Skocz do zawartości

Zakup używanego auta


Rekomendowane odpowiedzi

dołóż ze 3 koła i kup smarta po remoncie silnika.
w dieslu nie trzeba- sprawdzony cdi no najwyżej wtryski do regeneracji ale 3 sztuki to nie duży koszt.
kup smarta po remoncie silnika.
lepiej samemu zrobić/zlecić niż kupić coś gdzie nie wiadomo co było zrobione. A sprzedający w 95% nie powie prawdy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

708650 Nie spodziewał bym się tego to nawet w 722.6xx na początku produkcji daimler uznał że skrzynia jest bezobsługowa i nie trzeba wymieniać oleju(później zalecenia się zmieniły i trzeba wymieniać) filtr oleju jest dostępny po zdjęciu miski olejowej elektronika sterująca (zaworki itp bo "główny sterownik jest pod maską) też jest dostępna po zdjęciu miski olejowej. jak nie wymiania się filtra to nie ma się co dziwić że skrzynia pada. 722.6xx i następcy żyją po 800kkm.

Piszę ci jak jest w Aisin AF40. Nawet na forach branżowych bekę cisną na ASO (Opel) za wprowadzanie ludzi w błąd, że ta skrzynia nie wymaga wymian oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chce kupić żonie jej pierwsze autor- zdała prawko 3 miechy temu. Szukam czegoś taniego do 3-3,5 tyś, czy Waszym zdaniem da radę coś w tej cenie znaleźć sensownego ? Co polecicie ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Punto 2, ale szukaj wersji Go! lub Active. Moja żona śmiga wersją Go! Fajniejsze fotele, audio fajne z subwooferem, wspomaganie City rewelacja do miasta, nosek możesz kręcić kierownicą. Może 3.5tys. nie wystarczy, bo ja bym swojego nie oddał za tyle, ale jak poszukasz to może znajdziesz za 4tys. Polecam, do tego silniczek 1.2 i masz auto bezawaryjne ;)

 

http://fiat.resmoto.com/opisy/punto/punto_2go.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęstszą usterką w 520 jest brak mocy :D ... a tak naprawdę to standard w E39, węże chłodnicy, wyciek ze zbiornika wspomagania, progi które wyglądają że są a po lewarku okazuje się że jednak nie ma, awarie manetki BC,wyświetlacz od radia w pikselach, zawieszenie które lubią składać na Harcie czy innym Maxgear bo dobre części są drogie i jest i dużo na jedno koło :D . Sam silnik jest raczej dosyć żywotny i lubi gaz ale już bez lpg ta moc nie daje sobie rady z tym autem, a już tym bardziej spalanie względem 525 czy 528 nie jest tak strasznie różne przy diametralnie różnych osiągach. Miałem dawno temu 528 i paliło 12 benzyny albo 13-14 lpg po mieście (touring) przy czym kolegi 520 spalała 10-11 jakby nie jeździł ...o różnicach w wyposażeniu nawet nie wspominam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chce kupić żonie jej pierwsze autor- zdała prawko 3 miechy temu. Szukam czegoś taniego do 3-3,5 tyś, czy Waszym zdaniem da radę coś w tej cenie znaleźć sensownego ? Co polecicie ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Punto 2, ale szukaj wersji Go! lub Active. Moja żona śmiga wersją Go! Fajniejsze fotele, audio fajne z subwooferem, wspomaganie City rewelacja do miasta, nosek możesz kręcić kierownicą. Może 3.5tys. nie wystarczy, bo ja bym swojego nie oddał za tyle, ale jak poszukasz to może znajdziesz za 4tys. Polecam, do tego silniczek 1.2 i masz auto bezawaryjne ;)

 

http://fiat.resmoto.com/opisy/punto/punto_2go.php

I rdza w przedlifcie gratis :)

 

Jeśli chodzi o 106, to kolega ma takiego, mają w domu to autko prawie od nowości (od chyba 2000, a to 1997 rocznik) i przy żadnym dbaniu auto nie ma najmniejszych śladów korozji na karoserii. Jedynie w zeszłym roku okazało się, że... rdza zaatakowała podłużnice przy mocowaniach silnika, co blacharz fajnie wyspawał za 300 zł. Zamasowane, zakonserwowane i myślę, że spokój na kolejne 20 lat. ;) Pod tym względem jest super. Silnik 1.1i jest całkiem żwawy, aż byłem w szoku jak tym jechałem. Moim zdaniem bardzo rozsądny samochód za prawie żadne pieniądze. Dużo dziadkowozów na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

708698 I rdza w przedlifcie gratis :)

Mam 2002 i ani grama rdzy :D

No to winszuję. Ja już widywałem Punta II bez progów - inne auta w których da się doprowadzić do takiego stanu to wprost słynące z podatności na korozję Matizy, Tigry I czy Astry F. Nie twierdzę, że to niemożliwe, ale po prostu bardzo trzeba na korozję uważać w tych samochodach. Zresztą włoskie auta tak mają, wzloty i upadki jeśli chodzi o zabezpieczenie :) Trudno się przyczepić do Fiatów sprzed ok. 10 lat, a ile zostało na drogach takich wynalazków jak Uno I czy Ritmo? Peugeotów 205 jest o wiele więcej niż Uno z tego samego okresu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Toyota Starlet P9 ?

Za 3-3.5 tys. znajdziesz egzemplarz, który nie jest mocno zgnity, wiadomo jakieś ogniska się znajdą, ale bez tragedii, w wyposażeniu poduszka powietrzna kierowcy, wspomaganie, czasami da radę kupić z manualną klimatyzacją, auta raczej bezawaryjne, wystarczy dbać o podstawy jak oleje, filtry płyny, klocki, tarcze, no i wiadomo co jakiś czas wymienić coś w zawieszeniu, ale to eksploatacja więc normalne.

Auto małe, zwrotne i wystarczająco dynamiczne do jazdy po mieście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Chrysler Voyager 4 gen 3.3l v6. Jakieś opinie?

 

ma opinie niezniszczalnego...

natomiast w tej budzie i silniku licz się ze sporym spalaniem.

nawet po instalacji LPG będzie to w okolicy 20l w mieście.

 

bardzo fajne i ciekawe autko. sam dorzucam go do "whish list" przy szukaniu auta po opiniach z innego forum i użytkownika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

708698 I rdza w przedlifcie gratis :)

Mam 2002 i ani grama rdzy :D

No to winszuję. Ja już widywałem Punta II bez progów - inne auta w których da się doprowadzić do takiego stanu to wprost słynące z podatności na korozję Matizy, Tigry I czy Astry F. Nie twierdzę, że to niemożliwe, ale po prostu bardzo trzeba na korozję uważać w tych samochodach. Zresztą włoskie auta tak mają, wzloty i upadki jeśli chodzi o zabezpieczenie :) Trudno się przyczepić do Fiatów sprzed ok. 10 lat, a ile zostało na drogach takich wynalazków jak Uno I czy Ritmo? Peugeotów 205 jest o wiele więcej niż Uno z tego samego okresu.

Wiem w czym rzecz, korozja należy do wyposażenia auta. No niestety albo stety, nie mam tego "pakietu". Miałem 2 tyg.temu przegląd i sprawdzałem, nadal konserwacja trzyma. A kolega miał 2000r. od nowości to już progi leciały. Dodam, że Punciak sprowadzany z Niemcowni i dobrze ktoś go zakonserwował. Astrę F miałem i zrobiłem wszystko, progi i błotniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuzyn szuka busa do którego zmieści 3 rowery

Pytanie na co trzeba w nim uważać? Jak z blachą?

no właśnie, blacha szału nie robi. to chyba jedyny "czuły" punkt tego auta.

standardowo tyle błotniki.

 

na 3 rowery to polecam jednak bagażnik czy to dachowy czy na hak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

708648 Panowie chce kupić żonie jej pierwsze autor- zdała prawko 3 miechy temu. Szukam czegoś taniego do 3-3,5 tyś, czy Waszym zdaniem da radę coś w tej cenie znaleźć sensownego ? Co polecicie ?

 

W tym budżecie moim zdaniem będzie ciężko znaleźć nawet Seicento które trzyma się jako tako. Miesiąc temu szwagier sprzedawał Peugota 206 a mi przypadło przygotowanie go sprzedaży. Samochód też kupiony w podobnym celu, do jazdy tylko po małym mieście, potem plan się zmienił i doskwierał już brak klimatyzacji. Była ona z 2002 roku, 1.4 75 koni, 5 drzwi. Mechanicznie bardzo zdrowa, wymieniony rozrząd, zregenerowana belka w Antałexie, dwa komplety opon. Wizualnie średnia, tu obita, tam przytarta, gdzie indziej znów jakaś wgniotka (wcześniej jeździła nią kobieta).

 

W ogłoszeniu wszystko napisane, celowo robiłem zdjęcia mankamentów. W piątek wieczorem wystawiona za 5500, telefon się urywał. Pierwszy umówiona osoba przyjechała w sobotę wieczorem i kupiła. Ja byłem w szoku, że sprzedała się tak szybko.

 

Może warto o czymś takim pomyśleć. Mimo 15 lat nadal może się podobać. Skutecznie opiera się korozji. Silnik 1,4 bardzo prosty a przy tym dobrze radzący sobie z samochodem. Zawieszeniowo też w mojej ocenie jest naprwadę fajnie, można poczuć się pewnie. Z wad to trochę gumowata skrzynia biegów. Wiele osób nie chce 206ki bo boja się belki. Z mojego doświadczenia nie ma się czego obawiać, regeneracja w dobrym zakładzie to okolice 800 złotych i jest spokój kilka lat :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja za 7500 kupiłem Narzeczonej 206 z 2003 roku, po starszych ludziach :) sąsiedzi rodziców, 40kkm nalotu, nigdy nie jeździł zimą, zawsze garażowany, unikat ! :) tak się złożyło, że teraz ja sobie nim do pracy latam, świetne autko :)

 

planuje LPG założyć i trzymać już na zawsze :) zwłaszcza, że to praktycznie nowy samochód :)

 

 

lew-1jpg_asanqsq.jpg

 

lew-2jpg_asanqar.jpg

 

lew-4jpg_asanqaq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

708763 ja za 7500 kupiłem Narzeczonej 206 z 2003 roku, po starszych ludziach sąsiedzi rodziców, 40kkm nalotu, nigdy nie jeździł zimą, zawsze garażowany, unikat !

Trafic takie auto w pl wsrod szrotow z zachodu to jak wygrac 6 w totka. Jesli kupowalbym uzywke to tylko od kogos znajomego co wiem ze jest 1 wlascicielem. Dobry zakup :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

708763 ja za 7500 kupiłem Narzeczonej 206 z 2003 roku, po starszych ludziach sąsiedzi rodziców, 40kkm nalotu, nigdy nie jeździł zimą, zawsze garażowany, unikat !

Trafic takie auto w pl wsrod szrotow z zachodu to jak wygrac 6 w totka. Jesli kupowalbym uzywke to tylko od kogos znajomego co wiem ze jest 1 wlascicielem. Dobry zakup :good:

 

dzięki :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.