Skocz do zawartości

Zakup używanego auta


Rekomendowane odpowiedzi

W tej corsie aku masz pod plastikami na podszybiu (strona pasazera) i cala woda (kwas) leci po przegrodzie w strone silnika . Sa 2 takie gumy przelotowe laczace podszybie z komora silnika i co jakis czas trzeba je przepychac, bo liscie czy tez igly z drzew lubia te rurki zapchac . Jak zdejmiesz plastiki podszybia to zobaczysz co tam ten kwas nawyprawial ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

[ref=#00aa00]powalla[/ref], no własnie jedynie co to sprzedający mi powiedział że ruda i dziura była tylko pod akmulatorem i on to zamalował, kwestia tylko jak on to zamalował, i jeśli tylko zamalował nie wyczyścił to pytanie jak to będzie wyglądać pod resztą plastików

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]booohal[/ref], Zależy jaką jazdę preferuje teściu ale skoro przesiadka z 75KM to co nie wybierzesz to będzie dobrze. Proponuje się nie nastawiać na konkretny typ tylko brać to co będzie w lepszym stanie.

Różnice w trwałości bym raczej pominął, a jeśli chodzi o spalanie to pewnie będzie nie duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator w tej corsie "stoi" na podstawce na 4 śruby. Taka podstawka, używana, na allegro kosztuje 20 zł. Facet, sądząc po zdjęciach dbał o samochód i raczej nie dziadował więc jakby to była drobnostka to kupiłby tę podstawkę za 2 paczki fajek, wywalił przeżartą i nawet słowem by się nie zająknął przy sprzedaży, że coś takiego miało miejsce. Na zdjęciach to się oglądało samochody z gum turbo - do Opola z Katowic nie masz daleko. Jak to mawia Pan Krzysztof Przybyła z firmy Kimbex - "Przyjedź, zobacz, negocjuj, kup i ciesz się życiem :)"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

682362 tylko brać to co będzie w lepszym stanie.

Jest taki jeden handlorz co ma blisko 20 Touranów. Wyglądają ok i pewnie się do niego wybierzemy. Różnice cenowe między 140, a 170KM są pomijalne dlatego chciałem różnice eksploatacyjne między nimi poznać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, widzisz :mrgreen:

Ciekawi mnie ten koleś. Mam nadzieję, że nie wszystkie Tourany u niego to śmietniki :)

http://mtautomoto.otomoto.pl/?q=&search ... rice%3Aasc

Jeśli rzeczywiście interesują Cię Tourany i chcesz pewny samochód to polecam Tourany.pl

Znajomi brali tam już 4 samochody, w różnym przedziale, roczniku, każdy zadowolony, no i roczna gwarancja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te silniki (CR) są mniej awaryjne niż z PD. Z tego co słyszałem powyżej 250 tyś też sprawiają problemy. To już loteria na jaki trafisz ( jak był użytkowany). Ten handlarz z ogłoszenia chyba większość ma poleasingowe.

Często szukam znajomym samochodów i wiem że polski rynek samochodów używanych jest tragiczny! Samochody w ogłoszeniach z DE są droższe niż w PL. Cud? Chyba nie!

W tej kasie na miejscu teścia poszukałbym czegoś nowego nawet z małym kredytem i gorszym wyposażeniem.

Zastanawiasz się 140 czy 170 bierzcie ten który jest w lepszym stanie.

Miernik lakieru w rękę i powodzenia albo można wybrać się z sprawdzoną firmą na zakupy na zachód i zdać kilka tyś więcej ale mieć auto w lepszej kondycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]Ipkol[/ref], ja jakiś czas temu interesowałem się Fordem, ale ostatecznie wybór padł na inne auto ... mniejsza o to. W każdym bądź razie dużo poświęciłem czasu na szukaniu informacji na temat silników występujących w tych autach. Ogólnie wniosek jest taki, szukasz przygód i lubisz grzebać przy aucie bierz diesla. Chcesz mieć spokój i zapomnieć o silniku to bierz benzynę. Tak mi poradzili wtedy (3 lata temu) na forum forda, a myślałem konkretnie o focusie, a później również mondeo. Tylko tak sobie myślę czy to podchodzi pod generację której Ty szukasz, a nie chciałbym Cię wprowadzić w błąd. Ja szukałem rocznikowo bodajże 2004-2006 mniej więcej. W każdym bądź razie na pewno nie starsze niż z 2004r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam od półtora roku.. zawsze chorowałem na to autko.. po tym chce s maxa albo polifta mondeo taki 2012 rok :) jak diesel to szczególnie 2.0 tdci.. jestem na forum ford club polska, mondeoklubpolska aktywnym userem.. wal na PW jak cos chcesz wiedzieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanko.Mam okazję kupić samochód opel rekord z 1985 r ( stylistyką nie powala ) i troszkę przy nim porobić. Czy jest to zadatek na klasyka czy raczej odpuścić- to tylko opel.Przestal w stodole pare lat karoseria ok podwozie do podreperowania ogolnie stan dobry jak na te lata.Auto służyloby jako trzecie rzadko używane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Rekorda raczej nie zrobisz instrumentu inwestycyjnego (nie wiem jak rozumiesz pojęcie 'zadatek na klasyka') ale to na pewno ciekawy model. Nie jest to senator,ale to wciąż kawał auta-innego od często widywanych beczek czy szwedzkich kredensów. Ja bym brał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.