Skocz do zawartości

Zakup używanego auta


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nawet zwykła wersja jest juz duża sama w sobie :) a jak sie tylbe fotele wyciagnie to prawie jak dostawczak:)

1.6THP najlepiej kupić wersję po modernizacji (niestety nie pamiętam w którym roku, ale na forach cytryny i puga jest pełno informacji). Jedynym problemem w C4P jest mało miejsca pod maska i czasami mechanik musi dobrze pokombinować, zanim zacznie coś robić.

Z elektryką we francuzach jest różnie, najczęściej problemy robią modele bite lub po przekładce... Przebieg zapisywany jest w 3ech miejscach - BSI, BSM i liczniku.

Sam jeżdżę drugą C5 ( poprzednia 2002, teraz 2009), poprzednio Laguna II, ojciec XP a brat Twingo II, w rodzinie tez pełno francuzów i nikt wg nikt nie narzeka ;)

 

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy trzeba zwrócić uwagę na coś szczególnego w przypadku Leona II 2007r. 1.6 102KM?

 

 

silnik nie do zajechania o ile ktoś oczywiście jezdzi jak człowiek. Psuły sie termostaty, sondy lambda, ogólem motor z kategorii bezproblemowych..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#00aa00]Pajko[/ref], Kiedyś jeździłem takim i z tego co pamiętam to automat był straaasznie wolny ale najlepiej jak sam ocenisz. Ogólnie Hyundai bardzo dobry samochód, mamy w firmie teraz 3 sztukę i30. Każdy jeździ u nas mniej więcej do przebiegu 140000 i bierzemy nowego. Jedyny naprawy po za eksploatacją to siadające zamki w drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jeżdżę drugą C5 ( poprzednia 2002, teraz 2009)

W C4 1.6 (wersja by Loeb) przeszkadza mi gumowata skrzynia biegów i zależność między sprzęgłem i gazem. Jakoś tak niezbyt przyjemnie zmienia się biegi i przyspiesza, choć mocy ma wystarczająco. Jazzem fajniej się jeździ pod tym względem. Jak to jest w C5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiada lub posiadał ktoś Audi A5 coupe z silnikiem 2.0tfsi 180km wraz z 6 biegową skrzynią manualną. Napęd na przednią oś. Rodzice zastanawiają się nad kupnem takiego z 2010 roku, niecałe 100tys przebiegu, uszkodzony z Niemiec. I chciałbym zasięgnąć opinii na temat tego samochodu, czy jest wart uwagi i jak z eksploatacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W WK nikt się nie czepia, chyba, że jacyś nieludzcy urzędnicy tam pracują (ale w WK w Tarnowskich Górach akurat można wszystko załatwić). Policja jeszcze latem się nie czepiała (znajomy rozchrzanił Passata kupionego w LBL, a on STA i od 1,5 roku jeździ na tych LBL, policjant próbował go po kolizji nastraszyć zabraniem dowodu, ale znajomy wykłócił się, że brak podstaw i to prawda). To jest martwy przepis, jeśli chodzi o eksploatację sensu stricte i przyznała mi to urzędniczka w WK. Za to skarbówka to inna para kaloszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skarbówce będzie kara, bo tam umowę kupna sprzedaży musimy zgłosić i opodatkować do 14 dni ;) No chyba że fv jest z komisu, to wtedy skarbówkę pomijamy przy rejestracji.

 

Wlasnie samochod tak jakby z komisu i fv jest ;) czyli gdybysmy jutro pojechali rejestrowac to zbytnio bez zadnych problemow czy kar sie odbedzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]Vespa[/ref] we francuzach zamiast wodzików są linki i czasami jak sie rozciągną to "gumowaty" drążek jest. W niektórych modelach można je napiąć, a w pozostałych się wymienia. Często też winę ponosi poduszka szkrzyni albo pod silnikiem.

Dziwi mnie wrzucanie przez "testujących" każdego modelu do jednego worka. W moim (przed lifcie) jak i mojego znajomego (po lifcie) biegi wchodzą jak mają, każdy ma swoje miejsce. Przy spokojnej jeździe biegi delikatnie wchodzą, a przy wmiarę sportowej jeszcze nigdy mi się nie zdażyło, żeby pomylić biegi albo żeby coś nie tak weszło, a jeździć lubię dynamicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiada lub posiadał ktoś Audi A5 coupe z silnikiem 2.0tfsi 180km wraz z 6 biegową skrzynią manualną. Napęd na przednią oś. Rodzice zastanawiają się nad kupnem takiego z 2010 roku, niecałe 100tys przebiegu, uszkodzony z Niemiec. I chciałbym zasięgnąć opinii na temat tego samochodu, czy jest wart uwagi i jak z eksploatacją.

 

Ostatnio dyskutowałem na ten temat na norweskim odpowiedniku KA.

 

Ogólna opinia jest taka, że uwielbiają olej. Raczej unikać tego silnika. Producent rozpoznał, że jest to problem. Naprawia, bada zużycie, potem wypisuje, że wszystko poniżej 1L czy coś takiego na 1000km jest "w normie". I niby że jest w normie, ale ja jakoś nie jestem przekonany?

 

W 6 letnim aucie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomas22, brat miał takie auto z LPG po przebiegu 220kkm i już pomalutku zaczynały się inwestycje - silnik zaczynał brać za dużo oleju.

Ogólnie ah GTC jest udanym autem i jeżeli pochodzi z pewnych rąk a naprawy były robione na bieżąco - myślę że warto kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli benzyna plus lpg i astra to tylko 1.8 125KM ale znaleźć takiego w dobrej cenie to prawie jak wygrać w totka :-P Ceny za te egzemplarze wygórowane A jak cos pojawi się w dobrej cenie i stanie to nie wisi długo. 1.6 ogólnie dobra jednostka jednak spalanie około 10 w mieście będzie norma :-) w AH mogę tez polecić bezproblemowego diesla 1.7 100KM nie masz tam nic co się może zepsuć i silnik bardzo oszczędny :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki chłopaki za odpowiedzi. Narazić nie jestem na 100% zdecydowany na ten model. Szukam alternatywy na autko do miasta bo juz jestem zmęczony jazda prawie 5 metrowym sedan em w wielkim mieście. Diesle raczej odpadają bo robie około 10tys km rocznie a podatek od diesla jest przerażający :D

z aut co mi chodzą po głowie to golf 4 z silnikiem 1.4

ford Focus 1.6

no i Astra :)

roczniki 2005 i w gore

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.