie głupie komentarze. Ludzie się naczytają i dojdą do wniosku, że po kiego grzyba będę robił jakieś testy/porównania jak zaraz wejdzie jeden krzykacz z drugim i hejt na całego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście np odechciewa się zrobić jakikolwiek test czytając te wszystkie posty. Człowiek się stara jak najlepiej potrafi, próbuje, nie zawsze mu wychodzi, ale ma chęci, chce mu się, chce coś pokazać, a ktoś się doczepi, że fibra nie ta, temperatura zła, kiepsko przygotowane itd, itd. Wiadomo, że są fanatycy którzy mogą siedzieć całymi godzinami przy aucie, ale umówmy się, nie każdy, a przede wszystkim nie zawsze mamy czas żeby ogarniać całą procedurę od A-Z. Czy to znaczy, że mamy jeździć brudnymi furami, bo jak nie ogarniemy jej od początku do końca zgodnie ze sztuką to inne rzeczy nie wchodzą w grę? :/ Ja tam lubię mieć non stop czyste auto i jeżdżę co 2 dzień na bezdotyk. To źle, bo nie myje na dwa wiadra, nie osuszam itd? Chyba nie o to chodzi. I po to np jest Sonax BSD, myje auto, psikam, ścieram i jest ok. Będzie czas, znajdą się chęci robi się wtedy to tak jak ma być. A nawet jeśli Sonax będzie w czymś lepszy to co? Mam Sonaxa, ale o Glasurze marze i nawet jak by był gorszy to cała otoczka jaka stworzyła firma, marka jest warta żeby te produkty kupować. To coś jak by mieć auto klasy średniej z silnikiem 500-600km i mówić, że jest najszybsze. Możliwe, ale i tak każdy wie, że np Porsche czy Lamborghini jest o stokroć lepsze mimo iż mogło by mieć gorsze osiągi.

A co do samego testu. Fajnie, że się chłopakowi chce, próbuje coś robić. To już drugi temat gdzie się go jedzie z góry na dół doczepiając się jednej rzeczy i ciągnie ile wejdzie ten sam temat. A jak ktoś napisał skoro Glasur ma mieć HDC, to PNS też musi być kładziony na dedykowany cleaner. Jak fair to fair. Chyba musiał wam gość czymś podpaść, bo co by nie zrobił to wszystko źle :? A mnie np bardzo test ciekawi, bo teraz mnie na Glasura nie stać, a skoro PNS będzie całkiem dobry to na pewno się skuszę, bo na to mnie stać puki co. Ale czy to znaczy, że nie kupie Glasura? Jak będę miał wolną monetę to oczywiście, że kupię. Choćby z chęci posiadania, cieszenia się, że mam, że sprawia mi to przyjemność ;)

Z tego co zauważyłem znowu pomaga mu Justyna która w zeszłym roku była wychwalana za swoje relacje, każdy bym pod wrażeniem, a teraz każdy mimowolnie też w nią wbija zęby. Niby bokiem, niby ukradkiem, ale jednak. Nie oficjalnie, ale tak jest. Na razie Krzysiek przyjmuje wszystko na klatę, ale nawet na zdjęciach widać Toledo w tle, więc musieli pracować razem i obmyślać test.

Ja czekam na aktualizację, nie poddawajcie się, ja czekam co z tego wyjdzie :good:

Z testem dressingów mogli byście też ruszyć. Przemyślcie do końca o co ktoś się może doczepić, wyeliminujcie błędy i wrzucajcie relację :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście np odechciewa się zrobić jakikolwiek test czytając te wszystkie posty. Człowiek się stara jak najlepiej potrafi, próbuje, nie zawsze mu wychodzi, ale ma chęci, chce mu się, chce coś pokazać, a ktoś się doczepi, że fibra nie ta, temperatura zła, kiepsko przygotowane itd, itd.

 

Coś w tym jest :o

Miałem kilka fajnych testów już gotowych do wrzucenia ale stwierdziłem że to pierdole. Zapał minął.

Jedynie krzesło z balkonu poszło na forum ;)

 

Tak czy siak - testom kibicuje :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

KamilRosen, dziekuje za mile slowa. Jest to jeden z lepszych postow napisanych na calym forum w dniu dzisiejszym. Wszystko w temacie. :good:

 

Daj adres na PW to wysle Ci Glasura na 2 posmarowania. ;)

 

Btw, na glupie zaczepki na forum nie bede odpowiadal, bo nie widze w tym celu.

 

Za to chetnie obejrze testy wykonane przez osoby, ktorym moje sie nie podobaja, z mila checia pokomentuje je i powymieniamy argumenty. Bardzo latwo jest krytykowac jak nic samemu sie nie robi.

 

Niemniej jednak test bedzie trwal, kazdy odpowie sobie sam jak to wyglada.

 

Howgh!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
@krd jaki olej lejesz do Fabii? Najtańszy Selektol czy taki jak zaleca producent? 8-)

 

W sumie to ani jeden, ani drugi :)

Poza tym jakby Selektol spelnial normy VW dla tych silnikow to czemu nie?

 

Pierwszy mój post odnosił się pierwszego punktu:

 

"if necessary"

Czyli dokladnie "jak jest potrzeba"

 

Tutaj takiej potrzeby nie bylo, wiec wszystko zgodnie z 'labelem' :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie chcę się tu kłócić, ale mnie raczej zawsze uczyli, że nie ważne jak do czegoś się dojdzie, liczy się efekt końcowy. I nie wciskać tu zaraz kitu, że chodzi np o to żeby kraść, czy robić inne dziadostwo, ale sprowadźmy to tylko do kosmetyki samochodowej. Według mnie dobrym przykładem są tu We're 4 Detailing. Ludzie z stamtąd pracują na przeróżnych maszynach, padach, pastach, cleanerach, przeróżnej chemii, ale liczy się to jaki efekt końcowy uzyskają, a czy to ważne jak? Bo liczy się w tym wszystkim pasja ;) Sam Krzysiek napisał, że testował z HDC i bez i raczej na żywotność to wielkiego wpływu nie miało. A na zdjęciach i tak nie widać żadnej różnicy, to co to za różnica? Zastanawia mnie tylko co by było gdyby napisał, że Glasur poszedł na HDC. Sprawdzić nikt tego nie jest sprawdzić, a nikt by się nie czepiał. Tylko czy o to chodzi, żeby kłamać po to, żeby ktoś był zadowolony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam ten temat od wczoraj. Nie wiem co się wydarzyło w WWL, ale koledzy czy w tym wszystkim nie chodzi o zabawę i przyjemność?

 

KRD dopiero co przygotował samochód do testów, a już się wszyscy "masterzy" rzucili z gromami na niego. Poczekajcie na wyniki! Czy nikt z Was nie wpadł na to, że taki test można będzie przedłużyć w przypadku gdy Glasur bez HDC spłynie szybciej i ponownie nałożyć już z HDC?

 

Pytacie się co będzie porównywane? W takich wypadkach jak ktoś by mnie o to zapytał to bym chyba powiedział k.. wszystko! Z pewnością KRD nie ograniczy się do 2 cech produktu a dokładnie opisze rezultat. Tam będzie można wybrać pod jakim kątem chcecie test ocenić: kropelki, odpychanie, śliskość, trwałość czy łechtanie własnego ego.

 

geno tak bardzo się oburzasz, że brak HDC przy Zymolach daje od razu niemiarodajny test - a czy przypadkiem nie Ty ostatnio chwaliłeś się kroplami Carbona bez HDC?

 

Nie spinajcie się i poczekajcie na wyniki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie, ustalmy, że od tego momentu kończymy "piedo..nie o Szopenie" :-] (bo mi się już popkorn skończył, pewnie nie tylko mnie...)

 

Postawmy grubą kreskę: :D

 

===============================================================

 

Krzychu, dawaj konkrety: ingi, kropelki, itd, itp.

Jak idzie test?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.